Záhradníctvo

Prečo sa zemiaky v priebehu skladovania zmení na čierne

Zemiaky sú pre Rusov tradičnou zeleninou. Pestuje sa takmer v každej záhrade a pri príchode jesene sa do zásobníkov prenesie do dlhého zimného skladu. Ale bohužiaľ, hľuzy zemiakov sa často počas skladovania zhasnú. A dokonca aj zdanlivo zdravá zelenina v rezu môže mať čierne škvrny. Prečo zemiaky počas skladovania čierne počas mnohých poľnohospodárov zostávajú tajomstvom, ktoré treba vyriešiť. V opačnom prípade bude problém prebiehať z roka na rok a ničiť kilogramy a tony zberaných plodín.

Prečo sú tmavé škvrny na zemiakoch (sivá hniloba)?

V kontexte niektorých hľúz môžete vidieť čiernu buničinu. Príklad takejto zmeny sa zobrazuje vyššie na fotografii. Táto chyba je znakom šedej hniloby hľúz. Môže sa to vyskytnúť z rôznych dôvodov. Spravidla sú spojené s porušením spôsobu skladovania zeleniny alebo dopravy. Odborníci identifikujú 6 hlavných dôvodov, prečo zemiaky počas skladovania zapadajú do čiernej farby:

Nevyvážené zloženie pôdy

Mnoho záhradníkov v snahe získať dobrý zber zeleniny prispieva k pôde veľké množstvo organickej hmoty. Môže to byť trus, bylinná infúzia alebo siderata. Takéto hnojivá obsahujú veľké množstvo dusíka, ktoré urýchľuje rast rastlín a umožňuje zvýšiť veľkú hmotnosť hľúz. Avšak, to je veľké množstvo dusíka, ktorý je hlavným dôvodom, že hľuzy začiernia počas skladovania.

Odstrániť túto príčinu môže byť spôsobené správnym hnojením:

  • Nie je možné použiť čerstvé organické látky na zemiaky. Mala by byť dobre vykurovaná. To platí nielen pre hnoj, ale aj pre sideratov.
  • Zavedenie hnoja do pôdy na pestovanie zemiakov nie je povolené viac ako 1 krát za 2 roky.

Zameriavajúc sa na používanie dusíka, mnoho záhradníkov zabudne na taký dôležitý stopový prvok ako draslík. Ale je to draslík, ktorý dovoľuje hľuzy dozrieť v čase a bezpečne skladovať v zime. Preto, aby sa zabránilo zatemneniu hľúz v pôde, je potrebné pravidelne používať potašové hnojivá.

Je to dôležité! Staršie hľuzy strednej veľkosti dokazujú najlepšiu zachovanie kvality.

Funkcie počasia

Zemiaky rastie v podmienkach so strednou teplotou a vlhkosťou. Kolísanie týchto indikátorov negatívne ovplyvňuje kvalitu hľúz:

  • vysoké teploty vedú k prehriatiu hľúz;
  • nízka teplota spomaľuje proces príjmu živín z pôdy, čo vedie k tvorbe malej zeleniny;
  • nedostatok vlhkosti vysušuje hľuzy;
  • prebytok vlhkosti neumožňuje zemiaku dýchať kyslík v nevyhnutnom stupni, v dôsledku ktorého sa rozvíjajú rôzne hubové a bakteriálne choroby, hnilú.

Každá z týchto nepriaznivých podmienok a ich komplexu môže viesť k tomu, že počas skladovania sa zemiaky začínajú otáčať čiernymi vo vnútri a strácajú svoje spotrebiteľské kvality.

Neskoré čistenie

Je potrebné, aby boli zemiaky z terénu včas odobraté. Toto pravidlo je známe všetkým skúseným poľnohospodárom. Zber nezrelých zberov a zber zemiakov s nástupom mrazu môže viesť k smutným dôsledkom počas skladovania:

  • zber sa musí vykonať v súlade s charakteristikami odrody. Príliš skorá zber nezrelých hľúz bude s najväčšou pravdepodobnosťou viesť k zašpineniu zemiakov počas skladovania;
  • zemiaky musia byť zozbierané z polí pred nástupom prvého mrazu. Teplota je dokonca -10C môže spôsobiť, že plodina zmrzne, čo spôsobí hnilobu počas skladovania;
  • v teplom slnečnom počasí, po dlhom kosení vrcholov nemožno brambory uložiť do pôdy. Bez prístupu na vlhkosť sa môže prehriať;
  • sáčky zemiakov by sa nemali skladovať v podmienkach s vysokou teplotou vzduchu. Optimálny režim pre zabalenú zeleninu + 2- + 40S.

Včasné zbieranie zemiakov zníži pravdepodobnosť výskytu čiernych škvŕn vo vnútri ovocia počas skladovania o 25%.

Mechanické poškodenie

V procese zberu a prepravy hľuzy zemiakov často zasahujú, čo spôsobuje mechanické poškodenie a modriny. Buničina v deformovaných plochách ovocia môže počas skladovania meniť farbu. Je tiež dôležité mať na pamäti, že poškodené oblasti pokožky sú "bránami" rôznych vírusov, húb, baktérií, ktoré môžu vyvolať hnilobné choroby koreňovej plodiny.

Je to dôležité! Zemiaky by sa mali skladovať v malých nádobách v niekoľkých vrstvách.

Vysoký tlak na spodných vrstvách zemiakov môže v ovocí spôsobiť čierne škvrny.

Porušenie stavu úložiska

Zemiaky môžete skladovať v pivnici alebo suteréne s teplotou + 1-40C. Dlhodobé skladovanie hľúz pri teplote 0 ... -10C vedie k vzniku sladkostí chuti a vzniku tmavých škvŕn vo vnútri buničiny. Teplota skladovania príliš vysoká (nad +50) vedie k rýchlemu klíčeniu hľúz a vzniku šedej hniloby.

Je nevyhnutné pravidelne monitorovať teplotu v sklade, avšak v prípade zmeny sezóny je potrebné venovať osobitnú pozornosť tomuto indikátoru na jeseň a na jar. Teplotu je možné regulovať otváraním (zatváraním) sprchovacích vakov, vetraním, umiestnením fliaš so studenou (horúcou) vodou po obvode miestnosti.

Najpodrobnejšie informácie o všetkých funkciách skladovania zemiakov nájdete vo videu:

Infekčné choroby

Také ochorenie ako čierna noha môže ovplyvniť nielen vrcholy, ale aj hľuzy zemiakov. Okrem toho prvé príznaky infekcie sa môžu objaviť len počas skladovania plodiny. Znakom choroby je hniloba, ktorá sa rýchlo šíri z stolonov do jadra hľuzy a pokrýva celé plody. Súčasne hnojenie ovocia vyžaruje nepríjemný charakteristický zápach. Táto čierna hniloba vnútri zemiakov je odlišná od bežnej šedej škvrny. Jeho zvláštnosťou je rýchle rozšírenie v rámci jedného hľuzy a infekcie v blízkosti umiestnenej zeleniny.

Stojí za zmienku, že zemiaky sa najčastejšie stávajú čiernou, ak obsahujú veľké množstvo škrobu. Pre niektoré odrody zemiakov je normou mierne zašpinená dužina.

záver

Aby sa zabránilo tomu, že zemiaky počas skladovania budú čierne, je potrebné prísne dodržiavať pravidlá pestovania plodín a zabezpečiť optimálnu mikroklímu v pivnici. Na profylaktické účely je potrebné v pôde v pozdnej fáze rastlinnej vegetácie vyrobiť potašové hnojivá. Na zmiernenie negatívneho vplyvu poveternostných podmienok pri pestovaní sa dá urobiť, ak robíte včasné uvoľňovanie pôdy, pliesňovanie, vyvrhovanie rastlín. Vynaložením maximálneho úsilia a pozornosti budete určite schopní nielen pestovať dobrú zemiakovú plodinu, ale aj zachovať ju bez straty kvality až do neskorej jari.