Záhradníctvo

Baklažán Maria

Maria je včasná zrelá odroda baklažánov, ktorá sa už v štvrtom mesiaci po výsadbe v pôde plodí. Výška púšte je šesťdesiat až sedemdesiat päť centimetrov. Bush je silný a rozširujúci sa. Vyžaduje veľa priestoru. Nemali by ste pestovať kríky tejto odrody viac ako tri kefy na meter štvorcový.

img "alt =" Vajcia Maria "src =" baklazhan-mariya.jpg ">

Plody sú stredne veľké, s hmotnosťou 200-200 gramov. Dobré pre priemyselné pestovanie, pretože majú krásny rovný tvar, pripomínajúci valec a približne rovnakú váhu. Odlúpnite krásnu fialovú farbu. Biele mäso bez horkosti.

Variety Mary vysoko výnosné. Na rozdiel od odrody Almaz stabilne produkuje vysoké výnosy. Môžete získať až osem kilogramov ovocia na meter.

Trieda je určená pre otvorené postele a pre pestovanie v skleníkoch a filmových prístrešiach. Hlavnou výhodou tejto odrody baklažánu, okrem vysokých výnosov, je odolnosť voči chorobám nočného listu a pokojná reakcia na zmeny teploty.

agrotechnika

Na pestovanie baklažánovej pôdy sa pripravuje na jeseň. Kapusta, strukoviny, uhorky a mrkva sa považujú za najlepších predchodcov baklažánov.

Je to dôležité! Banány by sa nemali vysádzať na mieste, kde sa rozmnožovali ostatné šelmy.

Ako "príbuzní", baklažánky podliehajú rovnakým chorobám ako ostatné slintačky.

Miesto na pôdu bude musieť vybrať bezvetrie a dobre zohriate na slnku. Lahôd nemá rád silný vietor, ale sú veľmi radi teplo, sú pôvodné južné rastliny.

Rašelina a čerstvý hnoj sú vnesené do dobre vykopaných lôžok a zanechané na zimu. Počas vegetačného obdobia rastliny naozaj potrebujú draslík a fosfor, takže budú vďační, ak pridáte približne polovicu kilogramu popola na štvorcový meter do organickej hmoty alebo draselnej soli s superfosfátom. V priemere sto gramov na jednotku plochy.

Pri príprave pôdy na jeseň, musíte starostlivo vybrať korene trvalých burín. Zároveň sa na jeseň môže do pôdy pridávať slama alebo piliny. Ak je pozemok ťažkou pôdou, môžete pridať piesok. Banány uprednostňujú ľahkú hliny a piesočnatú pôdu.

Včasné otvorené a stredne pestré odrody sú najčastejšie vysadené na otvorenom priestranstve, pretože baklažán je považovaný za dlho rastúcu plodinu a nemusia mať čas na zrenie pred chladným počasím.

Je to dôležité! Všetky plody langusty sa musia zozbierať pred mrazom.

Rozmanitosť Maria, ktorá je už skoro zrelá, plne spĺňa tieto požiadavky. Laktárna môže byť vysadená na otvorenom poli, ale je to žiaduce robiť ju v južných oblastiach s dlhým letom. Na severe je výhodnejšie pestovať pestrosť v skleníkových podmienkach.

Malo by sa tiež pamätať na to, že hoci plody odrody Maria nie sú veľké, kefka môže byť potrebné viazať s veľkou plodinou.

Semená baklažánu sa musia pripraviť na výsadbu sadeníc. Semená sa dezinfikujú v roztoku manganistanu draselného, ​​po ktorom sa deň namočí do živného zloženia.

Stáva sa, že semená boli príliš dlhé a stratili veľa vlhkosti. Také semená môžu byť umiestnené na deň vo vode obohatenej kyslíkom. Znie to desivé. V praxi by to vyžadovalo normálny akvarijný kompresor. Semená sa umiestnia do nádoby s vodou a obsahujú kompresor.

Ďalej sa semená môžu umiestniť do vopred pripravených hrncov zeminy. Môžete ich predbežne vyklíčiť vo vlhkej tkanine pri teplote vzduchu 25 stupňov. Po piatich až siedmich dňoch bude jasné, čo sa osije. Semená sa musia transplantovať do zeme a zlikvidovať.

Varovanie! Baktón toleruje transplantáciu veľmi zle, takže semená musia byť zasadené okamžite do samostatných pohárov.

Z takého pohára sa mladý baklažán neskôr transplantuje priamo do zeme zemným hnojom.

Banány sú zvyčajne vysadené v zmesi trávnika a rašeliny. Možné možnosti pre humus s trávou alebo humus s rašelinou. Základné požiadavky: veľké množstvo organickej hmoty, schopnosť udržať vlhkosť bez nadmerného zmáčania pôdy. Kyslosť pôdy 6,5 - 7,0.

Ak by bola ako nečistota použitá záhradná pôda z vašej záhrady, pôda by mala byť dekontaminovaná. To sa môže dosiahnuť kalcináciou pôdy v peci alebo vylúčením pôdy roztokom manganistanu draselného.

Odroda Maria je vysadená na otvorenom pozemku koncom mája na juhu a začiatkom júna v strednom páse po ukončení nočných mrazov.

Po výsadbe mladých baklažánov v dierach je krajina mierne zhutnená a mulčovaná, posypaná na vrchu vrstvou pilín s hrúbkou troch až štyroch centimetrov.

Pri výsadbe v skleníkoch je potrebné monitorovať vlhkosť. Problém pestovania skleníka v priaznivom prostredí pre vývoj patogénnych baktérií. Odroda Mary je odolná voči najčastejším ochoreniam, ale za určitých okolností môže byť imunita porušená. Existujú aj menej bežné choroby, pre ktoré ešte neboli vybraté odrody baklažánov na odolnosť.

Niektoré choroby

Neskoro

Nie je to len zemiak, ktorý je úžasný, ale môže sa pridať na lilku. Pohľad na postihnuté ovocie je viditeľný na fotografii.

Kontrolné opatrenia: pri prvom nápisu fungicidy sprejov. Ako preventívne opatrenie sa všetky zvyšky rastlín odstránia zo zeme na jeseň vždy, keď je to možné.

anthracnose

Tiež sa nepovažuje za ochorenie baklažánu, ale samotná antraknóza si to nemyslí. Fotografia ukazuje, ako to vyzerá baklažán, ktorý zasiahla táto huba.

Bohužiaľ, jedna z najnebezpečnejších chorôb. Infekcia sa môže dokonca zachovať v semenách baklažánu, takže ak huba infikuje semená tejto plodiny, je lepšie nechať baklažán kvôli rozvodu. Často sa infekcia stáva viditeľnou už v štádiu dozrievania ovocia. Fungicídy sa používajú na boj proti hubám.

Biela hniloba

Pridáva sa baklažánom v skleníkoch. Toto je tiež hubové ochorenie, ktoré sa darí v podmienkach vysokej vlhkosti v skleníkovom mikroklíme. Na fotografii je ovocie zasiahnuté bielym rozpadom.

Ako preventívne opatrenie je potrebné monitorovať vlhkosť vzduchu a pôdy. Pôda musí byť dezinfikovaná ako pri výseve semien pre sadenice a pri výsadbe sadeníc v skleníku. Ak sú príznaky poškodenia rastlín spôsobené bielou hnilobou, mali by sa použiť fungicídy.

Recenzie záhradníkov

Recenzia o tejto rôznorodosti baklažánov zvyčajne potešujú srdcia svojich tvorcov.

Lyudmila Myaskovetskaya, Krym, Mikhaylovka.Vždy pestovala odroda Almaz, ale v minulom roku boli pokúšaní vziať odrodu Maria. Povedali, že táto rozmanitosť baklažánu je vhodnejšia pre našu južnú klímu. Plody môjho úspechu neboli veľké, ale bolo veľa. Preto sa obrátili na zimu viac ako dvadsaťtrilitrových fliaš, ale čerstvé jedli. To je len skutočnosť, že telo nie je horko, ale koža je horká. Igor Pavlov, Kursk, Lyubostan Začnite pestovať odrody Maria zo sadenice v skleníku. Mám skleníkový film. Pri zahrievaní pôdy film odstraňujem a kefy rastú vo vzduchu. Podľa môjho názoru, najlepší spôsob, ako pestovať túto odrodu. Známe sa sťažovali, že ak rastú len v uzavretom priestore, potom rastú obrovské kríky bez plodín. Moja baklažánka v prvých fázach nezomrie, pokiaľ existuje šanca na mráz, ale neskôr neskrývajú lístie. Som spokojný s platovou triedou.