Recepty

Kaviár z cukety na zimu bez pečenia

Squash kaviár je pomerne nízkokalorické a zdravé jedlo. Ale mnohí moderní kuchári už nepoužívajú recepty starých babičiek a robia toto jedlo bez použitia pečiva. Povieme vám niekoľko zaujímavých a užitočných receptov, ako aj odhalenie tajomstiev prípravy cukrovej kaviáru na zimu.

Nevarené recepty z cukety

Číslo receptúry 1

Zloženie: 3 kg cukety, 2 kg mrkvy, 0,5 kg cibule, niekoľko polievkových lyžíc cukru, 0,5 l paradajky alebo cestovinovej omáčky, 0,5 l rastlinného oleja, soľ, korenie.

Príprava: pripravte všetku zeleninu, dôkladne ju opláchnite, odstráňte nechcené časti.

Teraz vložte hmotu squash do hrnca alebo panvice a pridajte olej, vložte ho do ohňa. Akonáhle začne varenie zelenina, musí sa oheň spustiť a vajcia by mali byť dusené pod vekom.

Zatiaľ čo kaviár dosiahne požadovanú konzistenciu, musíte si pripraviť kontajner, v ktorom neskôr vytiahnete veľa cukety a hodíte ju.

Po príprave zeleniny by mali byť jemne nasekané a potom mleté ​​alebo mleté ​​s mixérom a pridávať soľ.

Rastlinná huba bez praženia, ktorej recept sme opísali, je veľmi jemná a vôbec nie mastná. Koniec koncov, zelenina pečená v masle je nasýtená rastlinným tukom a kaviár je viac tučný.

Recept číslo 2

Nie je potrebné vyprážať zeleninu v nasledujúcom receptúre. Všetky ingrediencie, ktoré sa podieľali na prvom receptúre bez toho, aby rozdrvili alebo odstránili kôru, sa rozotreli na plechu a pečili v rúre alebo na grile. Môžete pečať zeleninu vo fólii alebo rozotrieť na plechu na pečenie a nalejte trochu olivového oleja na to.

Po tom, ako je zelenina pripravená, sú oddelené od kože a rozdrvené. Takýto squashový kaviár bez pečenia je veľmi výživný a veľmi užitočný.

Recept číslo 3

Bude to squashový kaviár na zimu bez pečenia pomocou majonézy.

Okrem toho potrebujeme: cuketu 2 kg, mrkva 1 kg, korenie, paradajková omáčka 0,5 l, cukor 3 lyžice. lyžice, ocot, cibuľa.

Nakrájajte cibuľu, hlavnú zložku a mrkvu do stredne veľkých kociek a preskočte mlynček na mäso alebo mixér.

Potom je potrebné, aby zelenina bola vložená do hrnca, soli a korenia, pridajte cukor a nechajte zeleninu vrieť. Potom sa požiar musí znížiť a nechať sa zhasnúť asi dve hodiny.

Potom pridajte paradajkovú omáčku, zvyšné korenie a majonézu.

Keď je kaviár pripravený, je umiestnený na sterilných nádobách a valcovaný. Banky musia byť uložené hore nohami prvýkrát a potom ich umiestniť na chladné miesto.

Recept číslo 4

Táto receptová squashová pasta ide bez oleja. Budeme potrebovať:

 • cuketu - 1,5 kg;
 • mrkva 1 kg;
 • rajčiny 1 kg;
 • cibuľa 0,5 kg;
 • greeny;
 • soľ.

Najskôr musíte vyčistiť kukuricu, ale ak je zelenina mladá, potom to nemôžete urobiť. Nakrájajte cukríky na kocky a vložte ich do panvice.

Ďalej, hodiť mrkvu strúhaný na jemné strúhadlo v hrnci.

Teraz musíte spracovať paradajky s vriacou vodou, nakrájať ich a poslať ich na zvyšok zeleniny. Tam posielame jemne nakrájanú cibuľu.

Teraz všetky ingrediencie potrebujú zhasnúť asi 40 minút, než sú úplne uvarené.

Občerstvenie z cukrovej trstiny slúži v hotovej podobe, takým spôsobom, ako ju máte v panvici, alebo ju môžete rozmiešať pomocou mixéra.

Jeden recept z cukrovej pochúťky môže byť až 250-300 gramov, pretože je veľmi nízkokalorický.

Recept číslo 5

Squashová pasta sa môže variť v pomalom sporáku. Tento recept vyžaduje: 2 kg cuketou, 750 g. paradajky, 400 gr. cibuľa, 250 g. mrkva, paradajková pasta 2 lyžice. l, olej 2 lyžice. l korenie.

Príprava: V pomalom sporáku sa umiestni približne 4,5 litra. Zelenina sa počas varenia znižuje, takže sa všetko zmestí do nádoby.

Najprv nalejte paradajky s vriacou vodou, aby ste ich mohli odlúpnuť. Teraz musíte nakrájať cibuľu a zeleninu. Vložíme režim "pečenie" a cibuľu trochu smažeme na jeho priehľadnú farbu. Teraz môžete pridať mrkvu a trochu ich dať.

Teraz pridajte cuketu, nakrájajte na kocky. Nezabudnite na paradajky, olúpte ich a nakrájajte na kocky, potom ich pošlite na zvyšok zeleniny.

Pridajte rajčiakovú pastu vedľa rajčiakov a dobre premiešajte.

Teraz zostáva čakať na kompletnú prípravu cukrovej pasty. Potom musí byť ochladený a nasekaný pomocou mixéra. Potom sa môže prebaliť v sklenenej nádobe.

Ak vyrábatete zeleninové občerstvenie pre deti, potom nie je potrebné pridávať paradajkovú pastu. Občerstvenie v pomalom sporáku je pomerne jemné a veľmi chutné, a čo je najdôležitejšie - nízkokalorické.

Čo je užitočné squashové občerstvenie

Prínosné vlastnosti kaviáru na squash (alebo zeleninu) sú už dlho známe, najmä ak sú varené bez použitia pražiaceho procesu:

 • zlepšuje trávenie;
 • nasýtilo telo príjemnými vitamínmi;
 • užitočné na ochorenie čriev;
 • normalizuje tráviaci trakt;
 • posilňuje a posilňuje imunitný systém;
 • zlepšuje metabolické procesy v tele;
 • dáva energiu;
 • zlepšuje chuť do jedla.

Ľudia, ktorí chcú stratiť tie extra libier, odporúčajú kvasinkový kaviár ako hlavné jedlo počas stravovania. Ale nebudeme to nazývať strava, ale nazveme to za určitý diétny režim, v ktorom môžete schudnúť a nasýtiť svoje telo užitočnými mikroelementmi.

Takáto strava nezahŕňa použitie alkoholu, cukru (zvážte to pri varení kaviáru), múky, zemiaky, sýtené nápoje.

Počas týždňa môžete striedať cuketový predjedlo so surovou zeleninou, s rôznymi mäsami, s rybami, môžete tiež jesť kaviár z cukety s varenými vajcami, kašmami (ale nie vo veľkom množstve).

Ako si vybrať ingrediencie pre kaviár squash

 • je žiaduce zvoliť mladú zeleninu, potom nebudete musieť odstrániť pokožku;
 • vyberte zeleninu bez chýb, ale môže byť mierne prehnané;
 • vyberte si cukety, a mrkva a cibule nie sú príliš veľké.
 • ak si vyberiete starú cuketu, potom pre kaviár je lepšie ich odlupovať;
 • všimnite si, že ak je kôra z cukety hustá, znamená to, že v nej je veľa semien a preto chuť kaviáru bude trochu vláknitá.

Na čo sa podáva kaviár z cukríkov

Jedná sa o chutné a jednoduché občerstvenie, ktoré možno zjednotiť ako monochromatické jedlo. Zároveň je spoločná dodávka cukrovarov na kus chleba. Chlieb môže byť sivý, biely, s rôznymi semenami alebo korením.

Môžete tiež podávať sendvič s vetrom kôpru, petržlenu alebo zeleného cibuľového peria.

Kaviár z cukety je tiež podávaný s množstvom surovej zeleniny alebo obilnín. Táto zeleninová občerstvenie sa dobre kombinuje s ryžou a rôznymi druhmi mäsa.

Vychutnajte si prípravu tohto lahodného občerstvenia, pretože to nebude mať veľa času, a v zime - prajeme Vám dobrú chuť!