Výstavba

Veľkosti klietok pre kurčatá: fotka + výkresy

Predtým sa kukurica a veľké farmy zaoberali celulárnym krytom kurčiat. Táto metóda sa stáva čoraz populárnejšou medzi chovateľmi hydiny každý deň. Prečo je celulárne bývanie hydiny doma požadované a teraz sa pokúsime zistiť, ako sami staviame klietky pre kurčatá.

Vlastnosti štruktúry buniek a požiadavky na ne

Kurčatá sú považované za nenáročné vtáky, ľahko sa chovajú a chovajú doma, ale pre maximálnu produktivitu potrebujú vybaviť pohodlné bývanie. Pri výrobe buniek s vlastnými rukami je potrebné brať do úvahy dôležité nuansy a vedieť, aké požiadavky sú na ne kladené:

  • Dôležitým ukazovateľom je veľkosť buniek pre kurčatá, čo určuje produkciu vajec a zvýšenie hydiny. Vždy berte do úvahy počet hláv a plemien. Ak vezmeme rovnaký počet hláv, nosnice potrebujú v uzavretom priestore menej miesta ako vtáky s mäsom.
  • Každá klietka pre kurčatá musí byť vybavená podávačom a pijačom.
  • V bunkách musia byť všetky steny, strop a podlaha mriežkou bez hluchých častí. Montáž kontinuálnej podlahy je povolená, ak je podlaha vybavená.
  • Je obzvlášť dôležité venovať pozornosť podlahe. Keď sa robíte doma, musíte mať pevnú mriežku tak, aby sa neohýbala pod váhu dospelých kurčiat.
  • Pri výrobe buniek sa používa len malá sieť. Takáto požiadavka je zameraná na ochranu vtákov pred zásahmi malých hlodavcov, napríklad na náklonnosť. Maximálna veľkosť buniek 50 x 100 mm je povolená len na prednej stene klietky, takže kura môže prilepiť hlavu na podávač.
  • Miesto, kde sa kurčatá chovajú v klietkach, by malo byť suché, bez prievanu a teplé. V zime sa na tento účel používa stodola. V lete môžu byť bunky odvezené vonku, len je potrebné umiestniť ich pod ochranný kryt, aby boli chránené pred dažďom.
Je to dôležité! V lete v slepiciach je dovolené vybaviť každú klietku vlastnou strechou.

Ak sa tieto požiadavky berú do úvahy pri vytváraní klietok doma, chovateľ hydiny môže už teraz očakávať pozitívny výsledok.

Video zobrazuje klietky pre kurčatá:

záver

Tým sa dokončí proces výroby buniek. Ak sa má kurčatá vyradiť v lete, každá konštrukcia je vybavená nepremokavou strechou linolea alebo iného podobného materiálu.