Záhradníctvo

Aké teploty je potrebné pre sadenice okrasných rastlín

Každý záhradník chce získať bohatú úrodu. Ak chcete pestovať kultúru, ako je uhorka, je potrebné zasiať sadenice. Napriek zdanlivej jednoduchosti je potrebných niekoľko podmienok pre pestovanie semien. Medzi nimi je optimálna úroveň vlhkosti, zloženie pôdy, teplota v miestnosti. Optimálny teplotný režim je tiež dôležitý pre zachovanie klíčenia semien a vývoj klíčkov v otvorenom teréne.

Pri akej teplote potrebujete pestovať sadenice

Kvety so zasiatými semenami uhoriek sú ponechané pri teplote asi 25-28 stupňov. Tento režim sa odporúča pri pestovaní semien, kým sa nevyskytujú sadenice.

Potom sa nádoby s sadenicami uhoriek umiestnia do chladnejšej miestnosti. Aby sa zabránilo ťahaniu mladých výhonkov, je lepšia teplota 18-20 stupňov. Je tiež dôležité poskytnúť sadenice dostatočné osvetlenie a pri nedostatku slnečného svetla sa používajú špeciálne lampy. Ďalším bodom - ako vy pestujete, stojí za to nalejeť pôdu.

Existujú aj ďalšie odporúčania, ktorých použitie pomôže pestovať silné sadenice doma:

  • rastlinné semená by mali byť vysadené v oddelených nádobách, kultúra netoleruje deformáciu a transplantáciu koreňov;
  • na zalievanie sadeníc používajte teplú vodu;
  • kontajnery musia byť od seba oddelené takou vzdialenosťou, aby listy netiekli priľahlé nádoby.
Je to dôležité! Rastová teplota by nemala klesnúť pod 16 stupňov a stúpnuť nad tridsať.

Pred vysadením klíčky. Sú umiestnené v chladnejšej miestnosti, kde je teplota okolo 17 stupňov.

Keď sa sadenice vysadia na záhrade

Rastliny môžu byť vysadené po tom, ako majú tri pravé listy. V rovnakej dobe, vonkajšia teplota vzduchu by mala byť aspoň 18-20 stupňov, a pôda by mala zohriať na 16-18 stupňov.

Za týždeň alebo dva pred transplantáciou sa sadenice rozložia. Môžete ho vytiahnuť na ulicu, alebo ju dať na balkón. Počas dňa sú kontajnery s rastlinami bohato napojené.

Určitá príprava sa musí vykonať aj na posteli. Patria medzi ne:

  • pôdne hnojivá, 1-2 kompostové vedrá sa aplikujú na meter štvorcový pôdy;
  • príprava otvorov, v ktorých budú vysadené sadenice;
  • početné zavlažovanie, na každom studni plán 1 liter vody.

Ak sa sadenice nachádzajú v rašelinových hrncoch doma, sú uložené v studniach na okraji nádrže. Keď používate plastové poháre, ich steny sú rezané, klíčka sa odstráni spolu s hrdlom zeme a umiestni sa do otvoru. Potom sa rastliny zavlažujú (pre každú uhorku - 3 litre vody) a ľahká pôda je posypaná na vrch.

Je to dôležité! Ak je vonkajšia teplota zmenšená na 15 stupňov alebo viac, odporúčame na záhrade inštalovať drôtené alebo drevené oblúky a nad nimi položiť film.

Ak je výhonka silná a správne vyvinutá, vysadzuje sa vo vzpriamenej polohe. Roztrúsené sadenice sa umiestnia do zeme v šikmom stave, zem sa naleje do stonky. Aby sa zabránilo hnilobe koreňov, je riečny piesok aplikovaný na koreň krku.

Pri akej teplote sa skladujú semená

Je možné pestovať plodinu uhoriek z obidvoch semien, ktoré boli zakúpené v obchode a zozbierané samostatne. Optimálna teplota pre ich uskladnenie je 15 stupňov alebo menej, vlhkosť vzduchu je v rozmedzí 50-60%. V takýchto podmienkach trvá klíčenie semien 10 rokov. Avšak, aby sme získali bohatú úrody, odporúčame použiť 3-ročné osivo na pestovanie.

Nesmieme zabudnúť, že môžete odísť len na výsadbu semien vysokokvalitných uhoriek. Je lepšie počkať dva alebo tri roky, aby kríky prinášali dobré ovocie. Semená z minulého roka nedávajú bohatú úrodu.

Je to dôležité! Hybridy s uhorkami (s označením) nemožno použiť na zber semien, pretože v druhom roku kroviny neprinášajú ovocie s pôvodnými vlastnosťami.