Výstavba

Ako dezinfikovať coop

Bez ohľadu na počet zvierat, ktoré sa nachádzajú, by sa kurčatá mali pravidelne dezinfikovať. Toto opatrenie je nevyhnutné na zničenie a prevenciu množenia baktérií, ktoré spôsobujú ochorenie u vtákov. Zanedbanie hygieny ohrozuje vypuknutie epidémie. U chorých kurčiat sa produkcia vajec znižuje. Salmonella je veľmi vážna choroba. Vták nesie infikované vajcia, ktoré sú pre ľudí nebezpečné. Liečba domu so špeciálnymi prípravkami pomáha vyhnúť sa takémuto problému. Dezinfekcia kuracieho coopu doma je veľmi jednoduchá a teraz o tom budeme hovoriť.

Kedy a koľkokrát je potrebné dezinfikovať coop

Okamžite definujeme, čo sa rozumie dezinfekciou. Toto opatrenie zahŕňa určitý počet činností zameraných na zničenie patogénnych baktérií. Počas života kureniec vo vnútri domu sa hromadia zbytky potravy, stará posteľná bielizeň, podstielka a perie. Postupom času začnú hniť, vytvárajú optimálne podmienky pre vývoj mikroorganizmov. Mechanické čistenie nie je schopné zaistiť perfektnú čistotu kurčiat, preto sú potrebné špeciálne zariadenia na ošetrenie miestnosti, ktorých použitie je implikované slovom dezinfekcia.

Dom sa dezinfikuje raz za dva mesiace. Okrem toho sa ročne vykonáva ideálna upratovacia služba. Existuje taká mylná predstava, že na dezinfekciu kuracieho mäsa stačí vykonať renováciu priestoru raz ročne. V skutočnosti takéto práce budú márne a nebudú prinášať pozitívne výsledky. Bez ohľadu na to, čo sa s domom zaobchádza raz za rok, stále existuje hrozba vypuknutia nebezpečných chorôb.

Tri dôležité štádiá rehabilitácie kurča

Bez ohľadu na to, aké lieky a akcie sa používajú pri rehabilitácii, existuje prísna postupnosť krokov. Musia byť dodržané, ak chcete 100% čistiť coop od škodlivých mikroorganizmov. Dekontaminácia domu zahŕňa tri dôležité kroky:

  • Vykonávanie čistenia a umývania koopu zahŕňa mechanické opatrenia na odstránenie nečistôt. Počas tohto postupu sú kurčatá vylúčené z priestorov.
  • Treťou etapou je samotná dezinfekcia. Obvykle sa vykonáva v prítomnosti hydiny, ak sa používajú drogy, ktoré nie sú schopné poškodiť zdravie kurčiat.

Pozrime sa teda na každú etapu dekontaminácie kuracieho coopu samostatne a tiež na to, ako dezinfikovať kuracie mäso doma.

Fáza 1 - upratovanie domu

To je najjednoduchšie, ale zároveň veľmi dôležitá etapa dezinfekcie kurčiat. Čistenie znamená mechanické odstránenie starých vrhov, vrhov a iných zvyškov kurčiat. Veľká myseľ je tu zbytočná, postačuje, aby ste vybrali škrabky, lopatu, metlu a vyčistili miestnosť od špiny.

Je to dôležité! Počas čistenia používajte respirátor alebo gázu. Zanedbanie používania osobných ochranných prostriedkov bude mať za následok prenikanie malých častíc prachu do dýchacích ciest baktériami.

Musíte vyčistiť celú kureniec, najmä hady, hniezda a podlahu. Stĺpy, na ktorých sedia kurčatá, sa môžu pretiahnuť cez kov. Ak kŕmenie kurčiat pochádza z drevených podávačov, musia sa dôkladne vyčistiť od zvyškov potravín. Je dôležité poznamenať, že dezinfekčné prostriedky sú v oblasti, ktorá nie je očistená od nečistôt, bezmocná. Nebudú sa vyrovnávať s baktériami a všetky diela budú mať zmysel.

2. etapa - upratovanie

Po mechanickom čistení družice je stále veľa nečistôt. Podstielka je silne absorbovaná do drevených prvkov kuracieho mäsa a mala by sa čistiť. V tejto fáze spracovania sa dostane celý vnútra domu. Najmä opatrne musíte vyčistiť steny, podlahu, ako aj najčastejšie miesta pobytu kurčiat, to je hniezdo a hniezdo.

Umývanie kurča sa vykonáva teplou vodou s pridaním dezinfekčných prostriedkov špeciálne navrhnutých na tento účel.

Varovanie! Nanášanie chemikálií pre domácnosť na čistenie kurčiat nie je možné. Mnoho výrobkov obsahuje toxické látky, ktoré horia dýchacie orgány vtákov. V budúcnosti to ovplyvní zníženie produkcie vajec. Okrem toho sú chemikálie pre domácnosť prakticky bezmocné proti škodlivým mikroorganizmom.

Treba mať na pamäti, že špeciálne určené na čistenie výrobkov z kuracích výterov obsahujú dezinfekčné prostriedky. Často doplňujú prostriedky použité v tretej etape dezinfekcie - dezinfekcie. Z ľudových prostriedkov počas prania je možné pridať jablkový ocot do vody pri zachovaní pomeru 3: 2.

3. etapa - dezinfekcia

Tretia etapa je základom dezinfekcie kuracieho mäsa. Mnohí chovatelia hydiny sa domnievajú, že stačí dezinfikovať kurčatá s jablčným jablčným octom. V skutočnosti je tento ľudový liek vhodnejší na pranie a ocot nie je schopný zabíjať patogény. Komora bude úplne čistá, ale nebude chránená pred ďalším vývojom parazitov.

Formalín je najbežnejší, účinný, ale nebezpečný dezinfekčný prostriedok na ošetrenie kurčiat. Nesprávne použitie roztoku môže poškodiť kurčatá. Formalín je však považovaný za najsilnejší nástroj, ktorý môže zničiť všetky baktérie. Roztok dezinfekčného prostriedku sa postrieka v celom dome bez prítomnosti kurčiat. Potrebujete pracovať iba v ochrannom obleku a plynovej maske. Formalín na ľudskej pokožke je škodlivý a ešte viac nebezpečný je jeho penetrácia do dýchacieho traktu. Látka má zlý výrazný zápach. Formalín je v mnohých krajinách zakázaný.

Všetky hydinárne a farmy na chov dobytka v postsovietskom priestore boli ošetrené bielidlom. Biely prášok nie je menej nebezpečný ako formalín, ale tiež bezohľadne zabíja všetky baktérie. Látka má nepríjemný zápach. Pri vdýchnutí môže spôsobiť popáleniny. Počas dezinfekcie bielidla sa ošetruje celý kurací dom a časť prášku zostáva na podlahe. Faktom je, že všetky baktérie nie sú schopné zničiť látku za jeden deň a kurčatá budú musieť nejaký čas žiť v chate s chlórom.

Existuje veľa populárnych receptov používaných na dezinfekciu kurčiat. Jedným z nich je miešanie piatich častí kyseliny chlorovodíkovej s jednou časťou mangánu. Nádoba s roztokom sa ponechá 30 minút vo vnútri prázdneho kurča. Počas reakcie dvoch látok sa uvoľňujú pary, ktoré zabíjajú škodlivé mikroorganizmy. Po ukončení dezinfekcie je dom vysielaný a potom môžu byť bežané kurčatá.

Často v ľudových receptoch na dezinfekciu domu používa jód. Na prípravu roztoku vezmite 10 g látky, pridajte 1,5 ml vody a 1 g hliníkového prachu. Tento podiel je určený na 2 m3 slepačí dom Baktérie zomrú z výslednej reakcie. Počas dezinfekcie kurčiat z domu nemôžete vyhnúť, ale na konci liečebne je dobre vetraná.

Najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie sú produkty založené na skladoch na dezinfekciu kureniec. V ich zložení je komplex zložiek, ktoré majú široké spektrum účinku na rôzne mikroorganizmy. Predajne sú certifikované. Po ich použití vo vnútri domu je epidémia zaručená, že sa nevysvetlí do 2-3 mesiacov. Jedným z týchto liekov je "Virotický". Roztok sa postrieka cez dom v prítomnosti kurčiat. Nemusí sa vypierať, pretože látka je úplne neškodná.

Video zobrazuje príklad spracovania domu:

Môžete si dezinfikovať svoju domácu kuracie sopky alebo zavolať príslušné služby. Aký je najlepší spôsob, ako postupovať, je na vlastnom majiteľovi. Výzva špecialistov bude stáť najmenej 2 tisíc rubľov. Ak chcete ušetriť peniaze a urobiť všetko sami, je lepšie použiť prípravky na dezinfekciu hydinárskych domov. Mnohé z nich sa predávajú vo veľkých baleniach a lacno, takže budú stačiť na opakované použitie.

Pozrite si video: PEM TRADE, . - čistenie a dezinfekcia extrémne znečistenej fasády - Fándlyho, Žilina (Jún 2020).

Загрузка...