Recepty

Recept na squash kaviár s paradajkami

Kaviár "zámorský" bol medzi ľuďmi po mnoho desaťročí veľmi obľúbený, pre jeho vkus a užitočnosť a pre jeho všestrannosť v používaní. Koniec koncov, je celkom možné ho použiť ako prílohu a ako samostatné jedlo. Je tiež skvelé ako rýchle občerstvenie a je príjemné aj pre deti, ktoré nie vždy uprednostňujú zdravú zeleninu.

Existuje mnoho spôsobov, ako pripraviť kaviár squash, v základnom receptúre sa zvyčajne používa paradajková pasta. Ale squash kaviár s paradajkami, vytrhnuté v ich záhrade, nemožno porovnávať s nákupom paradajkovej pasty. Skutočnosť, že v posledných rokoch pôjde o kvalitu výrobkov z predaja, a ak rastú zeleninu vo vašej oblasti, je od nich potrebné, aby ste pre svoju rodinu pripravili najkvalitnejšie a zdravšie šrot na zimu a maximálne ich využili.

Základný recept

Nasledujúce zložky sú vždy založené na vynikajúcom squashovom kaviári:

 • Stredná squash - 3-4 kusy;
 • Mrkva - 1 veľké alebo 2 stredné;
 • Cibuľa - 1 veľká cibuľka alebo niekoľko malých;
 • Zrelé paradajky - 2-3 kusy;
 • Rastlinný olej - 2-3 lyžice. lyžice;
 • Soľ, cukor, korenie - podľa vášho vkusu.
Varovanie! Samozrejme, táto suma stačí len na prípravu niekoľkých porcií.

Aby ste pripravili squash kaviár s paradajkami na zimu, budete musieť zvýšiť počet prísad aspoň 2-3 krát, a možno viac, v závislosti od chuti svojej rodiny.

Keďže rajčiaky dávajú potrebnú ostrosť a pikantnosť kaviáru na squash, ak ste, samozrejme, nemajú radi horúcu papriku, potom je treba venovať osobitnú pozornosť. Rajčiaky musia byť pred varením odstránené z rajčiakov. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je rajčiaky topiť vriacou vodou. Po odstránení pokožky sú paradajky nakrájané na kúsky akéhokoľvek tvaru a veľkosti a umiestnené na malom ohni v panvici s rastlinným olejom predhriatým na varenie. Celá paradajková hmota je dusená, až sa stane viac alebo menej homogénnou. Šťava v procese hasenia by sa mala vyparovať a hmota bude relatívne hustá a viskózna. Výsledná paradajková pasta je odložená a obsadená so zvyškom zeleniny.

Squashes musia byť olúpané a olúpané, ak sú dostatočne zrelé. Docela mladé cukety potrebujeme len dobre umyť a odrezať ovocné stonky.

Tip! Nebojte sa používať úplne zrelý squash na kaviár veľkej veľkosti - ich mäso dodá miske dodatočné bohatstvo chuti.

Je len potrebné ich očistiť od tvrdých kôrovcov a semien v ovocí.

Cibuľa a mrkva sú tiež olúpané a všetka zelenina je nakrájaná na kocky malej veľkosti. Potom v hlbokom panvici zohrejte olej, až kým sa neobjaví biely dym a smažte cibuľu do priesvitného stavu a potom mrkvu, až kým nebude zlatožltá.

V samostatnej panvici pečené cukety. Ak budete variť veľké množstvo kaviáru, je lepšie smažiť v jednej vrstve v malých porciách. Chuť hotového výrobku sa výrazne zlepší. Ale na obrázku sa početné praženie neodráža najlepším spôsobom. Preto, ak je každá kalória drahá pre vás, najlepšou možnosťou by bolo pečenie cukrovej trstiny, nakrájanie na dlhé kúsky pozdĺž, v rúre alebo grile. Po pečení cuketa môže byť drvená nožom, alebo s miešačom alebo mlynček na mäso.

Keď sa všetka zelenina, vrátane cukety, bude pražená alebo pečená, môžu byť zmiešané v jednej veľkej hlbokej miske s hrubým dnom. Je potrebné vyčistiť kaviár squash v tejto forme až do zahustenia - môže to trvať od 40 minút do hodiny a pol. Polhodinu po začiatku stewingu musíte pridať čerstvé paradajkové paradajky pripravené predtým.

Jemne nakrájané zeleniny (kôpor, petržlen, koriandr, zeler), korenie (čierne korenie a korenie), cesnak, ako aj soľ a cukor sa pridávajú približne 5-10 minút pred koncom pečenia.

Stále horúci kaviár je umiestnený na sterilizovaných nádobách a sterilizovaný 30 minút - pol litra a 45 až 50 minút - liter pohárov.

Tip! Ak chcete robiť bez sterilizácie, potom zachrániť kvasinkový kaviár na zimu je potrebné pridať ocot.

Ocot 9% sa zvyčajne pridáva na samom konci kalení. Pre množstvo, ktoré bolo uvedené na začiatku receptúry, stačí 1 lyžica octu. Môžete tiež pridať ocot v množstve trochu menej ako jednu čajovú lyžičku v každej nádobe na liter tesne pred pradením. Ale všimnite si, že pridanie octu stále mierne mení chuť dokončenej misky. Preto pred tým, ako urobíte veľké časti, musíte najprv vyskúšať, čo sa stane ako výsledok.

Ďalšie zaujímavé recepty a doplnky

Všetky základné princípy tvorby kaviáru squash boli uvedené v predchádzajúcej kapitole, ale pre úplnosť sa často pridáva mnoho ďalších zložiek kuracieho kaviáru.

Najzaujímavejšie a chutné doplnky sú biele korene. Zvyčajne pozostávajú z parsnipu, koreňového petržlenu a koreňa zeleru. Aby sa získala rafinovaná chuť a vôňa húb, biele korene sú dôkladne rozdrvené a vyprážané, až kým sa nezmäknú a potom sa pridá do kaviáru. Potrebujú len veľmi málo - na 1 kg cukety sa neprijme viac ako 50 gramov koreňov v celkovej hmotnosti.

Ale majú jedinečný vplyv na chuť kaviáru, hoci ich získanie aj v našom čase nie je tak jednoduché. Najjednoduchší spôsob, ako ich pestovať sami, hlavne preto, že sú skvelým korením pre mnohé prvé, druhé kurzy a prípravu na zimu.

To sa dobre darí s cuketou a dáva kaviáru rafinovanú chuť pridať sladké papriky. Zvyčajne je plody vyčistené zo stoniek a komôr na semená, nakrájané na kusy a vyprážané v panvici alebo pečené v rúre. Potom sa zmiešajú so zvyškom zeleniny.

Je to dôležité! Množstvo sladkej papriky, keď sa pridá do kaviáru na squash, je asi 1 korenie na každý kilogram cukety.

Dobrý prídavok kaviáru z cukety bude slúžiť a baklažán. Zlepšia svoju húbovú chuť a dodajú jej extra jemnosť. Je obvyklé odlúpnuť baklažány a namočiť ich do slaných vôd niekoľko hodín, aby ste odstránili horkosť. Ale väčšina moderných odrôd baklažánu tieto postupy nepotrebuje. Ak máte pochybnosti, môžete vyskúšať kus ovocia s kôrou pred rezaním. Laktárna je celkom jedlý surový. V každom prípade, pred pridaním do kaviáru squash, baklažán by mal byť vyprážaný na malých kúskoch alebo pečený v rúre, kým nezmäkne. Môžete ich dokonca pečať na polovicu, ale po ochladení sa musia rozdrviť nožom, mlynčekom na mäso alebo v mixéri. Až potom sa baklažánky zmiešajú so zvyškom zeleniny.

POZOR! Zvyčajne, ak sú baklažány uvedené v recepte squashového kaviáru s paradajkami, ich počet sa rovná počtu cuketou použitých na prípravu misky.

Recepty používajúce moderné kuchynské spotrebiče

Rovnako dobrý kaviár na squash sa získa ako v pomalom sporáku, ako aj pomocou aerogrilu. Tento produkt je obzvlášť vhodný na pasterizáciu hotového výrobku.

Squash kaviár v pomalom sporáku

Počet východiskových produktov na výrobu kaviáru na squash s paradajkami je rovnaký pre obe recepty:

 • Squashes - 3 kg;
 • Sladká paprika - 1 kg;
 • Mrkva - 1 kg;
 • Cibuľa - 1 kg;
 • Zrelé paradajky - 1,5 kg;
 • Rastlinný olej - 100 ml;
 • Soľ, cukor, korenie a bylinky - na chuť.

Všetka zelenina je nakrájaná na malé kocky. Olej sa naleje do pomalého sporáka, režim pečenia sa nastaví na 40 minút a v miske sa položia plátky mrkvy, cibule a sladkej papriky. Po 20 minútach sa do nich pridávajú nakrájané paradajky.

Nakoniec pridajte cukor, soľ, korenie, dobre premiešajte a vložte do samostatnej misy.

Prepnite pomalý sporák na režim "Quenching" na dve hodiny a položte nakrájaný cuketu do misy. Po zaznení zvuku musíte všetku zeleninu zmiešať a nakrájať ju. Potom sú znovu umiestnené v multicookerovej miske. Vystavený režim "pečenie" a kaviár na squash sa varí, kým sa nestane hustý.

Po skončení varenia sa vajíčko usadí v plechovkách, sterilizuje sa a zroluje obvyklým spôsobom.

Konvektomat na varenie kaviáru na squash

Na prípravu sa používajú rovnaké zložky v rovnakom pomere ako v predchádzajúcom receptúre a ďalších 9% octu.

Zucchini, korenie a paradajky nakrájané na veľké kusy. Panvicka cukrová v tepelnom režime 250 stupňov po dobu 10 minút. Potom pridajte sladké papriky a paradajky k nim a pečte ďalších 10 minút. Po ochladení odstráňte šupku z paradajok a cukety.

Smažte a nakrájajte cibuľu s mrkvou oddelene až do zlatohnedej.

Kombinujte zeleninu spolu a nakrájajte na mixér, až kým sa nestrieka. Pridajte korenie, soľ a cukor a dobre premiešajte. Vložte vajcia do sterilizovaných sklenených pohárov a umiestnite ich do konvekčnej pece bez veka. Nastavte teplotu na približne 180 ° počas 30 minút.

Okamžite po pípnutí sa do každej nádoby pridá pol čajová lyžička octu a poháre sa navinú s viečkami.

Ak máte sterilizovaný kaviár na squash alebo ho pripravíte pridaním octu, môžete ho skladovať pri izbovej teplote. Aby sa zachovala chuť, je len potrebné, aby bolo miesto skladovania tmavé.