Nástroje a vybavenie

Hodnotenie najlepších modelov benzokos

Charakteristiky dachovej krajiny neumožňujú efektívne využívať kolesové sekačky - problematické je rezanie trávy v blízkosti stromov, na strmých svahoch alebo v blízkosti obrubníka s takouto technikou. V takomto prípade sa benzokos dostane na záchranu a bude schopný ľahko pracovať na ťažko dostupných miestach.

Existuje veľký výber modelov benzokosu, ale poradie najlepších výrobcov už dlhú dobu vedú také značky ako:

  • MAKITA;
  • Hitachi;
  • Oleo-Mac;
  • Patriot;
  • Champion.

Produkty týchto spoločností majú vysokú spoľahlivosť, všetky potrebné funkcie a dobré technické parametre. Atraktívny dizajn a ergonomický dizajn modelov uľahčuje prácu.

Voľba modelu benzokosy, najprv musíte rozhodnúť o jeho sile, ktorá ovplyvňuje výkon a intenzitu práce. S pozemkom niekoľkých stoviek štvorcových metrov, sotva stojí za to kúpiť výkonné zariadenie, ktorého zdroj nebude použitý. Na čistenie trávy na trávniku v blízkosti pozemku je domáca benzínová kosačka s malým výkonom motora a nižšou cenou ako profesionálny model je perfektná.

Tu sú niektoré z najobľúbenejších domácich benzosilok, ktoré sa vyrovnávajú s ich úlohou.

TOP 5 najlepších

Makita EM 2500U

Tento model populárnej japonskej značky môže určite byť nazývaný elitou medzi domácimi plynovými benzínmi. Hlavnou výhodou jednotky je malá hmotnosť 4,5 kg, čo prináša veľkú výhodu počas dlhej práce. Pri práci s ťažšími modelmi sa únava prejaví oveľa rýchlejšie, ako u plynovej kosačky Makita EM 2500U.

Pohodlie práce je zabezpečené nastaviteľnou rukoväťou pre bicykle, ktorá je vybavená gumovými dýzami a tesnením na tlmenie vibrácií. Benzokosa je vybavená motorom s výkonom 1 hp, čo je dostatočné na pridelenie úloh. Model motora je tichý a ľahký na štart, dokonca aj v chladnom stave. Objem nádrže je 0,5 litra, čo je dosť na čistenie trávy na ploche 2 väzby.

Kompletný s benzokosou sa predáva nielen cievka s rybárskou linkou, ale aj nôž na orezávanie tvrdých výhonkov s 4 okvetnými lístkami.

Jedinou nevýhodou tohto modelu je nepríjemný ramenný popruh. Po zakúpení je potrebné ju nahradiť.

Oleo-Mac Sparta 25

Tento model z talianskej značky je vybavený benzínovým motorom s výkonom 1,1 koní. Jedna nádrž na doplnenie paliva 0, 75 l je dostatočná na 1,5 hodiny nepretržitej práce, čo je pomerne vysoká hodnota. Výrobca odporúča, aby zariadenie bolo naplnené zmesou benzínu A-95 a oleja značky Oleo-Mac. Pre presné dodržanie pomerov v súbore je merané sklo.

Hmotnosť 6,2 kg benzokosy, nastaviteľná rukoväť a ramenný popruh vytvárajú pri práci na váhe najpohodlnejšie podmienky a vysoký výkon modelu vám umožňuje vykonávať do istej miery prácu v krátkom čase.

Dobré výkonové charakteristiky Oleo-Mac Sparta 25 sa dosahujú vysokou kvalitou montáže a vysoko kvalitným motorom, ktorý nestratí účinnosť pri nízkych otáčkach. Žacia hlava je vybavená 3-listovou čepeľou a poloautomatickou hlavou s úchopom 40 cm.

Nevýhodou sú vysoké náklady na model, ktoré sú vlastné všetkým kvalitným výrobkom.

Hitachi CG22EAS

Ďalší japonskí japonskí výrobcovia, kde sa hlavná pozornosť venuje kvalite výrobku. Motor, ktorý má kapacitu 0,85 litra, poskytuje vysokú rýchlosť otáčania noža, čo umožňuje ľahké kosenie aj suchej trávy s hustým kmeňom. Zároveň sa výrobcom podarilo udržať malú hmotnosť benzokozu, čo je len 4,7 kg, čo umožňuje, aby zariadenie pracovalo dlhú dobu.

Ziskovosť - závažný argument pri výbere modelu benzokosy. Inovácia je vývojom novej technológie Pure Fire, ktorá znižuje spotrebu plynu až o 30% a výfukové plyny o polovicu v porovnaní s podobnými modelmi.

Japonci sa starali o bezpečnú prácu a pridal bezpečnostné okuliare. Okrem toho plynová kosačka Hitachi CG22EAS je vybavená 4 čepeľami a reznou hlavou.

nevýhody:

  • bez miešacej nádrže;
  • použil len vysoko kvalitný drahý olej.

Benzowder PATRIOT PT 3355

Táto benzokosa je univerzálny nástroj na odstraňovanie vegetácie tak na plochých plochách v blízkosti domu, ako aj v roklinách alebo jamkách. Motor 1,8 HP má vďaka základnej náprave ľahký štart, zatiaľ čo 1,1 litrový nádrž vám umožňuje pracovať bez doplňovania paliva dlhú dobu. Skladacia lišta poskytuje pohodlnú prepravu zariadenia.

Výrobca sa postaral o ľahký prístup k vzduchovému filtru a zapaľovacej sviečke, čo umožňuje užívateľovi rýchlo vykonávať údržbu plynových kosačiek. Ďalšie pohodlie pri práci vytvára antivibračný systém a ergonomickú rukoväť, na ktorej sú ovládacie prvky umiestnené.

Model je dodávaný s 2,4 mm hrubou rybárskou linkou, ktorá má reznú šírku 46 cm a kruhový nôž so šírkou 23 cm. Rybárske vedenie sa dodáva v poloautomatickom režime.

Nevýhody plynových žacích strojov PATRIOT PT 3355:

  • trochu hlučné;
  • počas prevádzky je ramenný pás natiahnutý.

Šampión T346

Šampión Benzokosa T346 bude slúžiť ako spoľahlivý asistent v boji proti prerastaným burinám. Pracovnými prvkami modelu sú rybárske línie s hrúbkou 1,6 - 3 mm a rezný kotúč so šírkou 25 cm, ktorý je dostatočný na rezanie trávy a hrubých kríkov.

Hmotnosť kosačky je 7 kg, ale ergonomická rukoväť a závesný popruh robia dlhodobú prácu čo najkomfortnejšou. Vďaka tlmiacemu systému na tyči a rukoväti sa vibrácie prakticky necítia. Lišta má priamy tvar a odnímateľný dizajn, takže plynová kosačka zaberá malý priestor počas skladovania alebo prepravy. Vysoko kvalitné kované hriadele zaisťujú spoľahlivú prevádzku modelu.

Výkon dvojtaktného motora benzínových žacích strojov Champion T346 je 1,22 koní Použitým palivom je benzín A-92 zmiešaný s olejom v pomere 25: 1.