Recepty

Adjika s mrkvou

Adjika sa nazýva tradičný abcházsky korenený korenie. Vonkajšie to pripomína hustú pastu z horúceho korenia, cesnaku, byliny a soľ, rovnako ako niektoré ďalšie zložky, v závislosti od receptúry. Mnohé ženy v domácnosti pečú adjika a zachovajú ju na zimu. Takéto prírodné korenie môže nahradiť kečup v kuchyni, čo umožňuje nielen šetriť peniaze, ale aj získať výhody pre telo. Akútne korenie môže ochrániť človeka pred vírusovými ochoreniami a zlepšiť imunitu, čo je mimoriadne dôležité v zimnej sezóne.

Často na základni adžika, okrem korenia, používajú aj paradajky. To vám umožní získať jemný výrobok v kombinácii s mnohými pokrmmi. Ale napriek tomu, že adjika je korenistá pikantná, sladké poznámky v jej vkuse sú celkom vhodné. Preto niektoré recepty zahŕňajú aj mrkvu. Adjika s mrkvou a bude predmetom pozornosti v navrhovanom článku.

Najlepšie recepty adjika s mrkvou

Dobrý recept je kľúčom k výrobe lahodného jedla. Skúsené ženy v domácnosti pravdepodobne majú v kuchárskej knihe popis jedného alebo dvoch dobrých receptov adzhika, ale začiatočníci často musia experimentovať. Aby experimenty v kuchyni boli vždy úspešné, pokúsime sa poradiť neskúseným kuchárom najlepším receptom adzhika s mrkvou.

Klasický recept

Paradajky, mrkva a jablká - táto kombinácia sa nachádza v mnohých receptúrach adjika. Jedinečnosť jednotlivých receptov spočíva v pomere týchto zložiek a dostupnosti ďalších produktov a korenín. Klasický recept vám umožňuje získať horúcu omáčku so sladko-kyslou chuťou. Tento recept používajú mnohí šéfkuchári, a preto bolo rozhodnuté podrobne opisovať ich.

Výrobky na varenie

Základom adjika sú zrelé, červené paradajky. Musia sa užívať v množstve 3 kg. Jablko a mrkva sa používajú v rovnakom pomere, 1 kg každej zložky. Sladkú bulharskú papriku je potrebné pridať aj v množstve 1 kg. Kořenú chuť jedla bude dávať chilli paprikou v množstve 2 struky a cesnaku (doslova 2 hlavy). Cukor, rastlinný olej a 9% ocot sa bude vyžadovať vo výške 1 lyžice. Do receptúry je tiež zahrnutá 5 polievkových lyžičiek. l. nie jodidovaná soľ.

Je to dôležité! Pri varení adzhika je potrebné používať iba kyslé jablká.

Proces varenia

Keď máte všetky potrebné produkty, jednoducho pripravte lahodnú adjiku. Pre to potrebujete:

 • Umývajte a vyčistite ovocie a zeleninu. Odstráňte semená z papriky, nakrájajte miesto pripevnenia stonky rajčiakov. Jablká sa odporúčajú čistiť nielen zo semien, ale aj z pokožky. V rajčiakoch a paprikách nie je potrebné odstrániť kožu.
 • Nakrájajte mrkvu, jablká, paradajky a dva druhy papriky s mlynčekom na mäso a dobre premiešajte. Vložte zmes do hrnca a varte na 45-50 minút pri slabom ohni. V priebehu varenia by mala byť zmes pravidelne miešaná.
 • 15 minút pred koncom varenia pridajte jemne nasekaný cesnak, rovnako ako zvyšné korenie, ocot a olej.
 • Zachovať adjika na zimu horúce v malých objemoch pohárov.

Adjika s paradajkami a mrkvou, varená podľa tejto klasickej receptúry, je dokonalá ako obliekanie pre boršč ako doplnok ku mäsovým a rybím pokrmom a rôznym prílohám.

Recept adjika s cibuľou

Adjika s cibuľou, pripravená podľa tohto receptu, sa niekedy nachádza spolu s poznámkou "Prsty sa budú lízat!". Aby ste pochopili, že je to pravda, musíte sa pokúsiť variť.

Pre varenie budete potrebovať ...

Pred začiatkom varenia potrebujete zásobu množstva potrebných produktov. Preto pri príprave adžika budú potrebné paradajky vo výške 2,5 kg, mrkva a sladká paprika 500 g, 300 g cibule, 200 g cesnaku, 3 horké papriky. Okrem hlavných produktov budete potrebovať 250 ml oleja a rovnakého 6% octu, pohár cukru, 1/4 šálky soli. Ak je takáto sada produktov zostavená, potom môžete začať varenie adzhika.

Krok za krokom Pokyny na varenie

Každá hosteska bude pravdepodobne môcť variť adjika, pretože to nevyžaduje špeciálne znalosti a zručnosti. Celý proces varenia možno opísať niekoľkými jednoduchými krokmi:

 • Všetka zelenina, okrem cibule, umyte, odlupujte a nakrájajte na mlynček na mäso. Funkciou receptúry je ľahké spracovanie produktov. Napríklad z vnútra trpkej a papriky by ste nemali odstrániť zrno. Predpokladá sa, že dodajú hotové jedlo extra korenia.
 • Kôračte a nakrájajte cibuľu nožom alebo roštom na hrubom strúhadle.
 • Zmiešajte nakrájanú zeleninu do jedného veľkého hrnca a posypte ju. Varte zmes na nízkej teplote po dobu 30 minút, potom pridajte olej, ocot a varte na rovnaké množstvo času.
 • Po 1 hodine varenia pridajte k adjike cukor a soľ, potom znovu varte 60 minút a zachovajte si na zimu.

Doba varenia adjiky s cibuľou bude teda asi 2,5 hodiny. Počas tejto doby sa vlhkosť výrazne vyparí z omáčky a objem produktov bude takmer polovičný. Podľa pravidiel varenia budú výrobky v jednom recepte stačiť na to, aby naplnili pol litrové nádoby so 4 podlažami.

Adjika so slivkami

Slivky sa často používajú pri príprave rôznych omáčok na mäso alebo rybie pokrmy. Adjika je tiež možné variť so slivkami. Ich sladkokyselá chuť bude vynikajúcim doplnkom k korenistým korením. Pokúsime sa podrobnejšie opísať jednu z takýchto receptúr.

Zoznam požadovaných produktov

Na prípravu potrebujete 3 kg zrelých, mäsitých paradajok, sladkej papriky, cibule, sliviek a mrkvy (500 g každej z uvedených zložiek). Taktiež sa používa pri príprave 200 g cesnaku, horúcich paprikov (10 strukov), 100 g cukru a 2 lyžice. l. soľ. Počas procesu kalenia budete musieť pridať 500 ml rastlinného oleja do celého objemu výrobkov.

príprava

Pri varení adzhika z mrkvy a paradajok s prídavkom sliviek trvá asi 3,5 hodiny. Najväčší čas strávený na varení výrobkov. Spôsob varenia môže byť všeobecne opísaný nasledujúcimi bodmi:

 • Odstráňte semená zo sliviek, papriky sa zo zŕn odstránia a nakrájajú na plátky. Odlúpnite mrkvu. Všetka zelenina, vrátane horkej papriky, paradajky a cesnak, rovnako ako slivky, brúsiť s mlynček na mäso.
 • Zmes mletých výrobkov dajte do hrnca a varte na nízkej teplote. Počas varenia pridajte olej, cukor a soľ.
 • Varenie adjika by malo trvať najmenej 3 hodiny, po ktorom sa výrobok môže zrolovať na zimu v sterilizovaných nádobách.

Ako je zrejmé z popisu, proces varenia je jednoduchý, ale časovo náročný. Dobre varený výrobok je perfektne skladovaný po celú zimu bez dodržania určitého teplotného režimu.

Adjika z mrkvy s korenenými bylinkami a chrenom

Tradičná Abcházska adjika zahŕňa použitie veľkého množstva korenín a korenín, voňavých bylín. Nasledujúci recept si v mnohých ohľadoch zachová túto tradíciu a umožňuje vám získať veľmi chutné a voňavé korenie.

Je to dôležité! Recept vám umožní varenie vynikajúcej adjiky doslova za 1,5 hodiny.

Zoznam zložiek

Na 2 kg zrelých paradajok pridajte 500 g mrkvy, 200 g chrenu a 4 stredne veľké papriky. Cesnak v množstve 200 g, čajová lyžička papriky a 2-3 papriky chilli získajú omáčku potrebnú koreninu. Tiež recept zahŕňa použitie 70 ml octu, niekoľko lyžíc cukru. Z bylín sa odporúča používať bazalku.

Opis varenia

Ostrý, voňavý adjika sa určite stane hosťom na každom stole v zime aj v lete. Každý kuchár ho bude môcť pripraviť podľa nasledovných odporúčaní:

 • Odlupujte a umyte mrkvu a koreňový chren. Odstráňte zrno z papriky.
 • Paradajky, chren, paprika a čili paprika, mletie mrkva s mlynček na mäso. Preneste zmes do varnej nádoby.
 • Akonáhle sa adjika začala variť, zistite 45 minút. Po tomto čase pridajte ocot, nakrájaný cesnak a bazalku, papriku, cukor, soľ. Po opätovnom varení zmesi musí byť požiar vypnutý a hotový výrobok zrolovaný.

Relatívne rýchly spôsob varenia ukladá určité obmedzenia pre režim skladovania adzhika. Takže po konzervácii na zimu odporúčame, aby boli banky umiestnené v chladničke alebo chladnom pivnici.

Adjika mrkva s tekvicou

Jedinečné recepty sú adzhiki, ktoré nepoužívajú paradajky. Alternatívou k nim je tekvica. Ďalšie informácie o varení adzhika mrkvy a tekvice v nižšie uvedenej sekcii.

Súbor potrebných produktov

Tekvica a mrkva sa musia odoberať rovnako, 500 g každej zeleniny. Požadovaná hmotnosť cibule a papriky je 200 g. Budete potrebovať aj 5 stredne veľkých strúčikov cesnaku, kúsok koriandra a banda bazalky, 1 čili papriku, polozlinu, 50 g soli a rovnakého množstva rastlinného oleja.

Varenie jedinečné adzhika

Varenie adjika bude musieť použiť rúru. Hlavná zelenina je pečená vo fólii, čo umožňuje zachovať zdravé vlastnosti výrobkov. Podrobne je možné opísať prípravu adjiky v nasledujúcich krokoch:

 • Peel tekvica, mrkva, cibuľa, bulharský korenie a nakrájajte na malé kúsky. Zaliať zeleninu vo fólii a pečieme v rúre 30 minút.
 • Pripravený mixér na zeleninu. Pridajte chilli papričku, citrón, cesnak, byliny a soľ.
 • Pripravená adjika slúži ako stráž pre rôzne jedlá zo zeleniny, rýb a mäsa.
Je to dôležité! Recept je nevhodný na konzervovanie na zimu.

Adjika s tekvicou a mrkvou prekvapí dokonca sofistikovanú gurmánku. Jeho chuť je veľmi jemná, harmonická, konzistencia je rovnomerná, ľahká. Prítomnosť čerstvých prísad robí korenie zvlášť prospešným.

Nepochybne existuje veľa rôznych receptov na adžiku s mrkvou. Niektoré z nich sú uvedené vyššie v článku. Ďalší zaujímavý recept nájdete na videu:

záver

Varená adjika má niekoľko výhod: nie je horšia v chuti na kečup a paradajkové omáčky, obsahuje veľa vitamínov, je užitočný prírodný produkt, ktorého cena je nemilosrdne nízka. Môžete si to variť na celú zimu na jeseň, keď je všetka zelenina a ovocie zrelé. Po jednorazovej práci je hosteska vždy po ruke, aby mohla nájsť lahodnú obväz, vynikajúcu omáčku a okrem mnohých jedál v jednej nádobe.

Pozrite si video: Аджика острая на зиму. Аджика домашняя. (Jún 2020).

Загрузка...