Výstavba

Kuracia špička s vlastnými rukami na 20 kurčiat + kresby

Pri pestovaní bežných nosníc chce majiteľ v budúcnosti mať veľké množstvo vajíčok a brojlery porodia na čo najskoršiu produkciu mäsa. Treba však pamätať na to, že dosiahnutie pozitívneho výsledku v oboch prípadoch je možné, ak je vták riadne vybavený. V studenej kureniej plástve alebo ak jej veľkosť nezodpovedá počtu vtákov, produkcia vajec sa zníži a brojleri pomaly zhoršia svoju hmotnosť. Teraz sa pozrieme na to, ako postaviť kurča na 20 kurčiat, pretože takýto počet dobytka je prijateľný pre malý súkromný dvor.

Sme určení dizajnom

Dokonca aj keď staviate malú kuraciu farmu na dvore, musíte vytvoriť malý projekt pre seba s podrobným plánom. Je potrebné uviesť veľkosť kurčiat, ako aj typ stavebného materiálu. Napríklad brojlery sa často chovajú v lete. Tento vták má čas rásť v krátkom čase, a na jeseň pred nástupom mrazu je dovolené zabiť. V takom prípade môžete vytvoriť jednoduchú neizolovanú kuracie plátno. Na chov kurčiat na vajcia sa bude musieť postarať o teplý dom, kde sa bude vták cítiť pohodlne v extrémnom chlade.

Tip! Počas návrhu kuracieho mäsa pridajte do schémy malý vestibul Je ľahké vyrábať a vyžaduje aj minimálny materiál, ale výrazne zníži stratu tepla v zime.

Existujú rôzne kureniec, ale všetky sú v podstate rovnaké. Vzhľad budovy sa podobá bežnej stodole. Hoci existuje jeden nepatrný rozdiel. Na snímke je zobrazená kuracia špička s chodníkom. Toto je najúspešnejšia možnosť pre brojlery aj pre bežné vrstvy.

Takáto kuracia komora sa skladá z dvoch častí, vrátane teplej miestnosti a letnej terasy siete. Konštrukcia s prechádzkou bude mať trochu viac miesta na mieste, a to bude stáť viac. Majiteľ sa však nemusí obávať, že jeho kurčatá sa rozptýlia po celom území a poškodia záhradné výsadby.

Určte rozmery

Musíme teda vypočítať veľkosť bývania pre 20 kurčiat a súčasne zabezpečiť aj ďalšie miesto. Je potrebné pristúpiť k tomu, že 1 m by mal byť pridelený dvom dospelým vtákom vnútri slepačieho domu2 voľný priestor. Ak chcete vytvoriť dom pre 20 kurčiat, potom jeho minimálna plocha by mala byť asi 20 m2.

Varovanie! Všimnite si, že časť voľného miesta v slepom dome bude mať hniezda, napájačky a podávače.

Aby bolo možné nakresliť vlastné kresby kuracieho coopu pre 20 kurčiat, odporúčame zvážiť typickú schému na fotografii. Táto možnosť zahŕňa chôdzu v otvorenom dosahu.

Nevystavujte veľkú výšku kvôli zložitosti vykurovania miestnosti v zime. Musíme však mať na pamäti, že v nízkom dome bude pre človeka nepríjemné starať sa o kurčatá. Pri zostavovaní schémy domu optimálne obmedzené na výšku 2 m.

Varovanie! V preplnených slepičích cíti nepohodlie, čo ovplyvňuje ich zdravie a produktivitu. Ak veľkosť pozemku neumožňuje výstavbu bývania pre dvadsať vtákov, je lepšie znížiť ich dobytok.

Video hovorí o konštrukcii kuracieho coopu pre vrstvy:

Vnútorné usporiadanie družstva

Vnútorné usporiadanie začína výrobou hradieb. Jeden vták potrebuje asi 30 cm voľného miesta na ostrove. Takže pre 20 hláv je celková dĺžka biskupa 6 metrov, ale nemali by ste to robiť tak dlho. Cisky sú vyrobené z dreva s rozmermi 30x40 mm v niekoľkých vrstvách.

Dvadsať kurčiat nebude potrebovať viac ako desať hniezd. Môžu byť vyrobené z uzavretého typu v podobe domu alebo úplne otvorené. Hniezda rozbiť veľkosť 30x40 cm od dosiek alebo preglejky. Sláma sa naleje dole, ale piliny budú robiť.

Je dôležité zabezpečiť umelé osvetlenie v slepom dome. Obzvlášť ľahké sú potrebné brojlery, pretože neustále jesť aj v noci. Pri osvetlení je lepšie používať lampy pokryté ochranným krytom.

V zime je potrebné vykurovanie. Na tieto účely je vhodné použiť ventilátorové ohrievače alebo infračervené žiarovky. Sú inštalované v spojení s regulátormi teploty, ktoré pomáhajú automatizovať proces.

záver

Ak sa majiteľovi podarilo poskytnúť kurčatám optimálne životné podmienky, čoskoro si sliepky poďakujú veľkému množstvu vajec.