Recepty

Pečený kaviár na squash

Squash kaviár je obľúbenou pochúťkou mnohých sofistikovaných gurmánov. Nájdete ju na regáloch obchodov, v ponuke niektorých reštaurácií alebo si doma vychutnávať. Existuje veľa receptov na toto jedlo, ale najlepší z nich je založený na použití predpečené cukety. Kaviár z praženej cukety má špeciálnu chuť a vôňu, jemnú textúru. Ďalej v sekcii na výber si začiatočníci a už skúsení ženy v domácnosti ponúkli najlepšie recepty s podrobným popisom prípravy. Využívajte ich, určite sa vám podarí prekvapiť, prosím, a nakŕmiť celú rodinu s chutným a zdravým pokrmom nielen v lete, ale aj v zime.

Najlepšie recepty na zaznamenanie hostesiek

Zo všetkých rôznych receptov sa každá hosteska snaží nájsť najlepšie možnosti, ktoré skutočne prekvapia svojich blízkych a priateľov. V tomto prípade nie je možné odporučiť žiaden recept, lebo každý má chuťové preferencie odlišné a každý recept dodáva kuraciemu kaviáru svoju vlastnú chuť a chuť. Existuje však niekoľko receptov, ktoré možno nazvať jedinečným. Prichádzajú k obľúbeným, ak nie všetkým, potom veľmi veľa, dokonca aj tým najnáročnejším ochutnávateľom. Tajomstvo týchto receptov spočíva v kompetentnej kombinácii produktov a dodržiavaní všetkých pravidiel, najmä pri príprave kaviáru. Pozrite si tieto recepty nižšie v článku.

Kaviár zo squashu podľa sovietskej GOST

Po prvýkrát v priemyselných podmienkach začal vyrábať squashový kaviár vo vzdialenom roku 1930. Samozrejme, odvtedy sa recept a technológia prípravy dramaticky zmenili, ale pre mnohých spotrebiteľov tohto produktu je kaviár na squash z plechovky "chuťou detstva" od niekde v 90-tych rokoch. Bohužiaľ, nie veľa žien v domácnosti vie, ako si doma pripraviť len takú občerstvenie. Ale je to celkom možné. Zloženie tohto občerstvenia bude obsahovať veľa prísad a bude trvať veľa času na prípravu jedla, ale výsledok stojí za to. Hodnotiť kaviár z squash v súlade s GOST môže každý, kto sa rozhodne variť pre navrhovaný recept.

Zoznam zložiek

Jedinečnosť squashového kaviáru spočíva v tom, že môže byť vyrobený zo šrotových výrobkov a zeleniny, ktoré sa môžu vždy nachádzať na záhrade na jeseň. Špeciálne náklady na prípravu občerstvenia nevyžadujú. Napríklad podľa GOST vyžaduje kaviár 6 kg cukety, 1 kg cibule a rovnaké množstvo čerstvej mrkvy, 1,5 kg zrelých paradajok alebo 150 g paradajkovej pasty, koreninového koreňa, petržlenu a tiež zeleru a zeleru týchto plodín. Z tých výrobkov, ktoré sa vždy nachádzajú v kuchyni, bude treba 2 lyžice. l. soľ a 9% octu, rovnako ako 4 lyžice. l. cukor. Rastlinný olej bude potrebný na pečenie zeleniny. V priemere bude potrebných 150-200 ml tohto výrobku na prípravu kaviáru v jednom receptúre.

Pre tých, ktorí majú vlastnú záhradu, táto sada produktov v jesennom období bude pomerne cenovo dostupná a nebudete musieť míňať peniaze na nákup akýchkoľvek prísad. Pre tých, ktorí nemajú vlastnú pôdu, môže byť zber koša produktov pre kaviár ťažkou úlohou.

Základy procesu varenia

Niekedy môže príprava kaviáru trvať niekoľko hodín. Najväčší čas sa venuje čisteniu a príprave výrobkov na vyprážanie. Ak vykonávate paralelné operácie, môžete ušetriť čas. Výroba kaviáru podľa navrhovaného receptu sa teda môže uskutočniť nasledovne:

 • Cukorka nakrájajte na polovicu, odstráňte semená a odstráňte pokožku. Mliečna zelenina sa môže jednoducho umyť. Ich pokožka bude po príprave krehká a vnútorné zrná nebudú vôbec.
 • Rezané cukety nakrájajte na plátky a odošlite ich do nádoby na vyprážanie.
 • Súčasne s pražením hlavnej zeleniny, je potrebné odlúpnuť a trieť mrkvu a korene, nakrájame cibuľu. Tieto prísady by mali byť vyprážané v samostatnej panvici alebo po varení cukety.
 • Po pražení miešajte a nakrájajte prísady. Môže sa to robiť pomocou mlynčeka na mäso s malými otvormi alebo mixérom.
 • Výsledné rastlinné pyré vložte do misky alebo kotla. Tiež je vhodný na konzervu s hrubým dnom, ktorého zahrievanie sa bude vykonávať rovnomerne.
 • Pridajte korenie, soľ, cukor do zeleninového pyré a pošlite kaviár, aby ste v ohni vyvarovali.
 • Pripravte paradajky pred varením zmesi. Je potrebné odlúpnuť a nakrájať ich. Pridajte drvené paradajky alebo paradajkovú pastu k zvyšku zeleniny. Zmes sa varí 30 až 40 minút.
 • 3-5 minút pred pripravenosťou pridajte ocot a nakrájané zeleniny na kaviár.
 • Odporúča sa uchovávať kaviár s horúcim squashom v čistých, suchých nádobách malého objemu.

Navrhovaný recept nemožno nazvať veľmi jednoduchým, pretože vyžaduje niekoľko operácií s veľkým množstvom zložiek paralelne. Avšak napriek relatívnej zložitosti, squashový kaviár s praženou zeleninou a pridanie všetkých uvedených koreníc môžu plne uspokojiť potreby chutí mnohých degustátorov.

Kaviár zo squashu s majonézou a korením

Majonéza - široko používaný produkt, ktorý je vhodný aj na prípravu konzervovaných potravín. Existuje niekoľko rôznych receptov na prípravu občerstvenia z cukety s majonézou. Avšak, viac pozitívne recenzie dostať presne recept so súčasným použitím majonézy a mletej červenej papriky. Tento kaviár má korenistú chuť a korenené chute. Pri príprave občerstvenia sa snažte povedať viac.

Je to dôležité! Použitie na kaviár na varenie môže byť len s vysokým obsahom tuku.

Zoznam výrobkov na varenie

Recept na zeleninu je určený pre 6 kg cukety a 1 kg cibule. Okrem týchto zložiek potrebujete pol litra majonézy a rovnaké množstvo paradajkovej pasty, 1 polievkovú lyžičku. olej. Z korení, soli (2 polievkové lyžice), cukor (4 polievkové lyžice) a červený korenie (1 lyžička). Ak je to žiaduce, kaviár na squash môže byť doplnený zeleňou alebo cesnakom. V prípade potreby môžete nahradiť paradajkovú pastu čerstvými paradajkami, avšak šupka zeleniny sa musí pred použitím odstrániť.

Tipy na varenie

Kaviár squash z navrhnutého zoznamu výrobkov možno varenie dostatočne rýchlo, napriek tomu, že je potrebné vyprážať všetky prísady. Doba varenia pre občerstvenie v tomto receptúre je teda iba 40 minút. Počas tejto doby musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • Squash olúpané a rozdrvené na kocky. Ľahko ich vyprážajte v panvici, aby všetky kusy mali zlatú kôru. Tento efekt je možné dosiahnuť iba vtedy, ak v tenkej vrstve položíte cukety. To môže vyžadovať praženie v niekoľkých krokoch. Po pečení sa cuketa rozložila do nádoby s vysokými hranami na uhasenie.
 • Peel a nakrájajte cibuľu. Smažte ju až do zlatej kože a pridajte ju do cukety.
 • Môžete vyrobiť zmes homogénne s mixér, mlynček na mäso alebo tolkushkoy.
 • Výsledné pyré duste 30 minút. Ak sa zelenina začne horieť, potom môžete pridať trochu vody do nádoby, doslova 4-5 polievkových lyžičiek. l.
 • 5-10 minút pred varením sa všetky zvyšné prísady pridávajú do srvátky.
 • Takýto kaviár squash je skvelý pre konzervovanie. Vajcia preveďte čistými pohárom a nasledujte sterilizáciu vo vriacej vode počas 20 minút.
Je to dôležité! Pri použití majonézovej kalórie sa výrazne zvyšuje kaviár squash.

Navrhovaný recept umožňuje rýchlo uvariť lahodný, jemný kaviár z cukríkov. Môžete si ju vychutnať počas dozrievania zeleniny a studenej zimy. Červená paprika v zložení misky zlepší imunitu a ochráni telo pred škodlivými vírusmi.

Kaviár squash s paprikou

Bulharský korenie sa často používa pri príprave zimných konzervovaných potravín. Nájdete ho v rôznych zeleninových šalátoch a kaviári squash. Môžete pripraviť občerstvenie s bulharským korením niekoľkými spôsobmi, ale pokúsime sa opísať jednu z najlepších receptov.

Zložky na kaviár

Navrhovaný recept inteligentne kombinuje, ak nie všetky, potom veľa zeleniny z jesenných postelí. Pre prípravu občerstvenia potrebujete 1 kg cukety, 300 g cibule a mrkvy, 200 ml paradajkovej pasty alebo 700 g čerstvých, zrelých paradajok a 2 papriky (červené) strednej veľkosti. Kompozícia tiež zahŕňa zelenú. Môžete použiť petržlen a / alebo kôpru. Odporúčané množstvo zelenej farby je 100 g, ale môže byť upravené v závislosti od osobných preferencií. Medzi korením sa odporúča použiť jemne nasekaný cesnak, cukor a soľ. Ak chcete, môžete do misky pridať mletú papriku.

Pravidlá varenia

Pri príprave kaviáru je veľmi dôležité jasne vykonať všetky kroky. Iba v tomto prípade bude možné kombinovať niektoré operácie a zachovať si voľný čas. Takže navrhovaný recept sa dá zrealizovať pomerne rýchlo vykonaním nasledujúcich operácií:

 • Olúpané cukety nakrájame na platne o hrúbke 1-1,5 cm. Dočkovité cukety v múke a smažte v panvici.
 • Zatiaľ čo cuketa je vyprážaná, mali by ste robiť mrkvu a cibuľu. Zeleninu nakrájajte a nakrájajte, nasledujte cukety a smažte ich, až kým nie sú jemné a zlaté.
 • Papriky a paradajky s použitím vriacej vody, aby sa vyčistili z kože, odstráňte z povrchu paradajok drsné miesto na stonke. Peppers na odstránenie z obilia.
 • Všetka pražená zelenina, rovnako ako lúpané paradajky a papriky, sa skombinujú v jednom obale a dôkladne sa rozsekajú, až kým sa nevyčistia.
 • Zahrejte veľkú panvicu alebo panvicu, osušte dno olejom a naplňte ju nakrájanou zeleninou. Jedlá varejte na nízkej teplote asi hodinu. Na konci varenia pridajte korenie a byliny.

Takže proces varenia kaviáru trvá asi 1,5 hodiny. Počas tejto doby budete musieť tvrdo pracovať, ale výsledok určite poteší každej hostiteľke: kaviár je jemný, šťavnatý a veľmi chutný.

Alternatívny recept na pražený kaviár z cukríkov je tiež uvedený vo videu:

Ponúkaný klip môže pomôcť nováčikom v domácnosti pripraviť chutnú zeleninovú pochúťku pre svoju rodinu.

záver

Varenie kaviáru na squash je jedinečný spôsob, ako pripraviť na zimu celú najlepšiu zeleninu zo záhrady. V procese varenia potraviny čiastočne zachovávajú vitamíny a prospešné vlastnosti, čo je obzvlášť dôležité v zime. Počas chladného počasia bude otvorená nádoba s kaviárom zdrojom vitamínov a príjemnou pripomienkou minulého leta. Jemný a voňavý kaviár sa určite stane obľúbenou pochúťkou nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Cook kaviár - prosím, vašim blízkym a drahým ľuďom!