Recepty

Kaviár z cukety

Keď sa cukety na začiatku leta začnú objavovať na lôžkach, zdá sa, že nie je nič chutnejšie ako kruhy zeleniny vyprážané v múke alebo v cestíčku, opečené soľou, korením a cesnakom. Ale postupne sa stávajú stále viac a viac a ulica sa stáva teplejšou a teplejšou. Leto je už v plnom prúde, niekedy tam nie je miesto, kam ísť z cukety, ale nie je žiadna túžba stráviť veľa hodín v horúcej doske v takom čase. A v tejto situácii by bolo viac ako možné mať recept na varenie cukety v rúre, ktorá bola pre svoju jednoduchosť pomenovaná aj medzi ľuďmi s lenivým squarovým kaviárom.

Naozaj, squash kaviár v rúre bude vyžadovať, aby ste mali minimálnu prítomnosť v kuchyni. Ale pokrm, ktorý dostanete ako výsledok vás poradí s jeho jemnosťou, arómou pečenej zeleniny a bezchybnou chuťou.

Lupý kaviár na squash

S týmto receptom je kaviár vyrobený tak jednoducho, že sa dá varenie takmer každý deň, ak je dostatočné množstvo zeleniny. Aby ste to urobili, len pečte všetko v rúre. Je pravda, že to môže byť vykonané rôznymi spôsobmi. Nižšie sú uvedené prísady potrebné na výrobu kaviáru z troch stredných cukríkov.

 • 2 stredné mrkvy;
 • 2 stredné papriky;
 • 1 žiarovka slušná veľkosť;
 • 2 veľké paradajky;
 • 2 lyžice slnečnicového oleja
 • soľ;
 • Mleté čierne korenie.

Na prípravu kaviáru na squash na tento recept pomocou rukávu na pečenie.

Je to balík špeciálnych žiaruvzdorných fólií, ktoré dokážu odolávať vysokým teplotám až do + 220 ° C a ešte vyššie. Na oboch stranách má otvory, preto sa nazýva rukáv a na oboch stranách je zviazaný špeciálnou stuhou rovnakého materiálu.

Jedlá, ktoré sa pripravujú pomocou takejto rukávy, zároveň získavajú chuť pečených a dusených produktov. Počas varenia sa zelenina namočí so sekanými šťavami a koreninami a získa jasnú a bohatú chuť.

Kaviár na squash v rukáve sa pripravuje nasledovne. Všetky druhy zeleniny sa v prípade potreby dôkladne umyjú, sušia a čistia z kože, semien alebo chvostov. Potom musia byť nakrájané na kusy ľubovoľného tvaru a veľkosti. Stačí zaradiť paradajky do štyroch častí, iná zelenina sa prerezá tak, ako ste sa pohodlne.

Po krájaní je zelenina úhľadne umiestnená v rukáve, ktorá už je na jednej strane viazaná. Potom sa naleje predpísané množstvo slnečnicového oleja, soli a korenín.

POZOR! Zaujímavé je, že zelenina v rukáve môže byť umiestnená aj bez pridania oleja, takmer neovplyvňuje chuť, ale jedlo sa stane diétne a nízkokalorické.

Puzdro je tiež zviazané na druhej strane a zelenina v nej je mierne zmiešaná na vonkajšej strane. Potom sa umiestni na plech na pečenie v rúre, ktorý sa zahrieva jednu hodinu na teplotu + 180 ° C. V rúre by mala byť objímka umiestnená tak, aby sa nedotýkala horných a bočných stien, pretože sa pri zahrievaní rozširuje a môže sa dostať do kontaktu s horúcim kovom.

Tip! V hornej časti balíka môžete vytvoriť párkrát niekoľko otvorov na paru.

Počas jednej hodiny pripraví samotnú rúru zeleninu a vo vašej prítomnosti nie je potrebné.

Po uplynutí predpísanej doby odstráňte obal z rúry a mierne ju vychladzte, aby ste mohli bezpečne vystrihnúť film zhora bez toho, aby ste ho spálili.

Zelenina sa bude plaviť vo veľkom množstve ochutenej šťavy, ktorá sa musí vyprázdniť pred prenesením všetkého obsahu do panvice.

Počkajte, kým sa zelenina ochladí na izbovú teplotu a premiešajte ich ponorným mixérom alebo mlynčekom na mäso. Vyskúšajte chuť kaviárovej cukety na chuť a ak je to potrebné, môžete pridať soľ alebo korenie, rovnako ako nakrájaný cesnak, ak dávate prednosť ostrejším jedlám. Toto jedlo má snáď len jednu nevýhodu - tento kaviár nie je vhodný na zimné prípravky - treba ho ihneď spotrebovať, maximálne skladovať niekoľko dní v chladničke.

Squash na zimu

A čo robiť, ak chcete, bez toho, aby ste utrpeli predovšetkým v horúčave, aby ste z dlhého skladovania vyrobili škvrny z cukety. V tomto prípade môže byť v rúre varený aj kaviár na squash, ale na zimu sa vyrába podľa mierne odlišného receptu.

Najprv sa premyjú a čistia nasledujúce zložky:

 • Squashes - 1000 g;
 • Cibuľa - 400 g;
 • Paradajky - 1000 g;
 • Mrkva -500 g;
 • Sladká paprika - 300 g;
 • Cesnak - 5 klinčekov.

K nim sa pridávajú:

 • Koprel, petržlen;
 • Rastlinný olej - 4 lyžice;
 • Soľ a korenie.

Pri varení kaviáru na squash sa všetka lúpaná predrezaná zelenina rozrezá na podlhovasté kusy. Potom zoberte hlboký plech, namažte ho polovičným množstvom predpísaného množstva oleja a na dne položte nakrájanú zeleninu a dodržte nasledujúcu postupnosť: Najprv položte cibuľu, potom mrkvu, potom cuketu a papriku na vrchole s paradajkami. Zelenina sa naleje na zvyšok oleja a všetko sa odošle do nevyhriatej rúry. Teplota ohrevu je nastavená na + 190 + 200 ° С.

Prvá polhodina po začiatku varenia kaviáru z pečenej zeleniny môžete robiť aj iné veci. Potom vyberte panvicu a jemne premiešajte zeleninu. Nastavte na pečenie ďalších 40-45 minút.

Keď je rúra vypnutá a ochladená, zelenina sa prenesie pomocou zberača do panvice a pridá sa do nej jemne nakrájané zelene a cesnak, ako aj soľ a korenie. V tomto štádiu je potrebné vziať mixér a celý obsah panvy otočiť na rovnomerné zemiakové zemiaky.

Varovanie! Zeleninová šťava zostávajúca po pečení by mala byť okamžite oddelená a použitá na prípravu iných jedál.

Všetko je dôkladne zmiešané a hrniec s pečenou zeleninou je položený na oheň. Aby bol kaviár dobre udržiavaný v zime, obsah panvy sa musí variť po varte počas približne 10 minút a stále sa miešať, ale dávajte si pozor, pretože rastlinná hmota môže variť pri varení horúcou vodou.

Potom je pripravený hotový kaviár z cukety, zatiaľ čo je stále horúci, umiestnený nad novo sterilizovanými horúcimi plechovkami a prevrátený sterilizovanými viečkami vo vriacej vode. V takomto prípade nebude nádoba pripravená podľa tohto receptu dokonca vyžadovať pridanie octu na úspešné skladovanie počas celého zimného obdobia. Po valcovaní musia byť poháre otočené hore nohami a zabalené do niečoho teplej do úplne chladného počas dňa. Toto je potrebné pre dodatočné utesnenie konzervovaných potravín.

Tento kaviár je možné uskladniť aj za normálnych podmienok v miestnosti, ale prednostne nie v svetle. Pretože je v tme, že všetky chuťové vlastnosti pripraveného jedla sú perfektne zachované.