Záhradníctvo

Odrody cukety bez semien vnútri

Najlepšie a zdravšie v cukety je buničina. Nie je prekvapujúce, že každá žena v domácnosti by chcela, aby sa buničina v ovocí bola väčšia a koža a semená menej. Preto sa často vyskytuje otázka: "Ktoré odrody by sa mali vybrať na získanie cukety bez semien?". Ak chcete nájsť takéto ovocie a dozvedieť sa o ich vlastnostiach, je v zásade potrebné zaoberať sa takou zeleninou, ako je cuketa.

Príroda existuje v squashe bez semena

Každá rastlina obsahuje semeno, pretože vďaka tomu sa kultúra môže množiť. Preto milovníci buničiny bez semien budú musieť byť trochu rozrušení - v prírode nie sú žiadne odrody cukety bez semien. Absolútne všetky cukety obsahujú semená, iba rozdiel v ich veľkosti, množstve a čase dozrievania.

Podkategória cukety cuketa viac ako zvyšok spĺňa požiadavky odporcov semien. V buničine z cukety sú semená extrémne zriedkavé, navyše len málo z nich a sú malé. Avšak zarastená cuketa je naplnená semenami ako ktorákoľvek iná cuketa. Preto je nevyhnutné, aby plody boli mladé, keď ich dĺžka nedosiahla viac ako 20 cm.

Varovanie! V zásade nejaký druh cukety neobsahuje semená do určitej fázy dozrievania. Ak sa plody vyberú včas, počet semien v nich bude minimálny, semená budú jemné a malé.

Takže v prírode neexistujú žiadne špeciálne druhy semien bez cukety. Túto zeleninu môžete získať, ak vyberiete ovocie z kríkov skoro, bez toho, aby ste čakali na úplné zrenie.

Tip! Ak chcete získať maximálny počet squash bez semien, je lepšie pestovať zahraničnú hybridnú odrodu. Všetky hybridy sa líšia tým, že obsahujú minimálny počet semien. Okrem toho sa zriedka prehnali a nevyžadovali časté zbery.

Rozmanitosť alebo hybrid

Každý majiteľ má svoje vlastné požiadavky na kvalitu cukety, takže každý má svoje obľúbené odrody tejto zeleniny.

Hlavné rozdelenie sa vyskytuje podľa chovateľských charakteristík: odrôd alebo hybridov. Jeden a druhý druh cukety má svoje silné a slabé stránky. Mnohí záhradníci si vyberajú cudzie hybridy, berúc do úvahy ich charakteristiky, ako napríklad:

  1. Produktivita - vďaka dlhšiemu vegetačnému obdobiu a trsovinovým vaječným bunkám môže byť zrelý plod zozbieraný z jedného hybridného kešu.
  2. Estetické vlastnosti - takmer všetky hybridy majú zaujímavý vzhľad. Medzi nimi sú jasne zelené, pruhované, žlté plody, ktoré môžu mať neobvyklý tvar a neštandardné veľkosti. Krása priťahuje ľudí, takže hybridné cukety sú populárne, lepšie sa predávajú a nakupujú častejšie.
  3. Odolnosť - hybridy sú odolnejšie voči rôznym chorobám ako odroda z cukety. Okrem toho sú umelo aklimatizované na určité poveternostné podmienky. Pri nákupe semien je potrebné uprednostniť tie odrody a hybridy, ktoré sú vhodné na pestovanie v konkrétnom regióne. Takže existujú južné kultúry, squash pre mierne podnebie, hybridy pre studené severné oblasti s krátkym a chladným letom.
  4. Chuťové charakteristiky hybridu sú o niečo nižšie ako sójové odrody. Hybridy chutia nie sú tak vonné, ale majú tenšiu pleť a prakticky žiadne semená vo vnútri.
  5. Komerčná kvalita - napriek tenkejšej koži, hybridy lepšie tolerujú prepravu a dlhodobo si zachovávajú svoju prezentáciu.

To všetko hovorí v prospech hybridov. Zjedinelé cukety však majú aj svoje výhody. V prvom rade je to viac nasýtená a jasná chuť. Varietové cukety neztratia svoju chuť ani po tepelnom ošetrení, konzervovaní. Preto, aby sa prípravky na zimu, je lepšie kúpiť odrody osiva.

Ďalšou výhodou odrody cukety - odolnosť voči nízkym teplotám. Ak hybridy umierajú pri najmenšom zmrazení, niektoré odrody sú schopné tolerovať nižšie teploty bez toho, aby kvapky kvetov a vaječníkov.

Je to dôležité! Varietové cukety majú taký atraktívny vzhľad ako hybridy. Môžu mať nepravidelný tvar, nerovnomernú farbu a škvrny na kôre. Na pestovanie cukety na účely predaja je lepšie zvoliť semená hybridov. A pre potreby svojej rodiny je preferovaná odrodová cuketa, pretože sú lahodnejšia.

Ako si vybrať semená na výsadbu

Pri výbere druhu cukety nevenujeme príliš veľkú pozornosť načasovaniu jej dozrievania. Squash patrí k skorým dozrievaným plodinám, prvé ovocie na rastline sa objavuje už na 45. až 48. deň po výsadbe. Rozdiel v rýchlosti zrenia medzi skorými a strednými odrodami môže byť len niekoľko dní. Zároveň sa dá nastaviť v závislosti od podmienok (teplota, slnko, napájanie atď.).

Väčšia pozornosť by sa mala venovať spôsobu vysádzania semien. Existuje mnoho odrôd a hybridov, ktoré poskytujú vysoké výnosy cukety. Ak chcete získať maximálny počet ovocia, je potrebné udržiavať konštantnú úroveň teploty a vlhkosti, to znamená, že rastlina je určená na pestovanie v skleníku.

Napriek tomu väčšina odrôd cukrovej trstiny veľmi dobre v otvorenom teréne, najmä v južných oblastiach s horúcim a dlhým letom.

Semená cukety môžu byť zozbierané nezávisle od predchádzajúcej plodiny. Aby ste to dosiahli, niekoľko ovocia sa neroztrhne a nechajte na kríkoch, kým nie sú úplne suché. Keď rastlina vyschne, rozbije sa squash a nechá dozrieť na temnom chladnom mieste po dobu 10-15 dní.

Následne nakrájajte squash a odstráňte z nich semená, ktoré je potrebné umývať a vysušiť. Takýto semenný materiál je celkom vhodný na pestovanie, ale toto pravidlo platí len pre odrody. Pestovať rastlinu z hybridných semien nebude fungovať. Ak chcete pestovať novú odrodu alebo hybrid, musíte ju zakúpiť. Takýto materiál sa podrobuje špeciálnemu ošetreniu a nevyžaduje prípravu pred výsadbou.

"Gribovskie 37"

Squashes odrôd "Gribovskie 37" sa odkazuje na stredne raných rastlín. Po výsadbe semien v zemi, kým plody nie sú úplne zrelé, to trvá asi 55 dní. Na pestovanie tohto domáceho hybridu môžu byť semená aj semenáčiky. Sadenice sa majú vysiať na sadenice na konci apríla, po vysadení sú po niekoľko dní pokryté fóliou.

Na výsadbu semien v otvorenom teréne sa vyžaduje zavedená teplota, ktorá vylučuje možnosť mrazu.

Plody hybridov majú valcovitý tvar a zelenkastú farbu, ktorá sa stáva biela, keď rastlinné dozrieva. Hmotnosť zrelej cukety môže dosiahnuť 1700 gramov, ale častejšie kolíše do 700 gramov.

Zrelé plody majú silnú kôru a veľké semená, ich buničina je snehovo biela a veľmi šťavnatá, s výraznou chuťou.