Recepty

Ako urobiť domáce squash kaviár na zimu

Pretože niekedy je príjemné otvoriť v zime zimnú nádobu s domácim squashovým kaviárom, keď nie je dostatok zeleniny a vitamínov. Je to ešte príjemnejšie, keď squashový kaviár na zimu je pripravený vlastnými rukami. Ponúkame vám niekoľko receptov a tipov, ako urobiť squashový kaviár, a tiež vám poviem, čo cuketa je užitočná, koľko kalórií je v squashovom kaviári a s ktorou sa najlepšie podáva na stole.

Čo je užitočné squash misky

Kaviár z cukety nie je len chutný, ale je tiež neuveriteľne zdravý. Miska zlepšuje trávenie, nasýtilo telo užitočnými mikroelementmi a vitamínmi. Kalórie squash kaviár je veľmi nízka. Sto gramov obsahuje len 70 kcal. To naznačuje, že ho môžu používať ľudia, ktorí sú zo stravy zo zdravotných dôvodov alebo chcú vyhodiť tie extra libier. Jedlo je veľmi rýchlo a ľahko absorbované našim telom.

Aj v squashovej miske obsahuje veľa draslíka, ktoré je užitočné pre ľudí náchylných na nadýchanie, s chorobami zažívacieho traktu, pečeňou. Pasta z tejto zeleniny stimuluje peristaltiku, zlepšuje črevá, normalizuje svoju mikroflóru. Ako chápete, najužitočnejší domáci kaviár na squash varený vlastnými rukami bez použitia rôznych umelých konzervačných látok a osvedčených komponentov.

Takže toto jedlo:

 • znižuje hladinu cholesterolu;
 • zlepšuje trávenie;
 • má nízky obsah kalórií;
 • normalizuje hladinu hemoglobínu;
 • má diuretické vlastnosti;
 • Je to dobré pre ľudí s cukrovkou.

Recepty na domáce kaviár

Existuje neuveriteľný počet receptov na varenie domáceho kaviáru. Ponúkame vám niekoľko klasických domácich variácií pre najkrajší pokrm.

Číslo receptúry 1

Pre budúce jedlá budete potrebovať tieto zložky:

 • jeden a pol kg cukety;
 • 2 ks cibule cibule;
 • 4 ks priemerná mladá mrkva;
 • 2 kusy malého bulharského korenia;
 • 2 malé balenia paradajkovej pasty;
 • 150 gr. slnečnicový olej;
 • soľ a cukor 3 lyžičky.

Príprava: na začiatku nakrájajte cibuľu a korenie na menšie kúsky. Zahrejte olej vo vhodnej panvici a položte cibuľu, dôkladne opečte, ale uistite sa, že výrobok nespálite. Roztierajte cuketu a mrkvu na cibuľu. Pridajte pol pohára čistej vody. Teraz všetky zložky v panvici musia byť dobre dusené, ale bez krytu, aby sa nezachránilo nadbytočná kvapalina.

Po 10-15 minútach je potrebné pridať korenie a paradajkovú pastu, dal ďalšie 5-7 minút. Ostáva odstrániť z kachlí a môžete začať jedlo. Ak hovoríme o zberu na zimné obdobie, potom musíte na to pripraviť určitý kontajner. Čerstvo pripravená miska na squash sa môže rozšíriť na vhodné hermeticky uzavreté nádoby a poslať na chladné miesto.

Recept číslo 2

Varenie kaviáru na squash na zimu doma môže byť inak. Pre prípravu potrebujeme:

 • 250 gr. paradajky;
 • 400 gr. cukety;
 • 700 gr. baklažán;
 • 300 gr. mrkva;
 • 300 gr. korenie;
 • 5 strúčiky cesnaku;
 • 440 gr. cibuľová cibuľka;
 • 20 gr. soľ;
 • 160 ml olivového oleja;
 • 5 gr. čierna paprika.

Najprv musíte jemne nakrájať cibuľu a trieť mrkvu. Potom nakrájame korenie na kocky. Teraz všetky tieto zeleniny je potrebné smažiť v olivovom oleji.

Teraz nakrájajte nakrájané baklažány, paradajky a cukety.

Potom posuňte zeleninu z panvice na kotol a pridajte cuketu, baklažán a paradajky. Pridajte trochu olivového oleja a nechajte zeleninu dusiť 60 minút. Po asi 30 minútach, keď vložíte zeleninu do kotla, pridáte do nich korenie a predkožený cesnak.

Keď vidíte, že zelenina je mäkká, môžete ju odstrániť z tepla a mleť v mixéri do pastovitého stavu. Potom sa táto hmotnosť môže prevaliť v sterilizovaných nádobách. Recept na tento kaviár na squash je pomerne jednoduchý, ale ukazuje sa, že je vynikajúci.

Recept číslo 3

Ďalší zaujímavý recept na varenie, ktorý dávame krok za krokom. Niekto môže povedať, že je to zeleninový kaviár, ale jeho základom je cuketa.

Zloženie: huby 1 kg, cuketa 3 kg, mrkva 1,5 kg, baklažán 2 kg, cibuľa 0,5 kg, paradajky 1 kg, kôprom, petržlen, bulharský korenie 1,5 kg, citrónová šťava, soľ, korenie, ,

Príprava: v tomto receptúre by mala byť zelenina dôkladne odlúpnutá a odstránená, potom nakrájajte zeleninu na malé kocky.

Huby musia variť v nasolenej vode.

Jemne nakrájajte cibuľu a rozotrite mrkvu, opečte ich na masle. Teraz pridajte cuketu a baklažán so zeleninou. Zatiaľ čo sú ingrediencie sú dusené, jemne trieť bulharský korenie a postupne pridať do hlavnej zeleniny.

Teraz nakrájajte šampiňóny a tiež ich pošlite do panvice alebo kotla.

Teraz je čas na rajčiaky: odlúpnite ich a rošt ich. Teraz odošlite zvyšné prísady do kotla. Všetka zelenina by mala byť dobre dušená a potom nechať na varenie pri veľmi nízkej teplote.

Keď je jedlo pripravené, môže byť zabalené do obalu a zrolované.

Podivne, ale domáce prípravky môžu byť príjemné počas ich prípravy, ak je všetko vykonané správne a efektívne. Mimochodom, všetky jedlá by mali byť varené len v dobrej nálade, potom budú najkrajší a oduševniteľné.

Recept číslo 4

A tento recept nezahŕňa praženie, ale praženie zeleniny.

Na to potrebujeme nasledujúce zložky: cuketu 2 kg, cibuľa 1 kg, mrkva 1,5 kg, rajčiny 1,5 kg, papriky 0,5 kg, zelená paprika 2 ks, cesnak, kurkuma, paprika, olivový olej, zemina korenie, soľ, cukor.

Príprava: nakrájajte zeleninu na rovnaké kocky a nakrájajte mrkvu na krúžky. Vložte všetky prísady na plech a nalejte trochu olivového oleja.

Teraz musíte predhrievať rúru na 200-220 stupňov a umiestniť zeleninu do strednej police. Pečieme zeleninu asi 40 minút, pravidelne sa pokúšame zamiešať.

Teraz vyberte zeleninu a nakrájajte ich ponorným mixérom a pridajte korenie a cukor, ktoré dodajú korenie. Po tejto miske je potrebné varenie v panvici asi 5 minút a môžete ju položiť v pohároch.

Vytváranie takého kaviáru doma netrvá veľa času, a v zime sa môžete tešiť na vynikajúce jedlo.

Na čo sa podáva kaviár z cukríkov

Tento jednoduchý, ako sa nám zdá, jedlo, môžete veľmi pekne slúžiť. Napríklad kúpiť bagetu, ľahko si ju vyprážať v čistej panvici a podávať squash pastu valcovanú s loptou na tomto kúsku chleba. Pre krásu môžete pridať niekoľko zelených cibuľových perí.

Kaviár je veľmi chutný so sivým chlebom a zeleninou.

Varenie takého chleba nebude mať veľa času, ale určite vám poteší svoju domácnosť s moderným podávaním bežného jedla. Pre zimné možnosti, aby ste to uspokojili, môžete na kus chleba použiť malé množstvo masla.

To sa dobre darí so zemiakmi, akýmkoľvek druhom mäsa a inej zeleniny. Podáva sa ako chladné občerstvenie a ako teplé občerstvenie. Ale v mnohých domácnostiach dajte cukrárne radosť, len aby ste ju rozložili na chlieb.

Squash kaviár je často zabalený do pita chleba, čo je druh domáce shawarma. Nie je to zlé zmiešanie cestovín z cukety s tenkým chlebom. Niektoré ženy v domácnosti robia v zime slivky, ktoré pridávajú múku z prežltého mäsa. Na obed cuketa kaviár s kašou bude dobre. Bude to veľmi bohatý a chutný obed. V dopoludňajších hodinách bude šťavnatá pasta skvelá s míchanými vajcami a tenkou plátkovou uhorkou. Alebo môžete variť ryžu a podávať ju s malým množstvom vašej domácej cestoviny.

Odporúčania na varenie kaviáru na squash

 • Je veľmi dôležité, aby existoval dobrý riad: kotlík s hrubými stenami, vysoká panvica.
 • Ak chcete, aby bola šťavnatá pasta jemná, potom ju musíte prechádzať cez mixér alebo mlynček na mäso.
 • Vyberte si mladé ovocie pre jedlo, potom bude ponuka a veľmi chutné. A v tomto prípade nemusíte odstraňovať kožu zo zeleniny.
 • Vôbec nie je ťažké pripraviť kaviár na výživu squash: jednoducho prineste zeleninu do stavu jemnosti v panvici bez použitia masla a potom jednoducho nakrájajte zeleninu do mixéra.
 • Môžete variť cestoviny zo zeleniny, ktoré boli predtým plne upečené v rúre. V tomto prípade je v nich viac vitamínov a prospešných stopových prvkov.

záver

Recepty z cukrovej kukurice sa nepočítajú: sú vyrobené z jabĺk, pikantné, s ocotom, majonézou (dobre, je to amatér), so zakysanou smotanou, varené v pomalom sporáku, grilované, s paradajkami a bez, veľké s plátkami a jemné, ako v v obchode. V každom prípade, ak je kúsok vašej duše uzavretý v tejto miske, určite ju ocení vaša rodina a priatelia.