Záhradníctvo

Partenokarpicheskie odrody uhoriek na otvorenom teréne

Hlavnou úlohou pri výbere odrôd uhoriek na výsadbu na otvorenom poli je jeho odolnosť voči podnebiu v regióne. Dôležité je aj to, či existuje dostatočný počet hmyzu v mieste oplotenia kvetov.

Vlastnosti samoopelivých odrôd

Formou opelenia sú uhorky rozdelené na čiastočne opaľované a opeľované hmyzom. Na miestach, kde existuje veľa prírodných opeľovačov, ako sú včely, najlepšími možnosťami výsadby na otvorenom teréne sú odrody opeľované hmyzom. Ak je len málo a prirodzené opeľovanie sa nevyskytuje správne, odporúča sa pestovať parthenokarpické odrody. Majú obojaké aj tyčinky, takže nepotrebujú účasť hmyzu.

Partenokarpické odrody nemajú neplodné kvety, čo výrazne zvyšuje tvorbu ovocia. Takto uhorky sú menej náchylné k chorobe, dať dobrý zber, ich plody nemajú horkosť.

Ďalšou významnou výhodou je skutočnosť, že parthenokarpické odrody sú odolné voči teplotným rozdielom počas obdobia kvitnutia. To im umožňuje zasiať v regiónoch s nepriaznivým podnebím. Navyše uhorky rastú približne rovnaké: krivky, príliš malé alebo príliš veľké plody sa objavujú zriedka.

Pri vytváraní kruhu sebaopylovanej uhorky je viazaná na drôt nie po vzhľade siedmeho listu, ako v prípade opylovaných odrôd, ale keď rastlina dosiahne výšku približne dvoch metrov. Jedna z najlepších sebaopolených uhoriek, ktoré sa cítia skvelo na otvorenom poli, sú: Masha, Ant, Herman, Muraška, Zyatek, Avans.

Masha

Veľmi skorá hybridná odroda, sebaočiarená, ovocie sa objaví na 35-39 dní. Je charakterizovaný typom kvetu a dlhým obdobím ovocia. Zrelé uhorky sú v tvare valca uhorky, s veľkými tuberkulózami na koži. Sú vhodné na jedenie a čerstvé, ako aj na morenie. Rozmanitosť toleruje ťažké poveternostné podmienky, odolné voči múčnatke a vírusu mozaiky uhorky.

Zelená vlna

V skorom štádiu hybridného, ​​samoopelivého, môže byť zber zozbieraný 41-47 dní po výskyte klíčky. Je charakterizovaná odolnosťou voči chorobám a nepriaznivým klimatickým podmienkam, dáva slušnú plodinu za akýchkoľvek podmienok, a to aj v tieni. Rastlina je veľmi rozvetvená, plodná dlho. V uzloch sa zobrazuje 2 až 7 vaječníkov. Uhorky sú hrudkovité, s bielymi hrotmi, rastú až do 11,5 cm, majú vysoké chuťové vlastnosti a dobre skrývajú.

Prvá trieda

Včasná, produktívna hybridná trieda. Prináša ovocie v akýchkoľvek podmienkach rastu, v rámci starostlivosti je nenáročná, uhorka je charakterizovaná dobrým výnosom plodiny. Uhorky so zriedkavou fuzzou, rastú 10-12,5 cm na dĺžku, husté, chrumkavé, majú veľkú chuť a morenie a v prírodnej forme. V uzlích sa objavujú 2 až 5 vaječníkov. Uhorka je odolná voči infekcii olivovým škvrnám, múčnatkou a vírusom mozaiky uhorky.

ohnisko

Skorá zrelá uhorka s kvetmi ženského typu. Má priemernú vetvu, objavuje sa v uzloch od jedného do štyroch vaječníkov. Okrasné uhorky s belavými hrotmi, dlhé 11-14 cm, s hmotnosťou 105-125 cm. Odlišná odtieňová farba má vysokú chuťovú kvalitu. Je odolný voči infekcii mozaiou uhorky a olivového škvrny.

Je to dôležité! Pri výbere hybridnej odrody uhoriek je potrebné mať na pamäti, že semená na výsadbu budúceho roka nie je možné získať od nich. Budete musieť kúpiť sadivo ročne.