Záhradníctvo

Pri kopaní cibule

Rastúca cibuľa na dnech, dnes veľa majiteľov domčekov a prímestských oblastí. Podľa pravidiel poľnohospodárskej technológie môžete získať bohatú úrodu chutnej a zdravej zeleniny. Bohužiaľ, časť úrody sa po zberu dostane do havárie. Nie je to škoda, pretože toľko práce bolo investovaných!

Najčastejšou príčinou straty plodín je nezrelá alebo prehnaná zelenina. Noví záhradníci sa často zaujímajú o načasovanie zberu cibule. Všimnite si, že toto je veľmi dôležitý bod. Cibuľa, ktorá bola zozbieraná, sa môže skladovať po celú zimu a vaša rodina bude mať k dispozícii vitamín a zeleninu.

Určiť časovanie

Prečo je dôležité včas vyberať žiarovky zo záhrady? Faktom je, že pri výbere nesprávneho času na zber sa začne hniloba zeleniny v zemi. Zbieraná cibuľa, bez ohľadu na to, ako dobre sušená, nemôže byť dlho uložená.

Nikto zo záhradníkov nebude môcť presne pomenovať pri kopaní okrúhlicu, bez ohľadu na to, ako bohatá je skúsenosť s pestovaním rastliny. Po prvé, bude to závisieť od regiónu bydliska. Po druhé, z akého materiálu sa pestovala zelenina. Koniec koncov, môžete dostať veľké žiarovky zo semien, pestovaných sadeníc alebo sejbu priamo do zeme.

Predpokladajme, že sevok alebo semenáčiky boli na začiatku mája vysadené v krajine, potom je možné ich čistenie vykonať do konca júla a začiatkom augusta. Cibuľa vysadená koncom apríla potrebujete kopať koncom júla. Podmienky zberu repky pestovanej zo semien budú odlišné. Hlavná vec je zber bez straty množstva a kvality.

Zber cibule:

zhrnutie

Ako môžete vidieť, otázka, kedy sa zapojiť do čistenia žiaroviek pestovaných na okraji, je skutočne vyriešená. Poukázali sme na dôležité body, ktoré treba venovať pozornosť. Zahradníci, dokonca aj začiatočníci, môžu počítať čas zberu. Hlavnou vecou je realizácia poľnohospodárskej pôdy, náležitá starostlivosť o pestovanie cibule. A zber zhromaždený v čase, bude uložený v celej dlhej zime. V tejto dobe je potrebná chutná a zdravá zelenina na zachovanie imunity.