Recepty

Kaviár squash ako obchod: recept na zimu

Medzi celkovým nedostatkom potravín v Sovietskom zväze existovali jednotlivé názvy výrobkov, ktoré sa nielen nachádzali na regáloch takmer v každom obchode, ale mali aj jedinečnú chuť. Medzi tieto produkty patrí konzervovaný kaviár na klobásy. Mimochodom a na jeho náklady bol k dispozícii všetkým. Skvaskový kaviár, rovnako ako v obchode, je stále spomína na jeho chuť, ktorý dokonca domáci kaviár, ktorý je pripravený z čerstvých, mladých squash zhromaždených vo svojej záhrade, nemôže prekonať. Mnoho ľudí, ktorí sa pokúšajú obnoviť veľmi chuť kaviáru, skúšali veľa receptov, ale márne. Tento kaviár, ktorý sa teraz predáva v obchodoch, podľa odborníkov nemožno porovnávať s kaviárom z cukety v sovietskych časoch. Niektorí, ktorí sa snažia znovu vytvoriť rovnakú chuť, nájdu kaviár podľa GOST, ale v tomto prípade mnohí nemajú vždy originálnu chuť.

Aké je tu tajomstvo?

Hlavné zložky kaviáru squash

Po prvé, stojí za zmienku, že GOST neuviedol recept a technológiu varenia kaviáru squash. V tomto dokumente sa zvyčajne uvádzajú požiadavky na kvalitu pôvodných a konečných výrobkov, balenie, podmienky skladovania a ďalšie. Takže GOST 51926-2002 opisuje všetky vyššie uvedené vlastnosti, ktoré súvisia s výrobou akéhokoľvek rastlinného kaviáru. Špecifické recepty a technologické procesy sú zvyčajne podrobne popísané v špeciálnych dokumentoch.

Aby sme najlepšie odpovedali na otázku, ako pripraviť kaviár na squash podľa GOST, je najprv potrebné zvážiť, aký skutočný kaviár by mal pozostávať z cukety. Nižšie je uvedená tabuľka, v ktorej sú všetky hlavné zložky kaviáru uvedené ako percentá vzhľadom na celkový objem dokončenej misky.

komponenty

Percento

Vyprážané cukety

77,3

Pražená mrkva

4,6

Biela pražená pražená

1,3

Pražená cibuľa

3,2

Čerstvé zelené

0,3

soľ

1,5

cukor

0,75

Mleté čierne korenie

0,05

Podzemné korenie

0,05

Paradajková pasta 30%

7,32

Rastlinný olej

3,6

Ako je zrejmé z tabuľky, biele korene a zelené sú súčasťou kaviáru squash. Tieto komponenty sa zvyčajne zriedka používajú pri výrobe kaviáru doma. Ale je to biele korene a dokonca aj pražené v oleji a dávať kaviáru z cukety, že úžasná, sotva vnímateľná huba chuť a aróma, ktorý, zjavne, priniesol chuť k gamut starého kaviáru. Zloženie predpisu bielych koreňov zahŕňalo pasienky, koreň petržlenu a koreň koreňa. Navyše, čo sa týka obsahu, parsnip bol dvakrát vyšší ako petržlen a zeler. Zelení zahrnuté do squashového kaviáru pozostávali z petržlenových listov, kôpru a zeleru. Obsah petržlenu bol dvakrát väčší ako kôpor a zeler.

POZOR! Na vytvorenie plnohodnotnej chuti sa ako zelené používajú kvetenstvo kôpru.

Pre tých, ktorí ťažko premenili percentuálny pomer zložiek na skutočné hodnoty hmotnosti, nižšie je množstvo produktu v gramoch, ktoré je potrebné použiť na prípravu kaviáru podľa GOST, napríklad z 3 kg cukety:

  • Mrkva - 200 g;
  • Biele korene - 60 g (parsnip - 30 g, koreň petržlenu a celozrnný koreň 15 g);
  • Cibuľa -160 g;
  • Zelení - 10 g (petržlenová vňať -5 g, kôpor a celí 2,5 g);
  • Soľ - 30 g;
  • Cukor - 15 g;
  • Čierne korenie a voňavá zem 1 g;
  • Paradajková pasta 30% - 160 g;
  • Rastlinný olej - 200 ml.

Je potrebné pochopiť, že všetky charakteristiky hmotnosti sú uvedené v receptúre už pre zeleninu vyprážanú v oleji. Preto, ak sa najskôr väčšina zeleniny odobrala váha v surovej forme, pretože sa znížila hmotnosť po pražení a stewing, potom množstvo soli, cukru a paradajkovej pasty bude tiež potrebné trochu znížiť. Vzhľadom na to, že tieto tri komponenty sú zaradené do výrobného procesu.

Varovanie! Treba mať na pamäti, že v kóde GOST sa v popise hlavného zdrojového výrobku nachádzajú cukety v úplne zrelom stave.

Tento moment je veľmi dôležitý. Pretože, keď vyberáte kaviár z squashu podľa GOST, musíte si vybrať najväčšie plné zrelé ovocie s tvrdými semenami a šupkou. Je to ich mäso, ktoré má najbohatšiu chuť, ktorá sa prenesie na hotové jedlo.

Technológia varenia

Pretože na prípravu kaviáru je použitá zrelá cuketa, potom je potrebné v prvej fáze odstrániť kožu a odstrániť všetky semená. Zostávajúce mäso sa rozreže na malé kúsky, nie dlhšie ako 1-2 cm.

Mrkva a cibuľa sú olúpané a nakrájané na malé kocky, biele korene môžu byť strúhané alebo nasekané vhodným spôsobom, pretože môžu byť dosť tvrdé a viskózne.

Olej sa naleje do panvice a zohreje sa na teplotu najmenej 130 °, takže z neho pochádza biely dym a až potom sú kúsky cukety pečené v zlatohnedej farbe. Ak je cuketa pomerne veľa, je lepšie vykonať praženie v porciách na zlepšenie kvality a chuti. Vyprážané cuketu zložené do inej panvice, niekoľko polievok lyžice vody, ktoré sú pridané k nim, a sú dusené, kým jemné (zmäkčené).

Varená a nakrájaná iná zelenina (mrkva, biele korene a cibuľa) sa pravidelne vyprážajú v tej istej panvici, kde boli predtým vypečené cukety. Potom sa k nim pridá voda a sú taktiež dusené, až kým nie sú pripravené.

Zaujímavé je, že pri výrobe squashového kaviáru, ako je tomu v sklade, podľa pravidiel GOST, neexistuje žiadny zvláštny rozdiel v tom, či sa zelenina vypráža samostatne alebo všetko dohromady. Obidve možnosti sú povolené. Ale zelenina, pečená oddelene od seba, majú bohatšiu chuť.

Tip! Ak nemôžete nájsť všetky potrebné korene, potom je možné ich nahradiť rovnakým množstvom mrkvy alebo cibule. Je pravda, že chuť bude trochu iná.

V ďalšom kroku musí byť všetka zelenina spojená a nasekaná pomocou mixéra alebo kuchynského robota. Potom sú umiestnené v hrnci s hrubým dnom a položené na oheň. Paradajková pasta a jemne nakrájané zeleniny sa pridávajú do kaviáru na squash a všetko sa varí 15 až 20 minút s potrebným miešaním. V poslednom stupni sa soľ, cukor a oba druhy korenia a kaviáru varia ďalších 10 minút, kým sa korenie úplne nerozpustí.

Ak si myslíte, že kaviár je príliš tenký a premýšľate o tom, ako to urobiť hrubší, potom môžete použiť nasledujúcu možnosť. Pečieme niekoľko polievkových lyžíc pšeničnej múky v suchom panvici do zlatohnedej. Výsledná múka sa postupne pridáva do hotového kaviáru, stále sa mieša a pokračuje v zahrievaní.

Zatiaľ čo sú ešte horúce, vajcia sa musia rozložiť v malých sterilizovaných pohároch (najlepšie s objemom nepresahujúcim 0,5 l) a sterilizovať asi 40-45 minút. Rolovať sterilizované viečka, otočte, zabaľte a v tejto forme nechajte na jeden deň vychladnúť.

Varovanie! V budúcnosti sa kaviár môže skladovať v miestnosti, ale vždy v tme.

Treba mať na pamäti, že skutočná chuť kaviáru na squash podľa GOST sa získava až po úplnom ochladení produktu po približne 24 hodinách. Preto je najprv žiaduce odložiť určitú sumu, aby ste ju mohli vyskúšať za jeden deň. Pokiaľ je chuť úplne spokojná, môžete už teraz pripraviť slaninu podľa tohto receptu vo väčších množstvách.

Varenie kaviáru z squash na tento recept nie je tak ťažké, ale dostanete chuť produktu, ktorý si pamätá aj staršiu generáciu, ktorá vyrastala v sovietskom veku. A v tom bolo niečo také, ak si to ešte stále nemôže zabudnúť.