Záhradníctvo

Kaviár s baklažánom

Kaviár je stredný sezónny hybrid vhodný na pestovanie v skleníkoch aj na otvorenom poli. Hybrid má vysoký výnos - takmer 7 kg na 1 štvorec. m.

popis

Kaviár baklažán s tmavo fialovým ovocím v tvare hrušiek je vhodný na varenie kaviáru a domáceho konzervovania. Maso je bielo s takmer žiadnym semenom a horkosťou.

S primeranou starostlivosťou rastie rastúca rastlina s jasne zelenými listami. Pred vysadením baklažánov je potrebné nainštalovať podperu na viazanie, pretože ovocie je pomerne ťažké (až do 350 g) a púder môže spadnúť pod svoju váhu.

Najlepšie obväz

Hnojenie pôdy s minerálnymi a organickými hnojivami by sa malo uskutočniť najneskôr 15-20 dní pred zamýšľaným zberom. Vedenie takýchto postupov počas plodov má negatívny vplyv na chuť. Najmä sa týka postreku baklažánov s chemickými látkami, aby sa zabránilo chorobám a škodcom hmyzu, alebo sa to dá bojovať.

recenzia

Anatolij, 46 rokov, Kurganská oblasť Dávam prednosť skleníkovým odrôdam alebo hybridným lievikom, pretože v našich klimatických podmienkach rastúce modré na otvorenom poli je stratený čas. Hybridný kaviár má rád vzhľad a chuť. Ťažké mäsité ovocie je vhodné pre kaviár. Koža je jemná, nečistíme ju. Nenašiel som sadenice v skleníku. Okamžite pripravil záhradu, a vo vzdialenosti 50-60 cm sa plytké otvory a vysadené semená v každej. Vzhľadom k tomu, že vždy som kŕmiť semená pred sejbou, bolo okamžite jasné, aký by bol zmysel. Priestor jamy bol len polovica spánku. Po dvadsiatich dňoch zakryl záhradné lôžko filmom, naplnil ho do otvorov na zemi, takže pokryl stopku baklažánu klíčenky. Aby som nebol napadnutý škodcami, pravidelne som rozstrelil rastliny a skleníkové steny s cesnakovým odvarom Elena, 51 rokov, Oryol Oblast Caviar, mala rád vzhľad a chuť, rozhodol sa minulý rok, aby sa pokúsil pestovať túto odrodu. Vtedy som sa dozvedel, že to nie je vôbec nejaká odroda, ale hybrid. Zasadil som baklažány nie na prvý rok, viem, ako je pôda pripravená, aké lôžka je potrebné urobiť. Počúval som recenzie susedov, ktorí kultivovali kaviár niekoľko rokov. Semená, ktoré som kúpil v obchode, spokojný s priateľské výhonky. Rast baklažánov išiel dobre, ale pre mňa bolo prekvapením, že rastlina je taká veľká a ovocie je také ťažké. Nevedomky sa nestretli s rekvizitami vopred, preto, keď prešli ovocie, musel som rýchlo postaviť mriežku a kravatu na ňu. Ovocie je trochu chudobné, ale všetko sa vyplatí s veľkosťou ovocia. Z jedného lôžka (asi 14 krov) bolo zhromaždených viac ako 20 kg baklažánu. To bolo dosť pre kaviár a šaláty Oleg, 50, región Vladimir Každý rok som vysadil niekoľko odrôd baklažánov v skleníku. Kaviár si obľúbil svoju mäsitosť. Hybridné semená sú silné, dobre klíčia. Urobím si pôdu pre baklažány a iné rastliny - ja som špeciálne vykopal dve otvory na záhrade a tam sme hádzať zeleň, piliny, hnojivo z obchodu, kravy a kuracieho trusu. Potom preleji vodu a zatvorím ju filmom. Trváte na tom roku, potom lopatou a premiešajte so zemou. A na tomto základe rastú zdravé, silné baklažány. Rozmanitosť kaviáru na princípe kultivácie sa nelíši od iných odrôd baklažánu. Preto na jednom lôžku môžem pestovať 5-6 druhov tejto rastliny.