Recepty

Adzhika recept "báječné prsty"

Medzi úlohami na zimu patrí oddelené a čestné miesto adžika. Možnosti varenia sú toľko, že len na čítanie receptov, to trvá veľa času. Počnúc klasickým a doplnením originálnych komponentov vytvorili hostesky recept na adzhiki "Yummy Fingers".

Hlavné vlastnosti, pre ktoré adjika milujú všetko, sa dajú rozdeliť do samostatnej skupiny:

 • príchuť;
 • pikantnosť;
 • saturácia vitamínmi a živinami;
 • pôvodná chuť;
 • krásna farba;
 • multi-variant.

Použite adiuku "Yum Fingers" ako omáčku, korenie a dokonca aj ako samostatnú misku namiesto kaviáru. Môže sa ľahko rozšíriť na voňavý kus chleba a vychutnať si chuť svojej obľúbenej zeleniny v zimnom večeri.

Navyše mierne štipľavá chuť dodáva adjika "Prsty si olizuje" otepľovacie vlastnosti, čo je veľmi dôležité v období chladného počasia. Tiež táto možnosť prípravy dokonale pristupuje ku každému obloha a mäsové jedlá.

Komponenty na varenie

Hlavné zložky adjika "Yum Fingers" sú, samozrejme, zelenina a koreniny. Obsahujú obrovské množstvo živín, vitamínov a energie. Varenie adjika nebude ťažké. Používajte ho ako bežný riad alebo ako prázdne miesto.

Pre klasickú verziu potrebujeme:

 • rajčiaky vo výške 2,5 kilogramu;
 • mrkva stačí vziať 0,5 kg;
 • Bulharský korenie, lepšie ako červené, tiež 0,5 kg;
 • cibuľu v množstve 300 gramov;
 • horká červená paprika - vezmite 3 stredne veľké papriky;
 • cesnak, olúpané 400 gramov;
 • rastlinný olej - sklo (250 ml);
 • cukor 1 šálka;
 • soľ - štvrť šálka;
 • ocot 250 mililitrov (6%).

Všetky zložky sú dostupné a lacné. Mnohé ženy v domácnosti ich pestujú na svojich pozemkoch, takže adjika je veľmi cenovo výhodná možnosť.

Prirodzene, nemôžete byť pripojené k farbe výrobkov. Ak máte zelenú papriku, potom ju pokojne použite. Neovplyvňuje chuť adjiky. Možno bude farba trochu tlmená, ale je to aj individuálne.

Proces varenia

Každá zložka musí byť správne pripravená pred tým, ako začnete varenie adzhika. Je potrebné, aby zber v zime bol homogénny, chutný a voňavý.

 1. Paradajky. Pre adzhika najlepšie vziať krém. Sú tučnejšie než obyčajné okrúhle odrody a súčasne je múčka krému jemná a hustá. Vyčíslite, umyte, ľahko vysušte, nakrájajte na štvrtiny (ak sú veľké) alebo na polovicu (malé). Prejdite cez mlynček na mäso.
 2. Pepper. Ak sa vám páči ostrý Yummy Fingers adjika, potom vezmite odrodu Ratunda. Má štipľavejšiu chuť ako iné papriky. Mäsitosť stien Ratundu je vysoká, preto bude adjika šťavnatá. Umyte papriku, odstráňte semená, nakrájajte na prúžky a rozomlejte v mlynčeku na mäso.
 3. Mrkva. Vezmite ponuku a sladké odrody. To pridá chuť na chuť. Kombinácia korenistosti a cukru, ktorá zdôrazňuje spálenie korenia, obohatí prípravok o rôzne príchute. Umyte korene a odlupujte, nakrájajte na kocky, mleté.
 4. Cibuľová žiarovka. Tu sa rozhodnete, ktorá trieda je lepšia. Môžete dokonca mať sladké, ale zvyčajné tabuľka odrody adzhika "Yum prsty" lepšie. Hlava čistá a potom sú dve možnosti - rošt na jemnom strúhadle alebo mlynček na mäso. Vyberte si vás.
 5. Korenie horké a cesnak. Korenie má strednú veľkosť, mäsité a šťavnaté. Cesnak veľký, zrelý, bez poškodenia. Je lepšie mleť komponenty tak, aby konzistencia adžika bola homogénna. Pri čistení horkej papriky vložte kuchynské rukavice tak, aby sa neúmyselne dotýkali tváre, najmä očí. Semená nemožno odstrániť a brúsiť s buničinou. Potom bude zmes horúca.

Pripravená zelenina kombinovať a dobre premiešať. Adjika "Olizuj si prsty", pretože zima je pripravená na niekoľko hodín, preto si vezmi hrubé steny alebo kotlík. To ochráni vitamínový prípravok pred horíkom. Varte 30 minút a pravidelne premiešajte obsah nádoby. Potom pridajte cukor a soľ v určenom množstve, rastlinný olej, ocot do hmoty. Pokračujeme varením adjiky na hodinu. Dobrým ukazovateľom správnosti prípravy bude skutočnosť, že počas tejto doby sa adíka zvýši o 1,5 krát na zimu.

Pokračujeme varením omáčky na ďalších 1,5 hodiny, potom zostáva pridať cesnak, prinesieme do varu a dáme do nádob, ktoré musia byť najskôr sterilizované a sušené.

Zberač na zimu musí byť umiestnený v hrncoch horúcich, potom zrolovaný, otočený a zabalený. Ponechajte v tejto forme až do vychladnutia.

Niektoré odporúčania receptov

Ak nemáte octu 6%, potom môžete mať rovnakú sumu 9%. Neovplyvní chuť korenia. Cesnak dáva úžasnú chuť, ale ak váš dom nie je veľmi zvýhodnený, znížte dávku. Niektoré domácnosti varené omáčka bez cesnaku, také recepty sú tiež veľmi populárne. Ale s cudzojadou adjika vyhrá. Skúste to vyskúšať.

Pri výbere prísad na korenie na zimu by ste mali počúvať želania vašich príbuzných a priateľov. Ak potrebujete korenené občerstvenie - vezmite viac cesnaku, horúceho korenia (chilli), ak máte chuť na miernu chuť - zvýšte počet rajčiakov a mrkvy.

Prípravy zimnej tabuľky

Paničky sa na jeden recept dlhodobo nezastavujú. Neustále zdieľať svoje zistenia alebo tvorivé vynálezy. Takmer všetky recepty v ich zložení majú identické zložky, s len niekoľkými prírastkami. Najobľúbenejšie odrody adzhika "Lick Fingers" na zimu sú považované za kompozície s prídavkom:

 1. Jablká. Fanúšikovia majú kyslé alebo sladko-kyslé odrody. Poskytujú korenie jedinečnú chuť, ale sladké nie sú vhodné na varenie. Odrôd jabĺk sa odporúča uprednostňovať "Antonovka" alebo iné zelené odrody. Mimochodom, klasická "východná adžika" je pripravená bez jabĺk a dokonca bez rajčiakov. Ale v iných regiónoch sa radi rozmaznávajú s rôznymi kompozíciami. Ak chcete pripraviť omáčku, vezmite to isté množstvo rajčiakov a jabĺk.
 2. Cuketa. Mladé ponuky cuketou sa často používa pri varení adzhiki. Dávajú jedlo zvláštnu chuť, sú veľmi dostupné a zdravé. Zloženie komponentov zostáva rovnaké ako v klasickej verzii, pridá sa len 3 kg cukety. Zelenina musí mať mladé, aby sa neuzdreli pokožka a neodstraňovali semená. Pri procese varenia sa nakrájajú na pásy a prechádzajú cez mlynček na mäso. Pridajte na celkovú hmotnosť a variť adjiku s cukornatou v zvyčajnom receptúre.
 3. Kombinácia s jablkami a cuketami. Veľmi obľúbená verzia omáčky "Prsty si lízat" na zimu. Komponenty sú k dispozícii, ľahko spracujú a dokonale zapadajú.

Medzi adzhika najobľúbenejšie recepty by mali byť varenie bez varenia. V tomto prípade sú všetky zložky rozomleté, zmiešané a rozložené v pripravených sterilizovaných nádobách. Zatvorte takú adzhiku-omáčku "Prsty si olizujem" na zimu pod krytom nylonu. Uložte obrobok do chladničky. Bojí sa, že adjika nestojí na záchrane. Je to tak chutné, že ponecháva vo veľmi krátkom čase.

Vyskúšajte akékoľvek možnosti, vymyslite svoje vlastné a obohatiť prasiatko zimných polí.