Záhradníctvo

Odrody baklažánov

Nezvyčajný druh ovocných znakov baklažánov. Plody z nich sa zhromažďujú v niekoľkých kúskoch v jednej kefke - odtiaľ z názvu. Predpokladá sa, že tieto odrody boli nedávno rozmnožené a rozmnožované. Mnohí sa znepokojujú otázkou: stojí za to, aby sa na ich pozemkoch pestovali nové odrody? Pozrime sa na túto tému podrobnejšie.

Baklažánka ako kultúra

Výhody baklažánu je ťažké preceňovať. Táto zelenina je krásna a zdravá. Vo svojom zložení:

 • užitočné vlákno;
 • minerálne látky;
 • rozpustné cukry;
 • pektín;
 • vitamíny skupiny B, PP, C.

Je to užitočné pre mladých aj pre starších ľudí.

V nedávnej dobe v strednom Rusku nebolo možné stretnúť túto nádhernú zeleninu na posteliach a dnes je vysadená aj na otvorenom teréne, nehovoriac o skleníkoch a filmových prístrešiach.

Baklažán - kultúra milujúca teplo. Dobre sa ovplyvní pri teplotách od +22 do +30 stupňov. Ide o optimálny rastový režim. Požaduje hnojenie, plodnosť a voľné pôdy, ako aj mierne zalievanie.

Na našich regáloch dnes existujú stovky odrôd rôznych chovov, nové sa objavujú ročne. Medzi týmto zoznamom a časovo testovanými odrodami, ktoré sú odolné voči našim klimatickým podmienkam. Nedávno sa baklažány stali veľmi populárnymi.

Odrody štetca

Oni sú stále veľmi málo medzi rôznymi odrodami, ale mnohí záhradníci ocenili kvalitu a rýchlosť ich rastu, ako aj plodnosť. Ovocie, spravidla stredne veľké, zhromaždené v kefke na niekoľko kusov. Zvyčajne ich 2-4 kusy, ale existujú aj iné hybridy.

Zvláštnosť karpálnych odrôd je taká, že niektoré hybridy majú bohaté ovocie a keš môže prepadnúť pod hmotnosťou ovocia. Zasadená baklažánka je vždy na slnku. Nebojte sa, pretože potrebný odtieň poskytne široké zelené listy.

Pestovanie takých odrôd je zaujímavým experimentom. Môžete prekvapiť svojich susedov vo vidieckom dome alebo na pozemku s nezvyčajnými baklažánmi, chuť hybridov sa zriedka vyskytuje s horkosťou. Spravidla existujú hybridy dovozu chovu na trhu, poďme sa pozrieť na to, čo odrody môžu byť vysadené na naše lôžka dnes.

Názvy odrôd

Zvážte niekoľko odrôd baklažánu. Semená svojho druhu patria k hybridom. Preto by ste nemali očakávať od nich rovnakú úrodu. Každý rok stačí kúpiť nové vrece zo semien.

Predstavíme aj porovnávaciu tabuľku predložených odrôd. Veľmi dôležité pri výbere akéhokoľvek sadivového materiálu sú také vlastnosti ako:

 • miera zrenia;
 • výnosy plodín;
 • veľkosť rastliny;
 • odolnosť proti chorobám.

Medzi odrôd, ktoré uvažujeme:

 • Balagur (Manul a iné agrofirmy);
 • Samurai (Kitano);
 • Prado (Kitano);
 • Plášť (dekoračný stupeň).

Hovoríme najprv o každej odrode osobitne.

žolík

Jedná sa o špeciálne pestovanú odrodu s jasnou fialovou farbou kože. To je najčastejšie nájdené na našich regáloch, a môžete si ho kúpiť v takmer všetkých obchodoch. Plody sú malé, predĺžené, mierne hrdzavé.

img "alt =" Balagur "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 140_4.jpg "style =" šírka: 433px; výška: 650px; "/>

Rastlina dobre zachováva ovocie, ktoré je vytvorené v jednej ruke až 7 kusov, ak sú splnené podmienky na pestovanie.

Bush je pomerne vysoký, dosahuje výšku 130 centimetrov, nesie bohaté ovocie s dlhou životnosťou. Podmienky výsadby a údaje o výnosoch sú uvedené v tabuľke.

samuraj

Tieto semená sú najčastejšie dovážané z Ukrajiny, podarilo sa im rýchlo získať popularitu z dôvodu odolnosti hybridov. Niekedy na regáloch nájdete tento hybrid od iných výrobcov.

Ak máte možnosť zakúpiť a pestovať svoj vlastný baklažán, uistite sa, že to urobíte! Žatva vás poteší.