Recepty

Kaviár baklažánu s paradajkovou pastou: recept

Kaviár baklažánu je chutná a zdravá pochúťka pre dospelých a deti. Ona je milovaná a varená v mnohých rodinách. Existuje veľa rôznych receptov na toto jedlo s rôznorodou sadu zložiek. Ale kaviár na baklažán s paradajkovou pastou je obzvlášť chutný. Dokonca aj začínajúca hosteska môže rýchlo variť. Ako to urobiť, pozrite sa neskôr v článku.

Najlepšie recepty na kaviár na baklažán s paradajkovou pastou

Skúsená žena v domácnosti bude určite mať svoj obľúbený recept na výrobu tejto zeleninovej misky, ktorú pravidelne používa z roka na rok. Začať kuchári sú častejšie pri hľadaní receptov, ktoré spĺňajú všetky potreby a preferencie chuti. Je to pre takých nováčikov, že sa pokúsime poskytnúť zoznam a popis najlepších receptov na baklažánový kaviár s paradajkovou pastou. Tieto recepty sú testované časom a už našli veľa fanúšikov, ktorých počet je pravidelne aktualizovaný novými fanúšikmi.

Jednoduchý recept s minimálnou sadou produktov.

Recept na kaviár baklažánu je klasický. Pripraviť to bude trvať trochu času a minimálne množstvo jedla, ktoré pravdepodobne bude vždy v kuchyni. Toto jedlo sa dá nielen konzumovať ihneď po varení, ale aj konzervovať na zimu. V chladnej sezóne, keď je telo mimoriadne nedostatočne vitálny, rastlinný kaviár sa na každom stole stáva skutočne uvítacím jedlom.

Požadovaná sada produktov

Ako už bolo uvedené, tento recept zahŕňa použitie len najdostupnejších produktov. Takže okrem 1 kg baklažánov musíte použiť 200 g cibule a rovnaké množstvo mrkvy, paradajkovou pastou vo výške 200 g, 100 g slnečnicového alebo olivového oleja, 100-120 g zeleniny a korenie podľa vkusu. Medzi použitými koreňmi môže byť soľ, cukor a rôzne druhy korenia.

Je to dôležité! Paradajková pasta v prípade potreby nahradí čerstvé čerstvé paradajky, ale v tomto prípade bude chuť občerstvenia nevýrazná. Situáciu môžete vyriešiť pridaním veľkého množstva korenia.

Kaviár na varenie

Kaviár na varenie pre navrhovaný recept môže byť dosť jednoduchý. Táto úloha bude určite schopná zvládnuť každú hostesku. Pre lepšie porozumenie je možné opísať proces varenia kaviáru v niekoľkých fázach:

 • Umyte baklažány a odlúpnite ich, nakrájajte na malé kocky a smažte do panvice s prídavkom oleja, až kým nebudete pripravení.
 • Horúce plátky baklažánov v horúcom stave, aby preskočili nožom alebo mlynčekom na mäso.
 • Pečieme mrkvu a cibuľu, nakrájame a smažeme. V zmesi cibule a mrkvy pridajte malé množstvo cukru, soli, korenia. Je možné použiť čierne korenie na zem a voňavé.
 • Pripravené zložky sa skombinujú v jednej nádobe, miešajú sa, pridáva sa paradajková pasta.
 • Stew zeleninu na nízkej teplote ďalších 10-15 minút.

Ak sa rozhodne zachovať kaviár baklažánu na zimu, môžete trochu zjednodušiť proces varenia: zmiešaním všetkých zložiek, ktoré nepotrebujete na varenie. Je potrebné naplniť kaviár čistými pohárom a sterilizovať ich spolu so zeleninou po dobu 10-15 minút a potom ich navihnúť.

Výborný recept na krehký kaviár

Jeseň je nádherný čas, kedy v záhrade dozrievajú všetky najchutnejšie a zdravšie zeleniny. Vyrábajú nielen čerstvé, ale aj konzervované na zimu. Kaviár baklažánu, pripravený podľa receptúry nižšie, sa môže stať komplexným rastlinným prípravkom.

Zoznam produktov

Paradajky, paradajky, cibuľa, mrkva a paprika - toto je zoznam produktov, ktoré sú základom tohto jedla. Kuchári budú môcť potvrdiť, že všetky tieto ingrediencie sú dokonale kombinované a navzájom sa dopĺňajú. Ale pri varení je dôležité poznať presné pomery výrobkov. Takže pre kaviár baklažánu budete potrebovať baklažán sami v množstve 2 kg, paradajky v rovnakom objeme, sladkú bulharskú papriku (najlepšie červenú), 600 g mrkvy, 400 g cibule, cesnakovú hlavu a zväzok zelených, 300 ml oleja, 3-4 lyžice. l. soľ a aromatické korenie podľa chuti.

Je to dôležité! Nahradiť 2 kg čerstvých paradajok môže byť paradajková pasta v množstve 1 liter.

Proces varenia

Kaviár baklažánu sa vyznačuje jeho citlivosťou. To sa dosiahne vďaka tomu, že všetky výrobky sú mleté ​​pomocou mlynčeka na mäso. Táto metóda vyžaduje menej času na rezanie prísad a umožňuje získať produkt s vynikajúcou jednotnou konzistenciou. Použitie mlynčeka na mäso robí proces varenia kaviáru doslova dopravníkom.

Môžete variť kaviár baklažánu s paprikou a cesnakom vykonaním nasledujúcich manipulácií:

 • Nakrájajte cibuľu a nakrájajte jemne nôž. To je jediná zložka, ktorá nepotrebuje mleť mlynček na mäso, najprv poslaná do predhriatej nádoby.
 • Zatiaľ čo cibuľa sa praží na nízkej teplote, olúpaná mrkva sa v mlynčeku na mäso rozotrie a pridá sa do panvice.
 • Nasleduje obrátenie baklažánov. Sú tiež rozdrvené mlynčekom na mäso a pridané do hrnca na vyprážanie. Všetky zložky v panvici by sa mali pravidelne miešať, aby sa zabránilo páčeniu.
 • Bulharský korenie a paradajky sú rozmiešané s vriacou vodou, sú olúpané. Rajčiaky odstraňujú tuhé miesto pripevnenia kmeňa, papriky zo semennej komory sa vyčistia zo semien. Zelenina je rozdrvená a poslaná na celkovú hmotnosť výrobkov. V tejto chvíli sa paradajková pasta môže pridávať do kaviáru namiesto rajčiakov;
 • V zmesi zeleniny pridajte polovicu soli, po ktorej sa zložky dôkladne zmiešajú a nádobu pevne zakryte viečkom. Opečte kaviár 50-60 minút. Podľa potreby v miske pri smažení pridajte slnečnicový olej.
 • Doslova 10 minút pred koncom varenia pridajte do zeleninovej zmesi nasekané zeleniny, cesnak, zvyšné množstvo soli a mleté ​​papriky. Pred dokončením prípravy by ste mali vyskúšať lyžicu ľahko ochladeného kaviáru a podľa potreby pridať korenie na vkus.

Počet zložiek v navrhovanom receptúre vám umožní pripraviť na zimu 4-5 litrov lačnoch. Po varení sa horúca zmes rozloží v čistých, suchých nádobách a sterilizuje sa 10 minút, po ktorom sa tesne zvinú alebo zavrie s vekom. Konzervovaná zelenina je v zimnej sezóne bez problémov skladovaná v pivnici alebo v komore.

Kaviár baklažánu s majonézou za 40 minút v rúre

Kaviár baklažánu sa môže variť pomocou paradajkovej pasty a majonézy. Tieto dva produkty pridávajú tejto zeleninovej miske pikantnú chuť.

Je to dôležité! Jedinečnosť receptúry spočíva v skutočnosti, že lahodný kaviár baklažánu sa dá jednoducho uvariť v rúre za pouhých 40 minút.

Sada produktov

Pri príprave rastlinného občerstvenia potrebujete 1 kg baklažánu, 300 g paradajkovej pasty, 2-3 strúčiky cesnaku, jednu cibuľu, 2-3 lyžice. l. majonéza a soľ, korenie podľa chuti. Objem zložiek v receptúre je malý, pretože takýto kaviár baklažánu sa pripravuje ako sezónne jedlo a nepoužíva sa na konzervovanie.

Stupne varenia

Príprava kaviáru z baklažánu z takéhoto "skromného" súboru produktov je pomerne jednoduchá. Preto sa v receptore rozhodol ponúknuť pozornosť nováčikov kuchári.

Ak chcete variť kaviár, potrebujete:

 • Umyte bylinky, osušte ich papierovou utierkou. Celá zelenina, bez rezu, ponorte do masla a položte na plech. Pečieme baklažán v rúre až do varenia. Trvá asi pol hodiny. Po celú dobu sa musia baklažány pravidelne prehodnocovať, aby sa zabezpečila dokonca pripravenosť buničiny bez horenia.
 • Pripravené baklažány čisté, mierne vyčistenie, odstránenie nadbytočnej kvapaliny. Celulózová dušená zelenina nakrájame nôžom alebo kotlíkom s mlynčekom na mäso s veľkými otvormi.
 • V hlbokej miske mixujte nakrájané baklažány s paradajkovou pastou.
 • Pred použitím pridajte čerstvú cibuľu a cesnak, majonézu a korenie podľa vkusu.

Tip! Veľké baklažány na pečenie v rúre je možné rozrezať na polovicu.

Napriek jednoduchosti prípravy a obmedzenej škále produktov má kaviár z baklažánu, pripravený podľa tohto receptu, vynikajúcu chuť. Kuchár môže dokonca aj najzkušenější kuchár.

Pikantný kaviár s baklažánom

Tento recept je skvelý pre konzervovanie. Zelenina s prídavkom korenia, papriky čili, cesnakom a ocotom má pikantnú a korenistú chuť, ktorá vás počas zimnej zimy udrží v teple.

Výrobky na varenie

Na prípravu chutného, ​​koreneného kaviáru budete potrebovať baklažánky v množstve 500 g, 400 g cibule, 300 g paradajkovej pasty, 100 g mrkvy. Recept obsahuje tiež celú paletu papriky: sladkú bulharskú papriku (najlepšie červenú), polovicu horúcej papriky, malú čiernu korenie. V prípade potreby môžete chilli papričku nahradiť 1 lyžičkou. mletá červená paprika. Pikantné zeleniny (petržlen a kôpor) sú tiež súčasťou kaviáru z baklažánu. Z konzervačných látok na jedlá na varenie musíte použiť soľ, cukor (podľa vkusu), slnečnicový olej v množstve 160 g a 9% octu (5-10 ml).

Kaviár na varenie

Kaviár na prípravu tohto receptúry trvá o niečo viac ako hodinu a pol. Veľa času sa vynakladá na rezanie a pečenie zeleniny. Proces varenia je možné opísať v niekoľkých fázach:

 • Umývajte baklažány, nakrájajte na kocky. Kožu mladých zeleniny nemožno odstrániť.
 • Cibuľová kôra, nakrájaná na polkruhy.
 • Mäso a papriku nakrájajte na pásy.
 • V panvici najskôr smažte cibuľu a potom pridajte mrkvu. Ďalšou zložkou na vyprážanie je baklažán. Postupom času pridáme do zmesi zeleniny slamu dve papriky, soľ a cukor.
 • Pridajte paradajkovú pastu k hlavným produktom, pripravte zmes zeleniny na 20 až 25 minút, až kým nebude pripravená.
 • 5 minút pred dokončením varenia do kaviáru pridajte drvené byliny a ocot.
 • Polotovar skontrolujte v nádobách, zakryte a sterilizujte. Pre 500 ml plechoviek je dostačujúce 30 minút sterilizácie, v prípade plechoviek je potrebné tento čas zvýšiť na 50 minút.
 • Banky s kaviárom po sterilizácii sa valcujú.

Varenie kaviáru z lievance pre tento recept bude vyžadovať veľa času a úsilia, ale výsledok stojí za to. Chutný kaviár je ideálny ako hlavné jedlo a okrem varených zemiakov, chleba.

záver

Napriek jednoduchosti popisu môže varenie kaviáru z baklažánu od neskúsených kuchárov spôsobiť určité ťažkosti. V tomto prípade ilustračný príklad vám umožní vidieť všetky fázy prípravy a vykonať analógie manipulácie. Varenie kaviáru s baklažánom pomocou paradajkovej pasty nájdete tu:

Kaviár baklažánu je chutný a zdravý produkt, ktorý sa dá rýchlo pripraviť. Niektoré recepty vám umožňujú dokončiť túto úlohu za 30 až 40 minút. V procese varenia kaviár si zachováva niektoré vitamíny a priaznivé vlastnosti prírodných produktov. Kaviár baklažánu umožňuje vychutnať si chuť zeleniny v zimnej sezóne a zlepšiť imunitu ľudského tela. Produkt môže byť užitočný nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Naparená zelenina umožňuje mladým deťom zlepšiť tráviaci proces. Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že: kaviár baklažánu je produkt pre celú rodinu, úlohou hostiteľa je len vybrať si ten najlepší recept a kompetentne ho použiť.