Recepty

Kaviár z cukety v nádobe Redmond

Moderné kuchynské spotrebiče boli vytvorené naraz, práve preto, aby sa varenie spájalo len s pozitívnymi emóciami - dlho je známe, že chuť a užitočnosť jedla závisí od nálady, v ktorej bola varená. A môžete ich použiť nielen na varenie každodenných alebo špeciálnych slávnostných jedál. Sú schopní pomôcť pri výrobe rôznych kusov na zimu. A keďže väčšina obrobkov sa vyrába v lete, keď je ťažké dýchať z tepla na ulici aj v dome, napríklad pomocou multicookeru sa dá znížiť teplota v kuchyni a vyhnúť sa zbytočným deťom. A kvalita polotovarov získaných pomocou multicookeru nie je vôbec nižšia ako tradičné jedlá. Jedna z jednoduchých a veľmi populárnych jedál, ktoré možno ľahko pripraviť v pomalom sporáku, a potom, ak je to žiaduce, a squash kaviár na zimu.

Ďalej bude detailne diskutovaný proces varenia kaviáru na squash v pomalom sporáku pomocou modelu Redmond ako príklad.

Hlavné zložky

Tradičný recept na výrobu squashového kaviáru obsahuje vo svojom zložení skutočný squash, mrkvu, cibuľu, maslo, korenie a paradajkovú pastu. Mnoho milovníkov domácich potravín nie vždy uprednostňuje paradajkovú pastu z predajne a radšej pridá čerstvé paradajky do svojho kaviáru, najmä ak boli pestované v záhrade. V nižšie uvedenom receptúre, s cieľom dať kaviáru lahodnú chuť, sladké papriky sa zavádzajú do zloženia produktov okrem rajčiakov.

Takže pre varenie kaviáru na squash budete potrebovať:

  • Squashes - 2 kg;
  • Mrkva - 400 g;
  • Cibuľa - 300 g;
  • Bulharský korenie - 500 g;
  • Paradajky - 1 kg;
  • Rastlinný olej - 100 g;
  • Cesnak - na chuť (od jedného laloka po jednu hlavu);
  • Soľ - 10 g;
  • Cukor - 15 g;
  • Korenie a vonné byliny na chuť - korenie a čierne korenie, koriander, petržlen, kôprom, zeler.

Toto množstvo výrobkov na konci by malo stačiť len pre štandardnú 5-litrovú misku Redmond multicooker.

Postup varenia

Zelenina pred varením by sa mala dôkladne umyť a vyčistiť nadbytok: cuketa, mrkva, paradajky, cibuľa a cesnakové šupky, korenie - z chvostov a komôr. Podľa receptúry metóda sekania zeleniny nemá zásadný význam, skôr je dôležitejšia postupnosť ich uloženia v multicookerovej miske.

Tip! Aby bolo možné zbaviť rajčiaky na koži, môžu byť predopalené vriacou vodou.

Najskôr sa naleje do misky multicookeru olej a rozložia sa cibule a mrkva. Režim pečenia je nastavený na 10 minút.

Po ukončení programu sa podľa receptúry do misy pridá jemne nakrájaná sladká paprika, rovnako ako soľ a cukor a v tom istom režime funguje pomalý sporák ďalších 10 minút.

V ďalšom kroku by mala byť všetka zelenina prenesená do samostatnej misky, kde sa rozomelie pomocou ponorného mixéra, mixéra alebo kuchynského robota.

V tomto čase pomalý sporák obsahuje jemne nakrájanú paradajku, cuketu a cesnak. Všetko je dobre zmiešané. Režim "kalenie" nastavte na 40 minút. Kryt multicookeru sa nedá zatvoriť, takže prebytočná kvapalina má schopnosť odparovania. Po 40 minútach môžete pridať všetky korenené receptúry, ktoré ste vložili do receptúry a pomalý sporák je zapnutý ako predtým ďalších 10 minút.

V tomto štádiu sa obsah multicookeru rozdrví v samostatnej nádobe a všetky zložky kaviáru squash sa opäť zmiešajú v miske multicookeru. Po ďalších 10 minútach je zapnutý režim "ochladzovania" a pripravený kaviár z cukety.

Je to dôležité! Nestláčajte zeleninu do nádoby samotnej - môžete poškodiť jej nepriľnavý povlak.

Ak sa vám všetky tieto postupy zdajú byť príliš namáhavé pre vás, potom pre uľahčenie procesu môžete okamžite zmiešať všetky komponenty v multicooker, nastaviť režim "ochladzovania" na 1,5 hodiny a len občas miešať obsah. Výsledný kaviár z cukety bude mať samozrejme mierne odlišnú chuť, ale pomalý sporák urobí všetko pre vás a vy si vychutnáte jedlo.