Nástroje a vybavenie

Motokosa Huskvarna 128r

Letné kosenie trávy je obyčajným povolaním majiteľov domov. Aby sa proces stal čo najvhodnejším, pomôže plynová kosačka Husqvarna, ktorej prevádzka nespôsobuje ťažkosti. Informácie o zariadení a technické vlastnosti plynových žacích strojov Huskvarna uľahčia úvodnú fázu a pomôžu vám rýchlo zvyknúť na počiatočné štádiá použitia.


Účel a špecifikácie plynových kosačiek

Použitie samohybnej plynovej kosačky nezaručuje kvalitný výsledok práce v prítomnosti ťažko dostupných miest na záhrade, nerovnomernej pôde alebo prítomnosti mnohých prekážok v podobe plantáže alebo konope. V takýchto prípadoch príde ručný trimmer na záchranu. Medzi mnohými modelmi odporúčajú odborníci venovať pozornosť produktu švédskej spoločnosti benzokosu Husqvarna 128r.

Motokoša Husqvarna je určená na spracovanie plôch na malých a priemerných lokalitách. Je nevyhnutné, aby bola odstránená tráva v oblasti hraníc a kvetinových záhonov. Predchodca modelu 128r sa považuje za model Mococosa Husqvarna 125r, ktorého vysoký zdroj kombinovaný s dostupnou cenou prilákal obrovský okruh kupujúcich. Dôsledkom menších vylepšení dizajnu plynových kosačiek na dva roky bol vylepšený dizajn vo forme modelu Husqvarna 128r.

Hlavné technické charakteristiky benzosy:

charakteristiky

Model 128r

Výkon motora

0,8 kW, čo zodpovedá 1,1 k

Maximálna rýchlosť otáčania

11 000 ot./min

Hlasitosť valca

28 cm cu.

Maximálna povolená pracovná šírka pre 1 priechod

0,45 m

Hmotnosť jednotky (bez ochranného krytu, rezných dielov a paliva)

4,8 kg

Objem nádržkových plynových žacích strojov Husqvarna

400 ml

Spotreba paliva

507 g / kWh

Dĺžka tyče

1,45 m

Priemer noža

25,5 cm

Hladina hluku produkovaná plynovou kosačkou Husqvarna

Približne 110 dB

Je to dôležité! Využitie technológie E-Tech 2 pri vývoji motorových žacích strojov Husqvarna prispelo k výraznému zníženiu výfukových emisií.

Rýchly štart plynových žacích strojov Husqvarna po dlhom čase nečinnosti zabezpečuje systém Smart Start a základný náter na čerpanie paliva. Rovná tyč a tvar ramien, rovnaké ako bicykel, umožňujú zlepšiť kontrolu nad pohybmi počas prevádzky. V porovnaní so zakrivenými obrysmi sa považuje za spoľahlivejšiu priamu motýlovú kosovú tyč. Schopnosť preložiť rukoväte na bicykli uľahčuje pohodlnú prepravu plynových žacích strojov Husqvarna. Ovládanie hladiny paliva je k dispozícii vďaka bielemu plastu palivovej nádrže motokosy. Aby ste zariadenie uviedli do prevádzky, jednoducho vytiahnite kábel bez väčšej ostrosti. Model Husqvarna 128 r vyžaduje o 40% menšiu námahu.

Zariadenie benzokosy a príprava na prácu

Motokoša Husqvarna 128 r je vybavená nasledovne:

 • Na odstránenie vysokej a tuhej trávy a malých kríkov je navrhnutý štvorlôžkový nôž;
 • poloautomatické trimovacie hlavy;
 • tyč a ochranný kryt;
 • rukoväť je bicykel;
 • súbor kľúčov;
 • ramenné popruhy pre nosenie Husqvarna 128 r.

Prevádzkovanie žacích strojov Huskvarna s použitím rybárskej línie je možné len pri kosení malých tráv.

Benzokosu spoločnosti Husqvarna je možné zhrnúť v návode na použitie alebo v nižšie uvedených odporúčaniach, po ktorých nasledujúci proces trvá maximálne štvrtinu:

 • Spočiatku s pomocou dvoch skrutiek je ručný stojan na stojan upevnený na svojom mieste.
 • Pripojte káble.
 • Montáž rukoväte na stojane plynových žacích strojov Husqvarna sa vykonáva aj pomocou skrutiek.
 • Ďalej na Huskvarna motokosa je pripevnený ochranný štít, ktorého úlohou je znížiť znečistenie z kosenej trávy.
Varovanie! Prevádzka plynových kosačiek je sprevádzaná šírením výstrižkov trávy, ktoré často padajú na tvár a iné časti tela, takže je lepšie pracovať s okuliarmi a odevami, ktoré chránia pred poškriabaním. Táto funkcia je charakteristická nielen pre žací stroj Husqvarna, ale aj pre všetky ručné trimery určené na odstránenie trávy.

Na prevádzku motora plynových žacích strojov Huskvarna je potrebné pripraviť zmes 1 litra benzínu Ai92 a 50 g. špeciálny olej, po ktorom sa naleje do nádrže. Na začiatku studeného štartu je potrebné otvoriť ventil pomocou štvrtiny pomocou ovládacieho gombíka.

Aby Benzocosa Husqvarna nepoškodila okolité predmety alebo samotného pána, mali by pred začiatkom práce dostať bezpečnú polohu. Potom môžete vytiahnuť ručný štartér kábla. Na začiatku procesu sa musí postup opakovať 3-4 krát. Rovnako ako všetky nové motory, plynová žacia jednotka Husqvarna musí bežať. Aby to urobil, musí pracovať štyri hodiny na voľnobehu. Potom môžete priamo kosiť trávu motokošu.

Vlastnosti operácie

Ak chcete používať kosačku motorov Husqvarna v najpohodlnejšom režime, nasledujúce odporúčania vám pomôžu:

 • Pred začiatkom kosenia je systém odpruženia nastavený tak, aby sa zabezpečilo správne uloženie.
 • Je to optimálne, keď po nastavovaní karoséria benzínovej kosačky Husqvarna so polohovanou polohou ramena nedosiahne povrch pôdy o 10-15 cm. Práca motokose Husqvarna bez použitia zavesenia nie je len zaťažujúca, ale tiež výrazne zvyšuje riziko zranenia.
 • Značný hluk bežiacich plynových kosačiek Husqvarna vytvára určité nepríjemné pocity. Použite helmu alebo slúchadlá na zníženie vedľajšieho účinku.

Za hodinu je jednotka schopná kosiť trávu na pozemku o rozlohe asi 2 akrov. Vzhľadom na prerušenia potrebné na chladenie motora motokošu Huskvarna bude trvať štyri hodiny, kým sa vyčistí oblasť klasickým šesť väzbou.

Drobné poškodenie plynových kosačky Husqvarna sa môže vykonať nezávisle. V prípade problémov so zapálením sú sviečky hodné pozornosti. Ak sú suché, stojí za to nastaviť karburátor. Možno je situácia vyvolaná nesprávnym uvedením plynových kosačky Husqvarna do prevádzky. Pozorné opätovné preskúmanie návodu na obsluhu pomôže odstrániť problém. Nie je ťažké zmeniť vzduchový filter žacích strojov, ktoré sa nakoniec ucpávajú. Odstránenie zložitejších porúch by malo byť zverené odborníkom.

Pri pravidelnej rutinnej kontrole bude včasná výmena poškodených častí a dodržiavanie prevádzkových podmienok plynovej kosačky Husqvarna trvať dlhú dobu.

Pozrite si video: husqvarna 128R (Január 2020).

Загрузка...