Záhradníctvo

Baklažán Galich

Baklažán Galich - odroda strednej sezóny s vysokým výnosom. Pestuje dobre v skleníkoch a na otvorenom poli. Doba od prvej výhonky do dospelosti trvá približne 120 dní.

Galich - charakteristika triedy

Plody v čase dozrievania získajú až 200 g hmotnosti. Tvar baklažánu je valcový, farba kôry je tmavo fialová s jasným lesklým leskom. Vzhľadom na husté biele mäso bez horčice je táto odroda obzvlášť cenená v domácej kuchyni. Hosťovia v domácnosti hovoria, že Galich je vhodný na konzervovanie, kaviár a šaláty.

img "alt =" Baklažán Galich "src =" baklazhan-galich.jpg ">

V skleníkových podmienkach počas obdobia rastu tvorí malý, kompaktný kef. Hlavný kmeň je silný, stabilný. Bočné výhonky sú tenké, s vlnitými listami.

Pestovanie a starostlivosť

Semená baklažánu pre sadenice sa pestujú v úrodnej, dezinfikovanej pôde. Najlepší čas na to je začiatok marca. Do nového miesta (skleníkové alebo zeleninové záhrady) môže byť Galich zasadený už v máji alebo začiatkom júna, hneď ako sa na klíči objaví 5-6 letákov.

Hĺbka výsevu semien baklažánu nie je väčšia ako 2 cm, výhonky sa objavia za 5-7 dní.

Optimálne pre odrody Galich hustota výsadby v skleníku alebo záhrade - 5-6 kefy na meter štvorcový. m. Príliš hustá výsadba kríkov vedie k poklesu výnosu.

Pri pestovaní baklažánov na voľnom poli si musíte vybrať miesto chránené pred vetrom. Zariadenie toleruje nedostatok slnečného svetla, takže je prijateľné mierne zatienenie plotu s výsadbou.

Je to dôležité! Ideálna hĺbka výsadby kríkov je až do listov kotyledonu. Neodporúča sa rast hlbšie, pretože môže dôjsť k hnilobe kmeňov.

V procese rastu, baklažány potrebujú pravidelne kŕmiť pôdu, pravidelne sa zbaviť burín a neustále udržiavať vlhkosť v pôde. O vytvorení krásnych kríkov a najčastejších chýb, o ktorých hovorili záhradníci v tomto videu:

Recenzie záhradníkov

Alena, 42, Tula Zo všetkých odrôd baklažánov dám prednosť Galichovi. Tieto tmavo fialové krásy sú dobre udržiavané, chuť je výborná. Tento rok som sa odvážil urobiť lôžko medzi ovocnými stromami. Galich to rád tu - buriny len ťažko rastú pod stromami, takže pletie bolo menej. V čase, keď boli baklažány vysadené, kvitnutie už skončilo, posteľ bola čistá, bez zbytočného odpadu. Kruhy rástli dobre, aj keď listy boli mierne bledšie ako v minulom roku, ale to neovplyvnilo výnos. Približne 15-13 kg veľkých, mäsových baklažánov bolo odstránených z 15 krov na sezónu. Evgeniy, 43, Novokuznetsk I, ako skúsený pestovateľ, Galich zariaďuje vo všetkých ohľadoch. Mám filmový skleník a zeleninovú záhradu, snažil som sa tu a tam sadiť. Nevýhody pestovania baklažánov na otvorenom poli sú útoky hmyzích škodcov - zemiakový chrobák z Colorada, vošky. Niekoľko kríkov Galich chorá "čierna noha". Nikdy neopúšťam choré rastliny - okamžite ju vyčistím, aby sa choroba nedostala do iných kríkov. Vonkajšie, buriny rastú rýchlejšie a silnejšie, stále ich chýbajú, jednoducho nemajú dostatok času. Nemal som také problémy so skleníkom. Skleníkové pôdy pre sadenice Galich prozhalival v rúre, a on tiež pridal trochu zasadil. Weedy v skleníku takmer nerastia, aby pritiahli včely, som zavesil plastové nádoby s medovým roztokom. Teraz budú "malé modré" zasadené iba týmto spôsobom - najprv to bude viac problémov, samozrejme, ale kríky sú zdravé a silné. A je oveľa jednoduchšie sa o ne postarať.Anatoly, 60 rokov, Penza Ja som priniesla v minulom roku semená z mesta so semenom baklažánu Galich. Sadenice pestované v miestnosti v špeciálnej krabici. Rozhodol som sa, že sa nepôjdem, pretože odroda je pre mňa novinkou. Klíčivý test ukázal dobré percento - z 50 semien Galichu, 39 vyklíčených a 30 stúpajúcich. Pretože to je pre mňa veľa, zasadil som 20 kríkov. Vo všeobecnosti odstránili takmer 18 kg baklažánu. Bola som rád, že rastlina nevyužíva veľa priestoru, kmeň je hustý a stabilný. Lusky chutia veľmi dobre - sme ich vyprážali, valili ich do brehov, nechali ich na zimu - držali v pivnici skoro až do jari.