Výstavba

Coop baktérie: recenzie

Hlavnou ťažkosťou pri starostlivosti o kurčatá je udržiavať čistotu v stodole. Vták musí neustále meniť podstielku a navyše vzniká problém s odpadovým hospodárstvom. Na uľahčenie práce chovateľov hydiny pomáhajú modernej technológii. Vo farmách je vrh na kurčatá s baktériami už dávno obľúbený, čo vám umožňuje udržať čistotu a optimálnu teplotu vo vnútri domu. Po skončení životnosti vrhu sa získa výborné organické hnojivo.

Pri pestovaní kurčiat používajte hlboké podstielky

Pri pestovaní hydiny v podlahe vo vnútri kôlne je potrebné podstielku pre slepicu, najmä v zime. Obyčajné seno alebo slama, zmiešané s výkalmi, sa rýchlo stávajú zbytočnými. Znečistená hmotnosť musí byť vyhodená po 3-5 dňoch. Moderná technológia uľahčila prácu chovateľov hydiny. Nový typ hlbokej podstielky obsahuje prospešné baktérie, ktoré umožňujú používanie pilín na podlahe kuracieho mäsa viac ako tri roky.

Je to dôležité! Akékoľvek hlboké postele fungujú rovnako. Chovateľ hydiny musí len uvoľniť trampu pilín v čase, kedy kyslík prenikne hlboko do. Je to dôležitá podmienka, na ktorej závisí životná činnosť baktérií.

Výhodou použitia bakteriálneho odpadu je dodatočné a bezplatné vykurovanie domu. Počas prevádzky baktérie spúšťajú biologický proces v hrúbke pilín spolu s uvoľňovaním tepla. Recenzia chovateľov hydiny povedať, že v studenej zime ohriať stodola týmto spôsobom nebude uspieť, ale na konci jesene môžete urobiť bez umelého vykurovania. Mikroorganizmy obývané v pilinách zahrievajú na teplotu okolo +35oC. Ďalšou pozitívnou vecou je, že baktérie neutralizujú hnilobné mikroorganizmy, čo vedie k pomalému rozkladu kurčatového hnoja.

Pred použitím bakteriálneho materiálu je potrebné správne pripraviť podlahu kurčiat. Vyžaduje hladký, tvrdý a najdôležitejší suchý povrch. V hornej časti podlahy je samotná podstielka hrúbka 15 cm. Akýkoľvek drobivý materiál prírodného pôvodu s nízkou tepelnou vodivosťou, ako sú piliny alebo slnečnicové šupky, bude fungovať.

Nie je to zlé pre lôžkoviny dokázala rašelina. Prírodný materiál aktívne absorbuje výpary oxidu uhličitého a amoniaku. Rašelina sa používa samostatne alebo v zmesi s iným materiálom. V južných regiónoch s trvalým teplým podnebím sa piesok používa ako posteľná bielizeň.

Pravidelne sa vrhací materiál na podlahe domu uvoľňuje vidličkami, aby sa zmes rovnomerne premiešal s kuracím trupovom. Vo vnútri voľnej hmoty preniká lepší kyslík, čo prispieva k reprodukcii užitočných mikroorganizmov.

Tip! Ak je vnútri domu časť zrna jednoducho posypaná na podlahe, sliepky sami uvoľnia väčšinu vrhu.

Je dôležité monitorovať vlhkosť hlbokej podstielky. Podľa psychrometra by indikátor nemal prekročiť 25%. Pri prudkom náraste vlhkosti sa superfosfát disperguje do uvoľnenej látky rýchlosťou 1 kg / m2, potom nalejte vrstvu nových pilín alebo iného materiálu.

Zmena lôžkových materiálov v priebojnici nastáva po porážke starých a pred kolonizáciou nových hospodárskych zvierat. To sa zvyčajne robí na jeseň. Dom je úplne vyčistený z odpadu z odpadu, úplne dezinfikovaný, sušený a dôkladne vysielaný. Po týchto postupoch sa nalial nový odpadový materiál, v ktorom sa kolonizujú baktérie.

Varovanie! Pri použití hlbokých postelí v dome by hustota kurčiat nemala presiahnuť 5 hláv / 1 m2.

Na nedostatkoch používania hlbokej podstielky pri chove kurčiat hovoria prehľady obyčajných domácich chovateľov hydiny. Poznamenalo sa, že táto technológia vyžaduje vyššiu spotrebu pilín alebo iných materiálov. Znečistenie vajec je často pozorované. Vo vnútri domu sa zriedka získava kvôli udržaniu požadovanej mikroklíma, čo vedie k rozvoju choroby kurčiat.

Prehľad populárnych bakteriálnych posteľných výrobkov

Takže, ako viete, aby ste v hlbokom vrhu vytvorili hlboké podstielky, musíte pridať bakteriálny prípravok na objemný organický materiál. Hoci princíp ich práce je rovnaký, pre začínajúceho chovateľa hydiny je ťažké si vybrať produkt zo širokej ponuky odbytísk. Po preskúmaní mnohých recenzií sme zostavili hodnotenie najobľúbenejších liekov a ponúkame im oboznámiť sa s nimi.

Nemecká droga "BioGerm"

Prášková príprava hnedastá farba je určená na prípravu bakteriálneho vrhu v kuracím klobúku. Kompozícia obsahuje prospešné baktérie, ako aj špeciálne prísady, ktoré neutralizujú nepríjemný zápach vrhu. Liečivo sa aplikuje v dvoch vrstvách na jemné piliny pri dodržaní spotreby 100 g / 1 m2, Kurčatá na hlbokom vrhu môžu bežať 2-3 hodiny po kolonizácii baktérií.

Droga čínskych výrobcov "Net-Plast"

Množstvo recenzií chovateľov hydiny chváli túto konkrétnu drogu. Obsahuje fermentované mlieko a fotosyntetické mikroorganizmy. Po usadení sa na podlahe baktérie začnú intenzívne pracovať a vyžarujú veľa tepla. Teplota na hlbokom vrhu sa vždy udržiava v rozmedzí +25.oC. Baktérie pracujú jemne s drevenými hoblinami alebo pilinami. Aby ste to dosiahli, stačí mixovať všetky komponenty a potom raz za 4 dni vykonať hromadné uvoľnenie pomocou vidličky. Spotreba liečiva - 0,5 kg / 10 m2, Životnosť vrhu je 3 roky.

Domáce drogy "BioSide"

Príprava domácich výrobcov je určená na "suchý štart". Piliny sa jednoducho zmiešajú s práškom, po ktorom sa okamžite začne kontinuálna reakcia. Pri spracovaní organickej hmoty do kompostu sa vytvára teplo. Povrch hlbokej podstielky sa zahrieva na teplotu 20-25 ° CoC. Výrobca poskytuje záruku na životnosť vrhu v slepom dome - 3 roky.

Domáce drogy "Baikal EM 1"

Najdostupnejšou prípravou na vytvorenie hlbokej podstielky je "Baikal EM 1". Vo všeobecnosti sa tento domáci prostriedok považuje za hnojivo, ale chovatelia hydiny ho našli na nové použitie. Zloženie kvapalného koncentrovaného liečiva zahŕňa prospešné baktérie, spracovanie odpadu na kompost. Z reakcie prebieha veľké množstvo tepla, čo prispieva k dodatočnému zahriatiu kurčiat. Princíp použitia je jednoduchý: zriediť 1 šálku koncentrátu do vedra s teplou vodou, po ktorej sa vrhový materiál jednoducho zalieva. Fermentačný proces sa spustí okamžite.

Vo videu používanie hlbokých postelí:

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Podrobné pokyny na spustenie hlbokých vrhov

Aby mohol fermentačný podstielok pracovať efektívne, musí byť správne spustený. Vo studenej kôre nie je možné dosiahnuť pozitívne výsledky, kým všetky prvky budovy nebudú úplne izolované. Ak v stodole žije iba sliepka, je veľmi ťažké udržiavať požadovaný teplotný režim. Musíme dať kúrenie. Malý počet hospodárskych zvierat má tiež nepriaznivý vplyv na prácu baktérií v dôsledku nedostatočného množstva vrhu.

Poradie práce pri spustení baktérií vyzerá takto:

  • Podlaha kuracieho mäsa je po úplnom vyčistení, dezinfekcii a sušení naplnená pilinami alebo iným podobným materiálom. Pred zhutnením musí byť hrúbka vrstvy v rozmedzí 30 cm. Ďalej je materiál podstielka pošliapaný, až kým nedosiahne hrúbku odporúčanú výrobcom baktérií.
  • Práškový prípravok sa rovnomerne rozloží na celé podlažie pokožky. Môžete pracovať bez respirátora, pretože baktérie sú pre ľudí bezpečné.
  • V zavlažovacej nádobe so sprchovacím typom teplej vody a vodou opatrne piliny s rozptýleným prípravkom. Je dôležité, aby voda neobsahovala nečistoty chlóru, inak baktéria okamžite zomrie. Je lepšie odmietnuť vodu z vodovodu. Ak nemáte svoju vlastnú studňu, môžete ísť na rieku alebo susedov. Dokonca ani samostatná voda z vodovodu nie je vhodná na spúšťanie baktérií.
  • Po namočení celých podlahových pilín dôkladne premiešajte lopatou. Ak sa používa slama alebo seno, je ľahšie ich prehltnúť vidličkou.
  • Testovanie baktérií sa kontroluje šiesty deň. Ak sa teplota vnútri vrhu zvýšila, potom sú mikroorganizmy nažive. Teraz môžete bežať v kureníkovom dome.

Počas celého obdobia prevádzky sa hlboké podstielky pravidelne uvoľňujú a prijíma sa množstvo opatrení na udržanie životne dôležitých aktivít baktérií.

Hodnotenie používateľov

Mnoho spoločností sľubuje čokoľvek kvôli reklame. Chovateľ hydiny nakupuje drahý liek, dúfa, že zjednoduší starostlivosť o svoje domáce zvieratá a nakoniec sa prejaví plytvanie peňazí. Existujú dva dôvody pre nečinnosť fermentačného vrhu: nekvalitná droga alebo porušenie technológie štartovania a starostlivosti o baktérie. Prečítajte si recenzie niekoľkých používateľov, ktorí už skúsili zázračný liek na svojich domácich farmách.

Katerina, 29, Barnaul Pred dvoma rokmi si moja mama kúpila čínsky čistý prášok. Roztrhla ju cez piliny v stodole s kurčatami, morky a kačice. Doteraz sa hnoj nebol vyčistený ani raz. Len sa mení na drobnú hmotu. Počas vykopávania vrhu neexistuje prakticky žiaden zápach. Gennady, 42, Taganrog Vo svojej veľkej stodole žijú kurčatá s ošípanými. Samozrejme, že sú oplotené. Kúpil v minulom roku drogu "BioOdor", a dokonca dokonca poradil priateľovi. V prípade ošípaných fungujú baktérie, len kvôli vysokej vlhkosti sa muselo po troch mesiacoch vymeniť len vrh. Pre kurčatá droga vo všeobecnosti nie je vhodná, ale len som sa nepokúšal. Druhý súdruh je ten istý. Vo všeobecnosti som sklamaný.