Recepty

Pikantný kaviár z cukety na zimu

V záhradách a prímestských oblastiach rastú rôzne druhy zeleniny vrátane cukety. Niekedy rastú toľko, že záhradníci nevedia, čo robiť. Squash kaviár je obľúbeným jedlom mnohých Rusov. Neustále sa nakupuje v obchode. Ale bohužiaľ, v posledných rokoch chuť tohto produktu sa dramaticky zmenila a nie vždy k lepšiemu. Navyše, dnes v mnohých podnikoch konzervované potraviny nie sú podľa GOST, ale podľa TU. A náklady nie sú vždy splnené.

Nebuďte naštvaný, pretože korenistý kaviár na squash pre domácu zimu je oveľa chutnejší a zdravší. Koniec koncov, pani, s výnimkou ocotových esencií, nepoužívajte žiadne konzervačné látky a prísady, ktoré by nahradili chuť rôznych druhov zeleniny. Všetky zložky sú len prírodné a zdravé. Existuje mnoho receptov na varenie kaviáru z cukety na zimu. Navrhujeme, aby sme si u nás pripravili ostrý občerstvenie.

Krok za krokom varenie

Na varenie kaviáru z cukety na zimu s použitím iba čerstvej zeleniny. Majú oveľa viac vitamínov a živín.

Ak chcete vyrobiť kaviár podľa nášho receptúry, musíte vopred skladovať tieto zložky:

 • Čerstvý squash - 4 kg;
 • mrkva - 2 kg;
 • cesnak - 100-150 gramov;
 • sladká bulharská paprika (červená alebo žltá, môže byť polovica) - 4 kusy;
 • cibule - 1 kg;
 • paradajková pasta - 500 gramov;
 • rastlinný olej - 250 gramov;
 • červená a čierna paprika - 1 čajová lyžička;
 • kyselina octová - 1 polievková lyžica;
 • soľ - 1,5 lyžice;
 • cukor - 2 lyžičky.

Všetky produkty prezentované v recepte pestujú naši záhradníci. Sú čerstvé a šetrné k životnému prostrediu. Preto je konečný produkt užitočný.

Krok 1 - Varenie zeleniny

Tip! Pri varení kaviáru na zimu používame iba mladú squash s jemnou pokožkou. V nich ešte nie je prakticky žiadne semeno.

Po prvé, squash by sa mal opláchnuť v niekoľkých vodách, aby sa vyčistil od zeme. Niekedy zeleninu neodlupujú, ale kaviár sa ukáže ako hrubý. Preto je lepšie ho rezať ostrým nožom. Strihnite stredom semien. Zelenina nakrájame na polkruhy alebo kocky a v malom oleji sa vypestíme v malom oleji.

Je to dôležité! Pre nás hlavnou vecou nie je smažiť zeleninu, ale zjemniť ju.

Druhý krok

Zatiaľ čo cuketa je zmäkčená, urobme zvyšok zeleniny:

 1. Peel, umyte cibuľu a nakrájajte. Aby ste plakali, držte ho niekoľko minút v mrazničke: je to jednoduchšie rezať a neroztrhnúť.
 2. Cesnakové strúčiky, umyte a preskakujte cesnakový lis. V receptúre sa uvádza, že táto zelenina sa odoberá zo 100 až 150 gramov. To všetko závisí od toho, ako ostrý kaviár squash na zimu, ktorú chcete dostať.
 3. Bulharský korenie nakrájajte na polovicu, odstráňte oddiely a semená (samozrejme inak nebude kaviár dlho uložený). Vyrežte na niekoľko kusov.
 4. Opláchnite mrkvu, odlúpnite a podržte ju pod tečúcou vodou. Na brúsenie používajte strúhadlo s veľkými bunkami.

POZOR! Zelenina po umytí, sušená na obrúske.

Tretí krok

Nakrájajte cibuľu a korenie v rastlinnom oleji, vložte do hrnca. V tomto oleji vyprážať mrkvu.

Štvrtý krok

Zmiešajte cuketu, mrkvu, cibuľu, bulharský korenie, premiešajte. Keď sa hmotnosť trochu ochladí, rozdrviť ju pomocou mixéra. Môžete prechádzať aj cez mlynček na mäso, nič sa nedeje. Všetko vložte do panvice na varenie.

Ochutnajte soľou, cukrom a rastlinným olejom. Nádobu umiestnite na oheň a neustále premiešajte. Akonáhle sa hmota varí, znížte teplotu na minimum. Spočiatku kaviár bude vodnatý.

Kaviár sa pripravuje z cukety s konštantným miešaním počas 1,5 hodiny. Potom pridajte paradajkovú pastu, červenú horúcu a čiernu papriku a varíme ďalších 1,5 hodiny. Ku koncu varenia by mal kaviár zo sladkostí v hustote pripomínať dedinu zakysanú smotanu. Nezabudnite ochutnať kaviár. Ak nie je dostatok soli, hotový produkt bude v zime zle uchovaný, ale nemali by ste preháňať.

Cesnak a ocotová esencia sa pridáva 10 minút pred pripravenosťou misky. Ak pridáte cesnak skôr, nebude si zachovať svoju chuť.

Varovanie! Nedovoľte, aby hmota vyhorela, inak sa kaviár ukáže ako horký.

Okrem toho môže byť takýto výrobok škodlivý pre zdravie.

Krok päť

Banky sú pripravené vopred. Oni sú umývaní a parní spolu s vekom. Kariérový kaviár roztierajte ihneď po varení. Po valcovaní sa banky otočia hore nohami a čistia sa pod kožušinovým nánosom, kým sa úplne neochladia.

Do horúceho kaviáru si môžete uložiť teplý kaviár z squashu na zimu, pripravený podľa tohto receptu, v chladničke alebo suteréne.

Ďalší recept na kaviár od detstva:

záver

Ako vidíte, nie je nič ťažké pri príprave korenistého squashu na zimu. A naše hostesky majú dostatok úsilia a trpezlivosti. Ale v zimnom večeru môžete variť zemiaky, otvoriť nádobu sochorov a chutnú večeru. Pokúste sa pripraviť jedlo podľa nášho receptu - nebudete ľutovať.