Recepty

Kaviár z baklažánov cez mlynček na mäso

Banány alebo "modré" sa už dlho milujú v Rusku, napriek tomu, že vo väčšine našich krajín sa táto zelenina môže pestovať len v skleníkoch, pretože je veľmi teplomilná. Ich polotovary sú tak populárne, že v auguste a septembri väčšina žien v domácnosti kupuje nespočetné množstvo baklažánov, využívajúc pre nich malé sezónne ceny, aj keď sa im nepodarilo pestovať v záhrade slušnú plodinu. Nuž, a ak bol rok plodný, potom sa všetky sily ponáhľali nájsť čo najviac zaujímavých a zvodných receptov na jedlá a škvrny z baklažánu. Koniec koncov, môžu marinovať a kysnúť, a soľ, a tak.

Tradične najpopulárnejší je kaviár z baklažánu. Treba poznamenať, že toto jedlo, najmä vo forme konzervovaných potravín, je pôvodne ruské a presnejšie aj sovietsky, pretože ho vynašiel technologický podnik v minulom storočí.

Ale každá dobrá žena v domácnosti považuje za svoju povinnosť nejako, ale diverzifikuje jej zloženie a prípravu a prináša vlastnú chuť chuti kaviáru z baklažánu, ktorý je známy každému deťom. Kaviár baklažánu, varený prechodom celej alebo väčšiny zložiek cez mlynček na mäso, je najtradičnejšou formou tohto paliva. Samozrejme, v posledných rokoch bolo vyvinutých množstvo kuchynských nástrojov, ktoré uľahčujú život pre hostesky. Ale je to použitie konvenčného mlynčeka na mäso, ktoré vám umožňuje dosiahnuť ideálnu homogénnu štruktúru kaviáru z baklažánu, v ktorom môžu byť prítomné aj malé kúsky prírodnej zeleniny.

Prečo si cente kaviár z baklažánu

Banány majú veľa výhod. Možno, že nie sú milovaní len ľuďmi, ktorí majú výraznú alergiu na túto zeleninu - v dnešnej dobe neexistuje taká vec. Väčšina baklažánových jedál oceňujú ženy, ktoré monitorujú ich vzhľad, tvar a hmotnosť. Koniec koncov, modré sa vyznačujú nízkym obsahom kalórií a zároveň vynikajúcou chuťou. Okrem toho, časy sú minulé, kedy pred varením musia byť baklažány dlho namočené, aby sa oslobodili od horkosti, ktorá sa hromadí v kôre.

Je to dôležité! Väčšina moderných odrôd baklažánu sa nedá ani zbaviť pokožky, pretože sú úplne bez trpkej chuti.

Kaviár baklažánu obsahuje významné množstvo vlákniny, ktoré má priaznivý účinok na tráviaci proces sám osebe. Banány sú tiež bohaté na draslík, takže sú užitočné pre stravovanie so srdcovými problémami, dnou a zníženie hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Kaviár obsahuje mnoho vitamínov B, vitamín PP, kyselinu askorbovú, železo, zinok, mangán a meď. Lakteň je schopná normalizovať metabolizmus vody a soli v tele.

V 100 gramoch kaviáru z baklažánu vyrobeného priemyslom obsahuje v priemere:

 • Voda - 73,6 g
 • Sacharidy - 5,1 g
 • Diétne vlákno - 3,8 g
 • Tuk - 13,3 g
 • Proteín - 1,7 g
 • Kalórie - 148 kcal.

Je potrebné brať do úvahy, že baklažán má tendenciu absorbovať rastlinné tuky vo veľkých množstvách. Preto ak je obsah kalórií v miske pre vás najdôležitejší, potom je potrebné venovať pozornosť množstvu slnečnicového oleja použitého v receptoch. Je lepšie robiť bez nej, alebo ju používať minimálne.

Varovanie! Vzhľadom na prítomnosť oxalátových solí kyseliny šťaveľovej je lepšie obmedziť používanie tejto zeleniny u ľudí s tendenciou cholelitiázy.

Najjednoduchšie a najrýchlejšie recepty

Najkomplexnejším a najjednoduchšie pripravovaným receptom na kaviár z baklažánu je:

zloženie:

 • Baklažán - 5 kg;
 • Zrelé paradajky - 2 kg;
 • Bulharská sladká paprika - 2 kg;
 • Soľ, cesnak - podľa vkusu;
 • Slnečnicový olej - na chuť.

Banány po praní v studenej vode by mali byť ošúpané, ak je to potrebné, nakrájané na kusy akejkoľvek veľkosti a tvaru a variť v nasolenej vode do tej miery, že sú mäkké.

Paradajky rozrezané na malé kúsky. Pepper, predtým vyčistený zo semien komôr a stoniek, tiež rozrezaný do akejkoľvek formy.

Prejdite cez mlynček na mäso, najprv oddelene baklažán, potom zmes paradajok a papriky. Potom smažte papriky s paradajkami v slnečnicovom oleji so soľou a korením podľa vkusu na 3-5 minút. V poslednej fáze ich skombinujte s zemiakovými a varenými baklažánmi, pridajte jemne nasekaný cesnak (cez mlynček na mäso alebo lis na cesnak) a dôkladne premiešajte.

Zmes sa umiestni na strednú teplotu, varí sa a varí sa počas 40 minút za stáleho miešania. Okamžite varte vriacu zmes na pripravené nádoby a sterilizujte: nádoby na liter - asi 30 minút, pol litra - asi 20 minút. Potom môžu byť vajíčka zvinuté a uložené.

Čo je dobré s týmto receptom, okrem jednoduchosti prípravy, je to, že sa dá nazvať stravou, pretože baklažánky sú varené vareným spôsobom.

Varovanie! Farba takého kaviáru bude oveľa ľahšia v porovnaní s inými možnosťami varenia.

Ale ak chcete variť kaviár baklažánu, ktorého vstrebávanie vo všeobecnosti nebude mať vplyv na vašu postavu a nebude prinášať nič iné ako dobré, postupujte podľa nasledovného receptu:

Vezmite 1-2 kg baklažánu, dobre umyte a pečiete s kožou v rúre na grile alebo v zásobníku. Po vychladnutí zeleniny odstráňte pokožku z nich, nakrájajte na podlhovasté kusy a preveďte cez mlynček na mäso. K hmotnosti mletého baklažánu pridajte niekoľko polievkových lyžíc čerstvého lisovaného citróna alebo pomarančového džúsu, jemne nasekaných bylín podľa vášho vkusu a soli. Všetko dobre premiešajte. Ak je to žiaduce, môžete pridať niekoľko žiaroviek s mlynčekom na mäso s cesnakom. Tento kaviár na baklažán sa skladuje iba v chladničke, ale je veľmi chutný a zdravý.

Viacfarebné recepty na kaviár baklažánu

Ak ste vynikajúci labužník a sýtosť chuti a vône je pre vás dôležitejšia, je nevyhnutné pri výrobe kaviáru na vajcia cez mlynček na mäso prednosť pred receptami, pri ktorých sa všetky rastlinné zložky zmiešajú pred zmiešaním v rastlinnom oleji. Bude nemožné odolávať chuti a aróme takéhoto jedla. Skúste napríklad tento recept na kaviár baklažánu.

Požadované zložky:

 • Lahôdka - 4,5 kg;
 • sladká paprika - 2 kg;
 • cibuľa - 800 gramov;
 • mrkva - 1 kg;
 • rajčiny - 2 kg;
 • petržlenová vňať - 50 gramov;
 • soľ, chilli a rastlinný olej - podľa chuti.

Po prvé, je potrebné vykonať prípravné práce: umyte a odlupovať baklažány, odstráňte chvosty z korenia a očistite všetky semená, odlúpnite cibuľu a mrkvu, umyte rajčiny a nakrájajte na niekoľko kusov, umyte petržlen.

Papriky a baklažány by mali byť nakrájané na dlhé kúsky pozdĺž, soľ a nechať na niekoľko hodín.

Potom sa do panvice naleje olej, praží sa, až sa objaví sotva viditeľný dym, a tam sú umiestnené nakrájané a mierne lisované baklažány. Po ich pečení sú prechádzajú cez mlynček na mäso a vložia do veľkého kotla s hrubým dnom. Papriky sa pražia samostatne v tej istej panvici, potom sa tiež prechádzajú cez mlynček na mäso a pridávajú sa do baklažánov. Cibuľa najskôr prechádza cez mlynček na mäso a iba potom sa vypráža a pridáva sa aj do zeleniny.

Rajčiaky sú vyprážané naposledy, do panvice sa pridáva určitá voda a sú dušené po dobu 10-15 minút, kým nie sú husté.

Tip! Ak chcete získať jemnejšiu textúru, môžete odlúpnuť rajčiaky pred stewing. Aby ste to dosiahli, postačí, aby sa nad nimi naliala vriaca voda a koža sa dá ľahko odstrániť.

Po zmiešaní všetkých zložiek v kotli položte na stredné teplo na varenie. Neustále miešajte hmotu, aby sa nespálila. Vyskúšajte to a 10 minút pred pripravenosťou pridajte mletú petržlenovú vňať. Kaviár na varenie by mal byť asi hodinu. Varená zeleninová hmota sa musí rýchlo rozložiť na predsterilizované nádoby, pokryté sterilizovanými viečkami, prevrátené a zabalené. V tomto prípade nie je potrebná dodatočná sterilizácia konzervovaných potravín.

Pre rôzne chuť pri výrobe kaviáru z baklažánu cez mlynček na mäso môžete do tohto receptu pridať rôzne ingrediencie: tekvica, korenie z paspartu, zeler, jablká a dokonca aj vlašské orechy. Počet ďalších prvkov, ktoré sa majú zaviesť, by sa mal rovnať hmotnosti od 1/10 do 1/5 počtu použitých baklažánov.

Ak chcete získať vynikajúcu chuť kaviáru z baklažánu v kombinácii s užitočnosťou, skúste v sýte uvedenom receptuse vyprážať všetku zeleninu, ale pred pečením cez mlynček na mäso pečte v rúre.

Oceňový recept

Zber v zime, mnoho domácich žien tradične robí s použitím octu - napokon to umožňuje, bez použitia sterilizácie, zvýšiť trvanlivosť kaviáru baklažánu. Okrem toho chuť hotového kaviáru baklažánu sa stáva pikantným a neobvyklým. Použite nasledujúci recept, pripravte nové jedlo, ktoré vás poteší v mrazivom zimnom dni.

Ak chcete realizovať svoje plány, budete potrebovať:

 • 2 kg baklažánu;
 • 1 kg zrelých paradajok;
 • 1 kg sladkej papriky;
 • 0,8 kg mrkvy;
 • 0,5 kg cibule;
 • 1 hlava cesnaku;
 • 80 gramov purifikovaného oleja;
 • 1 polievková lyžica. lyžica soli;
 • 2 polievkové lyžice. lyžice cukru;
 • mleté ​​korenie - na chuť;
 • 100 ml stolového (jablčného) octu 9%.

Pepper zo semien komory a chvosty, baklažán a paradajky z kože a nakrájajte zeleninu na veľké kusy. Potom sa brúsiť mlynčekom na mäso.

Mrkva a cibuľa s cesnakom sa môžu tiež mleť cez mlynček na mäso. Všetky zložky zmesi receptov v hrnci s hrubým dnom a dajte guláš na malý oheň. Po varení pridajte soľ, mletú papriku, cukor a všetky ďalšie bylinky a korenie podľa vášho vkusu. Primerajte asi 50 minút. Potom pridajte do panvice ocot a zahrejte ďalších desať minút. Stále varený kaviár musí byť rozložený na predbežne sterilizované banky a utiahnutý. Banky otočiť, zabaliť a nechať vychladnúť 24 hodín.

Priemerný čas varenia kaviáru z baklažánu podľa akéhokoľvek receptu je asi tri hodiny. Preto budete tráviť pomerne málo času, ale na oplátku, v zime budete môcť pravidelne vychutnávať lahodnú a zdravú občerstvenie, ktorá bude pripomínať horúce leto.