Recepty

Zelení pre zimu so soľou

V lete je záhrada plná čerstvej voňavej zelene. Ale v zime sa chcem pochváliť doma vitamíny. Ako byť? Existuje mnoho spôsobov, ako získať zelené listy na zimu. Budeme hovoriť o soľovanie pravidiel. Je potrebné poznamenať, že soľ šetrí až 70% živín a vitamínov.

Často naši čitatelia, najmä mladé hostesky, majú záujem o zasolenie zelených na zimu, ktoré bylinky a rastliny môžu byť použité a ako dlho sú prípravky uložené. Pokúsime sa to podrobne vysvetliť.

Čo zelené sú vhodné na solenie

Všetky korenené bylinky a listy, ktoré rastú v záhrade, sa nalejú na zimu doma. Môžete uložiť v bankách:

 • kôpru a petržlenu;
 • cibuľa a cesnakové perie;
 • cibuľa a cesnakové šípky;
 • koriandro a zeler;
 • listy mrkvy a repy;
 • okrúhla, rukolou a inými bylinami.
Varovanie! Slané greeny nikdy nekvasia, zachovávajú svoju chuť a chuť.

Príprava na morenie

Odrežte vetvičky a listy zo zelených rastlín by mali byť bezprostredne pred solenie. Oni sú umývaní v niekoľkých vodách na čistenie najmenších zŕn piesku a hmyzu. V poslednej vode boli byliny ponechané dve hodiny na odstránenie horkosti. Potom sa kôra, petržlen, zeler, koriandro, iné byliny a listy rozložia v jednej vrstve na čistý uterák, aby sa vysušil.

Je to dôležité! Nie je potrebné umožňovať vädnutie obrobku, nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu hotového výrobku.

Nerozrezajte vetvy a listy príliš malé na osolovanie v bankách na zimu, kusy by mali byť stredné. Časť kôpru, petržlenu, zeleru alebo vetvičiek koriandra môže zostať celá. Je to výborný materiál na zdobenie jedál v zime.

Zelené listy a byliny môžu byť zozbierané rôznymi spôsobmi: použite suché solenie alebo nalejte predlisok soľankou.

Tip! Pre suché solenie je vhodné zakúpiť veľkú kamennú soľ.

Prepracované kusy zložte do sterilizovaných pohárov. Najlepšia nádoba - 0,5 litra. Dvierka môžete zavrieť kovovými alebo nylonovými krytinami: v oboch prípadoch sa dokonale skladujú.

Ako nakladať zelené

Potom, ako ste nakrájali vetvičky a listy a poháre sú pripravené, začnite solenie.

Zvážte možnosti suchou soľou a soľankou.

Suchý veľvyslanec

V podstate, keď solenie byliny na zimu, recepty sú takmer totožné. Aby zelená hmota zachovala všetky svoje vlastnosti a nekvasila, je potrebné vziať 250 gramov soli na 1 kg.

A teraz o princípe:

 1. Zberané, umývané, sušené bylinky a listy sú narezané na keramickú alebo drevenú dosku, vložené do veľkého umývadla. Môžete pridať soľ k celkovej hmotnosti, dobre premiešať a potom položiť do pohárov, tamping vrstvy.
 2. Je tu aj iná možnosť: nalejte suché zeleniny do pripravených kontajnerov: vrstvu zelených - vrstvu soli a tak ďalej. Tolkushkoy tesnenie zelené.
 3. Vložte banky 1-2 do miestnosti. Počas tejto doby sa usadia kôp, petržlen alebo iné byliny. Banku môžete vždy ohlásiť novú časť.
POZOR! V bankách malých rozmerov je oveľa pohodlnejšie farba listov a bylín a výstup je väčší.

Mnohé ženy v domácnosti zaznamenávajú proces so zeleninkou. Ponúkame vám, ako to urobiť:

Nakrájajte v slanom náleve

Ak chcete mať vždy v ruke takmer čerstvé zeleniny v zime - mrkvové lístie, repa, cibuľa a cesnakové šípky a rôzne korenené bylinky, použite soľanku na polotovary.

Je to dôležité! V tomto prípade je nakladaný kôpre rolovaný a vrcholy petržlenu sú nevyhnutne kovové veko.

Ako nakladať zelené vetvičky a listy v slanom náleve, čo potrebujete vedieť? Existujú dve možnosti zberu zelených v slanom náleve:

 1. Pripravené bylinky a listy (oddelene) sa dajú do smaltovej panvice, nalejte do vody, soľ na chuť, priveďte do varu. Nevarujte viac ako 5 minút. Výsledná hmota sa ihneď naleje do sterilných nádob a valcuje sa.
 2. Zelení vložte do nádoby, naplňte ju vriacou soľankou (soľ na chuť) a zatvorte ju kovovými krytmi.

Soľný recept soľanky

Na jeden kilogram bylín a zelených listov bude vyžadovať:

 • voda - 0,3 l;
 • 8% octu - pol litra;
 • soľ - 30 gramov;
 • chudý olej - 50 gramov.

Najskôr pripravte soľanku: po vriacej vode pridajte ocot a soľ. Tento soľný roztok môže byť soľná repa, reďkovky a mrkva, cibuľa a cesnakové šípky. Odrezané vetvičky a listy by mali byť veľké, ihneď vložené do pohárov. Nalejte vriace kvapaliny zelené, pridajte olej. Okamžite nadvihnite, otočte hore dnom a zabaľte. Keď banky sú v pohode, vyčistite ich na skladovanie na chladnom mieste.

Sortiment na zimu - recept

Salting greens pre zimu je zaujímavý a fascinujúci proces, ktorý dáva priestor pre fantáziu. Mnohé ženy v domácnosti dali dohromady niekoľko výrobkov. Ukazuje prekvapivo chutné polotovary vhodné na varenie prvého a druhého kurzu. Tento sortiment sa pridáva v posledných minútach varenia.

Budeme potrebovať:

 • petržlen a kôprové listy - na kilogram;
 • pór - kilogram;
 • listy zeleru - 500 gramov;
 • mrkva a zrelé paradajky (môže byť červená a žltá) - na kilogram;
 • soľ - 1 kg.

Spôsob, ako variť so zeleninou so zeleninou, je jednoduchý:

 1. Po dôkladnom umývaní a sušení sú zelené drvené.
 2. Mrkva trena na hrubom strúhadle.
 3. Masové paradajky sú nakrájané na prúžky.
 4. Zmiešaný so soľou.
 5. Rozložte polotovar v plechovkách vo vrstvách: najskôr zelené, potom mrkva, potom znova zelené - paradajky, kým sa nádoba naplní. Zatvorte veko kapronu alebo pergamenový papier. Uložené polotovary v chladničke.

Soľná šťovík

Chcete sa v zimnej sezóne rozmaznávať so siedmimi zelenými kapustovými polievkami, koláčmi s lahodnou náplňou - nakladajte šťovík v pohároch. Bude to trvať minimálne, ale dostanete vitamíny.

Pri príprave podľa receptúry budete potrebovať kilo šťavy a 50 gramov soli (nie jódovanej).

Varovanie! Je potrebné dlho a dôkladne umyť šťovík: dokonca aj tie najmenšie zrná piesku povedú k zakaleniu produktu.

Premytý a sušený sorrel môže byť nakrájaný na malý alebo veľký, ako sa vám páči. Zložte obrobok do veľkej nádoby a pridajte soľ. Miešajte rukami, ale nestláčajte listy.

Hmotnosť musí trvať najmenej jednu hodinu, kým sa šťava objaví. Ak to nestačí, aj keď je solenie. Potom umiestnite okrúhlicu do sterilných pohárov, mierne podbíjajte. Zakryte ho obyčajnými krycími krytmi. Môžete uložiť do pivnice alebo chladničky.

Ako vidíte, nie je ťažké pripraviť šťavu na zimu v bankách.

Varovanie! Skladovanie slaných zelených je možné skladovať pri teplote 0 - + 5 ° C až 10 mesiacov, prakticky až do novej úrody.

Namiesto záverov o výhodách

Solenie bylín a listov na zimu je skvelou voľbou:

 1. Po prvé, počas zimy dostanete čerstvé zelené plody.
 2. Po druhé, vitamíny a živiny sú v ňom uložené takmer sto percent.
 3. Po tretie, chuť a farba kôpru, petržlenu, zeleru a iných bylín sa nemení.
 4. Po štvrté, soľ zasahuje do množstva baktérií, ktoré spôsobujú proces fermentácie.

Pri varení, ak používate solené zeleniny, nemusíte pridávať soľ - v nej je dostatok soli. Takže, choď s pieseňou pre zber zelene na zimu.