Záhradníctvo

Najlepšie skoré odrody baklažánu

Nie každý záhradník rozhoduje o výsadbe baklažánov na vlastnom pozemku. Tieto rastliny sú trochu rozmazané a veľmi teplomilné, potrebujú neustálu starostlivosť a včasné zavlažovanie, sú vystavené mnohým chorobám. Ale veda nie je stále, chovatelia každý rok prinášajú nové odrody a hybridy, odolnejšie voči chorobám, schopné odolávať mrazom, nenáročné v starostlivosti. A zároveň vysoko výnosný!

Kedy a ako pestovať baklažánky v Rusku

Klíma stredného Ruska bola predtým považovaná za príliš studenú pre termofilnú baklažán. Táto zelenina by sa mohla pestovať len na juhu alebo v skleníkoch a skleníkoch. Banány boli vysadené na otvorenom teréne v strednej uličke sa stali nedávno - na to sa objavili vhodné odrody, z ktorých najlepšie slúžia vynikajúca úrodu a sú známe svojou chuťou.

Skúsení záhradníci tvrdia, že najpriaznivejšie odrody pre mierne podnebie sú skoré zrenie a supereárne. Krátka doba dozrievania - od 75 do 100 dní - dovoľte, aby rastlina dozrievala v takom krátkom letnom období. Okrem toho je skoré dozrievanie baklažánov menej pravdepodobné, že ochorenie, menej pravdepodobné, že budú infikované poškodením hnilobou a hmyzom.

Takže najlepšie odrody pre takéto podmienky sú rané zrelé baklažánky, odolné voči nízkym teplotám a väčšine ochorení, poskytujú vysoké výnosy a majú dobrú chuť.

Aby ste mohli správne pestovať skoré odrody baklažánu, musíte splniť niekoľko podmienok:

 1. Kúpte vysoko kvalitné osivo, fungicídne a antiseptické, tvrdené z nízkych teplôt.
 2. Príprava semenáčikov, menovite metóda pestovania sadeníc, je vhodnejšia pre rané zrelé baklažánky. Semená by mali byť vysadené v pohároch na jedno použitie, aby korene rastliny neboli počas transplantácie poškodené a aby sa zabránilo zdvíhaniu sadeníc.
 3. Zvoľte dobre osvetlené, teplé miesto na otvorenom poli pre nadpis. Najvyššie výnosy dávajú skleníkové odrody, ale ťažšie sa kultivujú, sú viac rozmarné.
 4. Ovocné rastliny niekoľkokrát: počas pristátia v zemi, v dňoch kvitnutia a vzhľad prvých plodov. Aplikujte na toto minerálne hnojivo.
 5. Vodné rastliny včas - baklažán netoleruje sucho.
 6. Čas odstrániť infikované alebo prehnité sadenice, aby sa zabránilo šíreniu choroby.
 7. Pravidelne zber, zabraňujúce preplávaniu ovocia a poškodeniu kríkov.
Tip! Pre otvorené terény sú vhodnejšie odrody s nižšou veľkosťou a hybridné baklažány so silnými bočnými výhonkami. A pre skleníky a skleníky si môžete vybrať vysoké hybridy, ktoré poskytujú veľmi vysoké výnosy, ale vyžadujú neustálu pozornosť majiteľa.

Ako si vybrať najlepšie semená baklažánu

Každá moderná odroda alebo hybridná baklažánka má svoje výhody a nevýhody. Aby sme si vybrali správnu odrodu vhodnú pre konkrétne pestovateľské podmienky, je potrebné sa zoznámiť s klasifikáciou tejto zeleniny. Tak, baklažán delené:

 • Spôsob kultivácie - otvorená pôda, vyhrievaný skleník, filmový skleník, dočasný krycí materiál.
 • Rýchlosti dozrievania - plodiny s predčasným dozrievaním produkujú ovocie v období od 75 do 100 dní po prvom klíčení klíčencov, dozrievajúce dozrievanie o 110 až 130 dňoch a neskoré odrody sa získavajú až po 150 dňoch vegetatívneho obdobia.
 • Odolnosť proti niektorým chorobám a nízkym teplotám.
 • Chuť - existuje zelenina s jemnou buničinou a tenkou pokožkou, sú vhodnejšie pre šaláty, prílohy. Tieto baklažány, ktorých celulóza je hustšia s minimálnym počtom semien, je lepšie použiť na konzervovanie alebo variť s dlhou tepelnou úpravou. Napríklad z tvrdého a hustého ovocia je získaný najkvalitnejší kaviár.
 • Vzhľad - dnes baklažány môžu byť nielen zvyčajne fialová farba, ich odtiene váha: od žltej až fialovej. To isté platí aj pre tvar zeleniny - obvyklý tvar hrušky sa nachádza len príležitostne. Existujú sférické baklažány, ovocné vajce, ktoré majú pretiahnutú a podlhovastú zeleninu.
 • Posledným rozdelením baklažánov sú selektívne hybridy a odrodové kultúry. Hybridy sú produktívnejšie, chránené pred vonkajšími vplyvmi a odrody majú najlepšiu chuť, tradičnú bohatú chuť "modrých". Najčastejšie hybridný názov má na konci znak.
Je to dôležité! Mnohí veria, že baklažán - ročná rastlina. Ale to nie je prípad, aby sa zbierali semená, táto zelenina musí byť pestovaná niekoľko ročných období.

Kombinácia všetkých týchto faktorov určuje konečný výber semien baklažánu. Koniec koncov, je veľa - vec chuti a možností. Niekto môže pestovať zeleninu v krajine a navštíviť ju iba cez víkendy. A pre niekoho, baklažán sa stáva každodennou prácou, ktorá prináša značné príjmy.

Najproduktívnejšie odrody

pravdepodobne Každý záhradník sa najviac zaujíma o jednu otázku - koľko baklažánov môže získať zo svojho sprisahania. Produktivita v mnohých ohľadoch závisí od zvoleného ročníka. Najčastejšie najväčší počet plodov dáva hybridné semená, ale existuje niekoľko odrodových bylinkov, ktoré sa vyznačujú aj plodnosťou.

"Ucho"

Jeden z raných zrelých a veľmi produktívnych odrôd baklažánov - "Nadir". Táto odroda je "príbuzným" slávneho "diamantu". Krysy sú nízke (až do 50 cm) a roztiahnuté, vaječník je vytvorený nižšie, bližšie k zemi. Prvé ovocie z tejto rastliny možno získať už v 70. až 80. deň po klíčení.

Lístky rastú stredne veľké - ich dĺžka je asi 15 cm a hmotnosť často leží v rozsahu 150-200 gramov. Farba fialovej farby bohatej na ovocie je tenká s lesklým leskom.

Chuť odrôd baklažánu "Nadir" je vynikajúca, bez horca, s výraznou arómou. Telo je jemné a mäso.

Odroda má veľmi vysoký výnos - až 70 ton na hektár pôdy, čo robí tento baklažán jedným z najpredávanejších. Plody tolerujú prepravu a skladovanie, zostávajú krásne a šťavnaté po dlhú dobu.

Odroda "Nadir" je pomerne náročná: na dosiahnutie vysokého výnosu potrebujete zeleninu na vodu a udržiavať vysokú teplotu vzduchu a pôdy. K tomu je potrebné venovať veľkú pozornosť spôsobu vylodenia a spracovania riadkov. Včasná zbierka baklažánov (každých 5-7 dní) zvýši vegetačné obdobie a predĺži produktívny "život" rastliny.

Je potrebné vyrastať sadenice. Na tento účel používam kazetovú metódu, ktorá zahŕňa výsadbu sadeníc bez poškodenia koreňového systému. Sadenice sú pripravené na transplantáciu, keď sa na nich už objavilo 7 listov a to sa deje 60 až 70. deň po zasiatí semien v kazetách.

Na tejto fotografii môžete vidieť ovocie odrody "Nadir".