Záhradníctvo

Squash žltý banán

Z roka na rok sú cukety jedným z tých rastlín, ktoré našli našich záhradníkov na svojich pozemkoch. Takáto láska je ľahko vysvetliť: aj s malou alebo žiadnou starostlivosťou, táto rastlina bude môcť potešiť záhradníka s bohatou úrodou. Existuje veľa odrôd cuketa, ale dnes budeme hovoriť o tomto druhu cuketa žltý banán.

img "alt =" Zucchini žltý banán "src =" f1-15.jpg ">

Vlastnosti odrody

Táto odroda je skorý zrelý hybrid. Zrenie trvá 43-50 dní. Na silných husto listnatých kríkoch tejto odrody nie je rozvetvenie. Silne rozrezané plechy majú svetlé škvrny, ktoré chránia rastlinu pred extrémnymi teplotami.

Na každom kuse sa tvorí až 30 plodov. Plody v tvare valca, ploché a predĺžené, s hustou buničinou. Dĺžka ovocia nie je väčšia ako 40 cm a ich hmotnosť nepresahuje 0,5-0,7 kg. Vzhľadom na žiarivo žltú farbu tento druh cukety získal názov Yellow Banana.

Squash Banana je odolný voči bežným chorobám:

  • múčnatka;
  • anthracnose;
  • biela, sivá a koreňová hniloba;
  • askohitoz;
  • zelená mozaika s mramorom.

Squash žltá Banana má vysokú sadu ovocia. Jeho hojné ovocie dokáže zabezpečiť výnos až do 8,5 kg na meter štvorcový. Plody sú ideálne na konzervovanie a prípravu squashového kaviáru a iných jedál.

img "alt =" Zucchini žltá banánová "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 155_2.jpg ">

Odporúčania pre pestovanie

Cukety tejto odrody sa pestujú zo semien nasledujúcimi spôsobmi:

  • sadenice - s touto metódou, semená musia byť zasadené v apríli a máji. Výsledné rastliny sa pestujú na otvorenom teréne najneskôr v júni.
  • v otvorenom poli - výsadba semien produkovaných v máji a júni. Treba poznamenať, že semená môžu klíčiť iba pri teplote pôdy 20-25 ° C.
Tip! Pre vaječník bohatých zberových kríkov potrebujete miesto. Preto musia byť umiestnené asi 70-100 cm od seba.

Zber sa uskutočňuje v júli a auguste.

Recenzie o cukrovej žltej banánovej

Olga, 45, Moskva Keď som bol priťahovaný, bol mi lákavý vtipný názov tejto cukety. Zasadil som se do otvorenej pôdy po klíčení. Nemám žiadne špeciálne triky, všetko je ako vždy: dal som semená do malých dier a ľahko som ich zakryl zemou. Počas mojej výsadby sa stalo, že nie všetky vysadené semená vyrastali. Ale táto odroda bola príjemne prekvapená - všetko sa zvýšilo. Krovy sa zosilnili, žiadna sa neohýbala. Squashes boli zviazané naraz o 5-6 kusov. Chuť lepšie ako mladé cukety. Zastarané ovocie podľa môjho názoru nie je tak chutné. Odporúčam túto odrodu aspoň kvôli pokusu. Helena, 34, Alexandrov S blížnym mi o tejto odrode hovoril. Jej vnuk, v rovnakom veku ako môj najmladší syn, ich zjedol ako horúce koláče. Ako sa ukázalo, sú pre deti veľmi užitočné. Rozhodol som sa, že ju budem sám. Kúpil som semená, dobre vyklíčili, plody začali. Ale potom listy udrel múčnatka. Aj keď bola sáňka so semenami napísaná, že odroda je odolná voči chorobám. Samozrejme, to ovocie neovplyvnilo, ale sediment zostal. Keďže ich deti milujú za ich vkus a veselú žltú farbu, budem viac pestovať. Ale teraz budem okamžite liečiť choroby a nečakať, až sa objavia Tamar, 52, Minsk No, veľmi chutné cukety! Celá moja rodina ich miluje. A o farbe, všeobecne nebudem hovoriť, a tak je všetko jasné. Dobre klíčky, ako všetky ostatné cukety. Nikdy som však nemal taký vysoký výnos, ktorý je uvedený na obale so semenami. Kúpil som rôzne spoločnosti, ale jeden výsledok. Avšak trieda rozhodne odporúča