Výstavba

Ako vytvoriť detskú pískovku so strechou

Najjednoduchšie pieskovisko môže byť postavené za niekoľko hodín. Ak to chcete urobiť, stačí lešteť štyri dosky a z nich vytvoriť krabicu. Je však nepravdepodobné, že takýto priestor na hranie prinesie pohodlie dieťaťu, najmä v horúcom počasí. Hranie pod slnkom je únavné a niekedy aj nebezpečné. Nebolo by lepšie stráviť trochu času vytváraním previsu nad hracom poli? Zlepšené pieskovisko so strechou môže poskytnúť nielen pohodlné herné prostredie. Vrchlík pokryje piesok z dažďa, padajúce vetvy a listy zo stromov.

Výber miesta ihriska

Strecha pieskoviska chráni detské ihrisko pred slnečným lúčom, ale stále ho musíte pokúsiť umiestniť správne na vašu stránku. Fotografia ukazuje, ako zariadiť miesto pre hru v porovnaní s hlavnými bodmi. Takáto schéma nebola vybraná náhodou, pretože na nej bude závisieť intenzita slnečného žiarenia, presnejšie ultrafialové žiarenie. Je optimálne vytvoriť detské ihrisko v oblasti, ktorá sa nachádza v smere od severu k juhovýchodu. V skorých ranných hodinách sú ultrafialové lúče intenzívnejšie, ale sami nie sú také nebezpečné. V tejto dobe môže byť piesok úplne pod slnkom. Smerom k poludni sa intenzita UV svetla znižuje, ale lúča sa stávajú agresívnejšími a majú nepriaznivý vplyv na osobu. Práve v tomto čase by mal tieň padnúť na ihrisko.

Môžete skryť pieskovisko z horiaceho slnka pod stromami, ale tu sú aj obmedzenia. Problémom sú padajúce listy, malé konáre a vtáčie výkaly. Môžete sa chrániť pred týmto tým, že vytvoríte pieskovisko so strechou a vekom. Avšak, nebudú šetriť z húseníc, pavúkov a iných škodcov spadajúcich z ovocných stromov.

Je to dôležité! Nemôžete nainštalovať detské ihrisko pod staré stromy, kde hrozí nebezpečenstvo pádu hrubých konárov.

Teraz späť k pavúkom. Väčšina jedovatých predstaviteľov s jasnými farbami nemajú radi sucho. Znamená to, že je vhodné odstrániť miesto pre hru najmenej 4 metre od miest, kde sa zalieva. A posledná vec, na ktorú treba venovať pozornosť, je abrazívne vlastnosti piesku. Pieskovisko je zvyčajne umiestnené bližšie k domovu, takže detské ihrisko s deťmi je v zornom poli rodičov. Zrná piesku prilepiť na podrážku topánky, prinesú do domu a poškriabaniu podlahovej krytiny. Nie je žiaduce mať pieskovisko blízko cesty vedúcej k domu. No ak tieto objekty rozdelia 2 m trávnika. V extrémnych prípadoch sú čistiace rohože umiestnené v blízkosti miesta na hranie.

Odrody detských pieskovísk

Z hľadiska tvaru a veľkosti sú detské pieskoviská odlišné a nie je možné ich rozdeliť do určitých skupín. Materiál sa však dá rozdeliť na tri typy detských pieskoviek: kovové, drevené a plastové. Čo sa týka pieskoviek vyrobených z oceľového plechu, môžu byť nazývané vzácnosťou. Moderné ihriská sú vybavené pieskoviskami vyrobenými z dreva alebo plastu.

plastický

Plastové pieskoviská pre deti samotné nebudú fungovať. Hotový výrobok sa nakupuje v mieste predaja. Kvalitné pieskovisko pre deti bude trvať mnoho rokov bez straty jasnej farby. Nevyžaduje zvláštnu starostlivosť, stačí iba príležitostne vypláchnuť vodou dezinfekčným prostriedkom. Na plastoch nie sú žiadne ostružiny ani olúpané staré farby. Plastové vzory sú svetlé, priťahujú pozornosť detí. Najčastejšie sa vyrábajú vo forme pohádkových hrdinov, zvierat, obyvateľov hlbokomorského mora. Vezmite si napríklad sandbox "Ladybug". Široké okraje sú pohodlné pre deti sedieť a veko má tvar trupu. Kočky alebo psi sa nemôžu dostať na krytý piesok v noci. Kryt navyše chráni piesok pred vyfukovaním vetra, padajúcimi listami, dažďom a ďalšími nepríjemnými dôsledkami.

Plastové pieskovisko s krytom je veľmi jednoduché. Môže sa presunúť na akékoľvek miesto av prípade potreby vyzdvihnúť dom. Sú tuhé produkty vo forme nádrže. Táto misa môže byť použitá na hranie piesku alebo namiesto bazénu. Docela zaujímavé skladacie modely. Kompletná sada takýchto sandboxov obsahuje až osem modulov. Pomocou požadovaného počtu prvkov zbierajte rám požadovanej veľkosti a tvaru. Skladacie modely sa dodávajú bez dna alebo sú doplnené plachtou. Drahšie produkty predstavujú celý herný komplex. Okrem kapacity pre piesok sú doplnené lavičky, stolové, strešné a iné prvky. Ak správne vyzdvihnite, zakúpené plastové pieskovisko vyzdobí krajinu dacha.

Je to dôležité! Vysoko kvalitné plastové pieskoviská sú veľmi drahé. Nedávajte prednosť lacným produktom. Taký plast na slnku vypaľuje, rozkladá a uvoľňuje toxické látky.

drevený

Ak chcete usporiadať vlastné detské ihrisko, drevené pieskovisko so strechou je dokonalým riešením. Drevo je ekologický prírodný materiál. Je dobre liečený. Drevotrieska z dreva je pre rodičov mnohonásobne lacnejšia ako nákup plastového náprotivku.

Ak chcete zbaliť box pre piesok, bude potrebovať iba štyri dosky a rovnaký počet stávok. Avšak, prístup k návrhu drevené pieskovisko môže byť na druhej strane. Po prvé, je ľahké namontovať strechu nad pieskom. Zakryje deti z dažďa a horiaceho slnka. Nevystavujte zložité štruktúry. Stačí nainštalovať jeden, dva alebo štyri stojany, ku ktorým bude pripojený vrchlík. Strecha je vyrobená z rôznych materiálov, pokiaľ má malú hmotnosť. Pre tieto účely nie sú namáčané mokré nepremokavé plachty, polykarbonát alebo priehľadná bridlica. V extrémnych prípadoch môžete natiahnuť obvyklú tkaninu. Takýto baldachýn nezachráni dážď a bude vynikajúcou ochranou pred slnkom a klesajúcimi listami.

Po druhé, drevené pieskovisko je najčastejšie vyrobené z vlastných rúk s vekom. To môže byť vyrobené v podobe jednoduchého štítu, alebo razlazhivayuscheysya do dvoch obchodov. Druhá možnosť je veľmi obľúbená u detí. Deti súčasne s hrou v piesku majú možnosť relaxovať alebo sa baviť so stolovou zábavou.

Varovanie! Pri výrobe drevených detských pieskoviek je potrebné dôkladne vyleštiť všetky polotovary. V opačnom prípade dieťa uchopí veľa triesok.

Výber piesku na preplnenie

Vo väčšine prípadov rodičia nerozmýšľajú o tom, aký piesok je potrebný pre pieskovisko pre deti a zaspáva, čo je. Existujú však niektoré nástrahy, ktoré sa teraz budeme snažiť zistiť.

Vyčistený riečny alebo lomový piesok je vhodný na plnenie detských pieskovísk. Vo vidieckych oblastiach je často možné získať sami, a to zadarmo. Ak existuje takáto príležitosť, potom pred plnením je piesok presýtený cez jemné sito. Ak sa pozoruje veľké množstvo prachu alebo hliny, odporúča sa ich umyť. Postup prania piesku vodou nie je veľmi jednoduchý, ale pre deti je potrebné urobiť tento krok.

K dispozícii je možnosť použitia zakúpeného piesku. Je predávaný zabalený vo vreciach. Nákup piesku je oprávnený pre obyvateľov mesta, kde jednoducho neexistuje žiadna banská lokalita. Hoci táto možnosť je vhodná na zváženie pre všetkých rodičov, ktorí sa rozhodli kúpiť plastové pieskovisko. Faktom je, že každé zrno piesku má ostré hrany vo svojom prirodzenom pôvode. Keď deti hrajú, ostrými zrnami pieskovacej škrabky ako je brúsny papier. Vzhľadom k tomu, rodičia majú rozkročený na taký drahý darček, potom by ste nemali ušetriť na nákup plnív.

Nákupný piesok pred predajom prechádza mnohými fázami spracovania. Jedna z nich je zameraná na vyhladenie ostrých okrajov pieskových zŕn. Tento typ náplne je ideálny pre detské plastové pieskovisko. Je užitočné požiadať predávajúceho o certifikát kvality a je lepšie kontrolovať tovar. Kvalitný piesok má vynikajúcu tekutosť a nelepí sa na suché ruky.

Výkres a výroba drevenej krabice

Drevené pieskovisko pre deti obyčajne pripomína jednoduchú škatuľku naplnenú pieskom. Pre jeho výrobu nebude potrebovať zložité výkresy, ale môžete nakresliť jednoduchý náčrt. Vzhľadom na to, že naša konštrukcia bude so strechou a vekom, všetky podrobnosti by sa mali zohľadniť v schéme. Na fotografii je znázornená kresba štvorcového tvaru detského piesku a pri jeho výrobe začneme:

  • Optimálna veľkosť detského pieskoviska je 1,5 x 1,5 m. Na dosiahnutie tohto cieľa vezmite reznú dosku 1,8 m, 15 cm na každej strane sa dostane do rohov. Počet dosiek na jednej strane pieskoviska závisí od ich šírky: 100 mm - 3 kusy, 150 mm - 2 polotovary. Optimálna hrúbka dosky - 20-30 mm.
  • Po odkrojení 15 cm na každej strane vytvárajú na doskách výstrih. Ďalej je štvorcová skrinka zostavená zo polotovarov vložením dosiek do štrbinových drážok. Spôsob takéhoto usporiadania je znázornený na výkrese.
  • Štyri stojany sú vyrobené z tyče s rozmermi 50 x 50 mm. Ich dĺžka zodpovedá výške dosky, plus 20-30 cm pôjde do zeme. Stojany upevnené na vonkajších rohoch krabice medzi koncami pretínajúcich sa dosiek. Aby sa zabránilo tomu, že deti budú počas hry stláčané na stranu, sú z vonkajšieho prostredia vystužené podobnými strelmi.

Diagram sandbox pre deti zobrazuje najjednoduchšiu verziu lavíc. Sú plnené z dosky na konce dosiek. Táto možnosť je však vhodná pre drevené pieskovisko s odnímateľným krytom. Pri výrobe transformačného krytu na lavici so zadnou časťou nie je potrebné ukladať lavice na koncoch škatuľky.

Odnímateľný kryt

Najjednoduchšia verzia odnímateľného krytu je bežný štít. Môže byť rezaná z preglejky odolnej voči vlhkosti alebo iného podobného materiálu. Alternatívne môže byť štít vyrazený z dosky s hrúbkou nie väčšou ako 20 mm. Na vrchu dreveného krytu je žiaduce obliekanie fólie, linolea alebo iného nezmáčavého materiálu. Uistite sa, že máte štítové perá.

Aby ste štít neustále udržiavali na boku, môže byť vyrobený zo sklopného typu. Na fotografii sa nachádza obdĺžnikový pieskovec s dvoma typmi takého krytu. Okrem toho môže byť samotná skrinka rozdelená cez jumper na dve oddelenia. Závesné veko je umiestnené nad prázdnym priestorom a je určené pre detské hračky. Zvislé veko je upevnené nad pieskovým boxom. Môžete urobiť opak. Všetko závisí od preferencií majiteľa.

Varovanie! Veľkosť veka musí prekročiť veľkosť krabice, aby sa zabránilo prúdeniu dažďovej vody.

Deti veľmi dobre reagujú na svetlé objekty. Je možné zaujať ich pozornosť viacfarebnými výkresmi, aplikovanými vlastnými rukami na povrch krytu.

Vytvorenie transformačného krytu

Transformovaný kryt pre detské pieskovisko je vhodný nielen z hľadiska používania rodičov. Pohodlné lavice so zadnou časťou sú získané z dvoch sklopných polôh. Počas hry máte možnosť relaxovať alebo len pridať novú zábavu na lavičke.

Vytvorte sklopný kryt detskej pieskovacej dosky. Na dĺžku by mali byť 1-2 cm vyčnievajúce za krabicu. Každý polovičný kryt sa skladá z troch častí, prepojených slučkami. Prvá časť je dôkladne upevnená na bokoch. Slučky pripájajú iba strednú a poslednú časť. Z vnútornej a vonkajšej strany obmedzovačov klinových tyčí. Budú držať opierku vo vertikálnom stave a budú hrať úlohu zbraní.

Výroba strechy

Keďže sme pôvodne stanovili cieľ vybudovať detský pieskovisko so strechou, zostáva zvážiť možnosti usporiadania posledného prvku.

Najjednoduchší baldachýn nad detským ihriskom je huba. Inštaluje sa na jednu podporu najčastejšie v strede pieskoviska. Takáto strecha nebude moc chrániť pred slnkom, ale na čele bude viac šiškov. Zaujímavou možnosťou je strecha, ktorá sa podobá na wigwam. Pre takúto strechu v podobe chaty bude musieť postaviť škatuľu v tvare šesťuholníka. Z každého rohu nastavte stojan. V hornej časti podpory sa zbiehajú v jednom bode a tvoria vežu. Myšlienka budovania detského wigwamu je zaujímavá, ale pokiaľ ide o ochranu pred slnkom a dažďom, je neúčinná, rovnako ako huba.

Vyzerá dobre pieskovisko na strešnom okraji, namontované na dvoch stojanoch. Podpery sú upevnené v strede protiľahlých dvoch strán. Výsledkom je štítová strecha pokrývajúca pomerne rozsiahly priestor.

Tip! Na strechu detského pieskoviska na dvoch stĺpoch bol stabilnejší, bol posilnený vzperami.

Táto strešná konštrukcia sa dá nazvať strechou detského pieskoviska, inštalovaného na štyroch stojanoch. Každá podpera je pripevnená k rohu drevenej krabice. Zhora tiahnu markízu alebo zrazia kostru plnohodnotnej duo-pitch alebo stúpajúcej strechy.

Pre lepšie zobrazenie môžete vidieť fotografie pieskovísk so strechou rôznych konfigurácií.

Výber strešného materiálu pre strechu závisí od želania rodičov. Hlavná vec, ktorú mal malú váhu. Huba môže byť inštalovaná z veľkého dáždnika alebo upevnená na ráme stojana a potom ju zasahovať mäkkou strechou. Nie je to zlé pre akékoľvek strechy vhodného polykarbonátu alebo plachty. V extrémnych prípadoch sa z oblaku odbočí zo slnka, iba v daždi bude takáto strecha rýchlo vytekať.

Video zobrazuje detský piesok s hubovou strechou:

Zlepšenie detských pieskovísk so strechou

Námestie pieskovisko so strechou sa ľahko stavať vlastnými rukami. Pre deti je však menej zaujímavý ako nezvyčajná štruktúra hry. Povedzme, že tá istá drevená pieskovnica môže byť vyrobená loďou. Fotografia ukazuje, že ako základ pre konštrukciu dieťaťa sa považuje rovnaká štvorcová škatuľa so sklápacím vekom. Strecha je vytvorená z dvoch stĺpikov rôznych výšok, ktoré nahrádzajú stožiare. Plachta sa natiahne z tkaniny, ktorá, hoci nie je veľa, uzatvára hraciu plochu zo slnka. Pred boxom sú dve trojuholníkové zásuvky. Tvoria nos lode a sú ďalším miestom na ukladanie hračiek.

Nasledujúca fotografia zobrazuje kresbu detského piesku s štítovou strechou. Návrh je dosť komplikovaný a je určený na rast. V tomto dome môže dieťa zorganizovať pieskovisko. Keď dieťa vyrastie, sú namiesto piesku položené podlahy. Nové ihrisko so strechou sa zmení na malý altánok.

Je ťažšie vybudovať detskú pískovku so strechou ako sami, ako dať štvorcovú krabicu naplnenú pieskom. Ale keď rodičia majú druhé dieťa, pokiaľ ide o druhé dieťa, detské ihrisko bude zdedené a poteší deti už veľa rokov.