Nástroje a vybavenie

Elektrický splitter s vlastnými rukami

Prvé rozdeľovače sa objavili okolo konca 19. storočia. Takéto zariadenia pracujú pre pár a vyžadujú si ľudskú intervenciu. Používali ich iba vo veľkom priemysle, pretože ich použitie bolo nerentabilné pre ľudí, ktorí nakupujú palivové drevo pre svoje vlastné potreby. Teraz si môžete kúpiť hotové drevné rozdeľovače rôznych kapacít. Ak je to potrebné, môžete nezávisle zostaviť konštrukciu, ktorá pracuje na elektrine. Takéto mechanizmy sa tiež nazývajú hydraulické.

Výhody a nevýhody elektrických rozdeľovačov dreva

Všetky elektrické deliace stroje na drevo je možné rozdeliť do nasledujúcich typov:

 1. Vo vodorovnej polohe. V takýchto zariadeniach je guľatina v horizontálnom smere. Potom sa do dreva zavedie kliešť, ktorý rozbije guľatinu na niekoľko kusov.
 2. Vertikálne deliace stroje na drevo. Takéto mechanizmy sa prakticky nelíšia od horizontálnych. Jediný rozdiel je, že log je vertikálny. Stojí za zmienku, že kvalita práce tohto typu zariadení je vyššia, ale majú vyššie náklady.

Oba typy mechanizmov môžu mať rôzne konštrukcie. Napríklad veľa vertikálnych rozdeľovačov dreva je mechanizmus s malou plošinou na inštaláciu guľatiny a prvku na vrch, ktorý rozdeľuje drevo po stlačení páky. Ostatné zariadenia majú prvok na pichanie, ktorý funguje automaticky a znižuje sa na protokol po určenom čase. Takéto modely sú menej bezpečné.

Pred zakúpením rozdeľovača dreva by ste sa mali oboznámiť s výhodami a nevýhodami týchto zariadení. Medzi výhody patrí:

 1. Nie je potrebné používať benzín, naftu alebo naftu. To je dôvod, prečo mnohí majitelia prímestských oblastí na obstaranie palivového dreva nadobúdajú elektrické mechanizmy.
 2. Relatívne nízke náklady, ak porovnáme popísané splittery dreva s modelmi, ktoré fungujú na spálené palivo.
 3. Schopnosť zostaviť elektrické zariadenie vlastnými rukami. Ak je to potrebné, môžete vytvoriť jednoduchý a efektívny dizajn materiálov po ruke. Napríklad veľa ľudí používa motor zo starého auta.
 4. Nie je potrebná údržba. Pri používaní prístroja nie je potrebné mazať jeho komponenty a vymeniť palivo.
 5. Počas používania sa nevyskytuje žiadny odpad.

Avšak opísaný typ rozdeľovačov dreva má aj nevýhody. Tie zahŕňajú potrebu pripojenia k trojfázovej sieti s napätím 320 voltov. To znamená, že elektrický systém na stránkach bude musieť upgradovať. Ak je to potrebné, môžete nájsť zariadenia pracujúce na 220 voltoch.

Tiež nevýhodou je potreba blízkej elektrickej siete. Ak sa dieselové modely môžu používať na ľubovoľnom mieste a ďaleko od domova, potom elektrické modely sa používajú len v krátkej vzdialenosti od elektrickej siete. Okrem toho je na niektorých modeloch elektrických zariadení ťažké vymeniť motor, pretože takéto jednotky nie sú bežné v Rusku.

Pri nákupe dreveného rozdeľovača je potrebné mať na pamäti, že ani najsilnejšie domáce spotrebiče nie sú určené na priemyselnú ťažbu.

Všeobecný opis

Ak sa na rozdelenie logov používa horizontálny rozdeľovač, musia sa zdvihnúť. Vertikálne stroje nevyžadujú zdvíhanie guľatiny. Treba poznamenať, že rozdeľovače dreva sú rozdelené podľa objemu palivového dreva, ktoré môžu vysekávať. Tiež dochádza k oddeleniu v šírke a dĺžke dreva.

Mnohé modely sú určené na sekanie dreva maximálne do výšky 50 cm a priemeru 30 cm. Priemyselné elektrické deliace stroje na drevo sú schopné zvládnuť guľatiny o dĺžke asi 120 cm a priemere asi 70 cm.

Pred výberom konkrétneho zariadenia je dôležité presne určiť, na čo sa bude používať. Ak potrebujete drevený rozdeľovač na zber malého množstva dreva, mali by ste sa pozrieť na najlacnejšie modely. V prípade, že sa bude každý rok používať na zber dreva na drevo, je potrebné zvoliť zariadenie s vertikálnou posteľou a robustným strojom.

Štandardná rezná sila popísaných destilátorov dreva je od 5 do 10 ton, ak sú určené na domáce použitie. Modely používané vo výrobe majú silu rezania od 10 do 30 ton. Štandardný výkon motora mechanizmu používaného v každodennom živote sa pohybuje od 2 do 10 kW. Okrem toho, počas výberu by mali venovať pozornosť prítomnosti kolies.

Priemyselné elektrické deliace stroje na drevo

Funkciou priemyselných drovokolnye staníc je schopnosť ťažiť veľké množstvo palivového dreva v krátkom časovom období. Takéto stanice nielenže rozdelia protokol do samostatných protokolov, ale tiež ich odrežú.

Málokedy sa nakupujú na domáce použitie, pretože majú vysoké náklady. Tieto stanice môžu mať rozdielne veľkosti. Ak je to potrebné, inštalujú veľké množstvo dýz, ktoré umožňujú rozdelenie logov rôznych priemerov. Zároveň môžete počas prevádzky vybrať požadovanú dĺžku dreva.

Vlastnosti domácich elektrických rozdeľovačov dreva

Ak si chcete zakúpiť jednoduché elektrické deliace stroje na drevo s kapacitou približne 3 kW, stojí za to pripomenúť, že sú pomerne pomalé. Súčasne počas používania takýchto zariadení je potrebné neustále otáčať sekané kliky tak, aby sa rozdelili na guľatiny rovnakej veľkosti.

Takéto zariadenia by mali byť zakúpené v prípade, že osoba nechce alebo nie je schopná vynaložiť energiu na sekanie dreva pomocou štiepačky. Ak chcete rýchlo zaobchádzať s veľkým počtom protokolov, stojí za to kupovať silnejšie a drahšie protokoly.

odporúčanie

Aby ste pri používaní rozdeľovača dreva nenastali žiadne problémy, mali by ste dbať na radu ľudí, ktorí majú rozsiahle skúsenosti s takýmito zariadeniami:

 1. Ak je uzáver vyrobený na základe elektrického motora, je potrebné zvážiť výkon zariadenia. Toto číslo by malo byť od 3 kW.
 2. Ak je výkon mechanizmu dobrý, motor môže rýchlo spustiť hydraulickú nápravu a odvíjať kužeľ. Kvôli tomu dôjde k rýchlemu a ľahkému vyraďovaniu kosení. Preto je dôležité zvážiť silu zakúpeného mechanizmu.
 3. Pri práci s dreveným rozdeľovačom sa musia dodržiavať bezpečnostné predpisy. Napríklad pri práci s kužeľovým mechanizmom nie je potrebné pracovať v rukaviciach, ktoré sa môžu obopínať v kontakte. Je tiež dôležité pozorne sledovať každý pohyb, pretože nože rozdeľujúce guľatiny na guľatiny sú dosť ostré.
 4. Prevzdušňovač by mal inštalovať ochranný nástroj, ktorý zabráni neočakávanému spusteniu mechanizmu.

Po zvážení rôznych typov rozdeľovačov dreva môžete svoj vlastný mechanizmus zostaviť vlastnými rukami. To ušetrí veľa peňazí. Vďaka takýmto mechanizmom môžete ľahko získať palivové drevo takmer bez námahy.

Ak ste si vyrobili elektrovolok s vlastnými rukami, musíte skontrolovať jeho pracovnú kapacitu a uistiť sa, že je bezpečný pre toho, kto ju použije.