Hospodárstvo

Kurčatá Fireol: popis, fotografie, recenzie

Iné veľmi ozdobné plemeno mäsa-nosnice bolo raz chované vo Francúzsku v meste Fireol. Na chov boli použité sliepky, ktoré boli prekonané tradičnými mäsovými plemenami vyvážanými z Indie: bramah a kohinquin.

Kuracie ohnivá guľa bola zaregistrovaná vo Francúzsku ako plemeno v 60. rokoch 19. storočia. V roku 1886 dorazili kurčatá do Anglicka, kde sa počas výberového procesu podarilo mierne upraviť ich štandard podľa požiadaviek výstavy. Anglická verzia plemena má dlhšie chvostové perie ako nemecké alebo francúzske populácie.

Pôvodne chované ako mäso, koncom 19. storočia sa ohnivé gule začali vzdať svojich pozícií iným plemenám kurčiat a dnes je pravdepodobnejšie, že budú vidieť svoje obľúbené krásy na výstavách ako na nádvoriach.

Treba poznamenať, že toto plemeno je nezabudnuteľné. Okrem chutného mäsa môže toto kurča dať dosť veľké vajcia. Avšak súkromní obchodníci, ktorí obsahujú kurčatá, nielen pre výrobky, ale aj pre dušu, stále viac a viac často vyrábajú ohňostroje, okrem ich produktívnych charakteristík, ktoré majú tiež originálny vzhľad.

POZOR! Skutočné víly majú na nohách päť prstov.

Vtáky chodia, rovnako ako všetky seba-rešpektujúce kurčatá, na troch prstoch. Prvý prst rastie na zadnej strane metatarsu, vedľa štvrtej.

Popis, produktívne charakteristiky plemena kuracího faerolu

Fireballs - masívne kurčatá na pomerne krátkych nohách. Kurčatá vyzerajú viac chrumkavé ako kohúty. Plemeno je ťažké, môže dosiahnuť 3,6 kg. Vzhľadom na smer mäsa majú tieto vtáky dobrú mieru produkcie vajec: kurčatá majú 4 vajce týždenne, čo ročne prinesie viac ako 200 kusov. Najlepšie kurčatá sa prepravujú v prvom roku života. V druhom roku sa produkcia vajec znižuje, ale veľkosť vajec sa zvyšuje. Plášť vajec je svetlohnedý.

Kurčatá sú mrazuvzdorné a nesú aj pri teplote v kuracím mäknutí pod + 10 ° C, hlavnou vecou je, že teplota vzduchu v miestnosti nie je nižšia ako nula.

Kozy plemena Fireball

111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Štandardný firewall s fotografiou

Malá hlava so silným svetlovým zobákom. Jednoduchý vzpriamený hrebeň. Oči sú červeno-oranžové, náušnice sú zle definované. V kurčatách sa chĺpky pohybujú od očí až po dno zobáku a pripájajú sa k jabotu na krku. V kohútiach plemena je toto označenie menej výrazné, aj keď je prítomné.

Smer rastu peria tohto ozdoby je odlišný od zvyšku krku. Perie na fúzy a jabot sú nasmerované na zadnú časť hlavy.

Krk je stredne dlhý faberoles s dlhou hrivou spadajúcou na chrbát.

Formát tela u kurčiat je štvorec a v kohútiach stojaci obdĺžnik. Kurčatá majú horizontálne telo a široký, mäsitý hrudník.

S dostatočne masívnym telom ohnivých guľôčok, rovnako ako všetky mäsové plemená zvierat, tenké kosti, čo vám umožní získať maximálne mäso s minimálnym množstvom odpadu.

Bedra je hustá s hrubým perom.

Chvost je nastavený vertikálne, chvostové perie sú krátke. Kurčatá sú celkom bujné.

Vysoko umiestnené perie tesne zatlačené na telo.

Nohy sú krátke. Okrem toho sú kurčatá kratšie u kurčiat ako v kohútikoch, kvôli ktorému kuracie mäso vyzerá skromnejšie. Na perách husté perie.

Piaty prst, ktorý rozlišuje faeries, sa nachádza nad štvrtým a smeruje hore, zatiaľ čo štvrtý prst vystupuje vodorovne. Okrem toho je piaty prst vybavený dlhým pazúrkom.

Štandard oficiálne rozpoznáva tri farby vína: biely, losos a mahagón.

Ako vidíte na fotografii, biela farba je čisto biela, ale nie je. V hrive peria kurčiat s čiernym okrajom a bielou tyčou, v perách sú perie čisto čierne.

V lososoch má iba béžová béžová farba. Kohút má takmer biele perie na hlave, hrive a spodnej časti chrbta, čierny hrudník, brucho a chvost a červené perie na ramenách. Lososový faverol - najbežnejšia farba tohto plemena kurčiat.

Medzi lososovitými zväzkami z chovu sa zachytávajú kohúty s farebnými škvrnami na hrive, pestroch brušných a jabotoch, s bielymi škvrnami na bruchu a hrudníku, bez červeného peria na chrbte a krídlach. Kurčatá by nemali mať čierne perie v jabot, s bielym perom jadro a bez lososa farby.

Kuracie mahagónové farby sú podobné tmavým lososom. Kohútiky na hlave, krku a spodnej časti chrbta namiesto ľahkého kaštanového peria.

Štandardný opis plemena neposkytuje iné farby, ale rôzne krajiny môžu mať svoje vlastné štandardy tohto plemena. Preto sa niekedy vyskytuje medzi faeries:

striebristý

V striebršom stave, kohúty s čiernym perom v hrive alebo žlté perie sú zničené.

modrý

čierna

Vtáčie perie sú hojné, voľné perie. Táto štruktúra peria pomáha udržať si teplo v chladnejších mesiacoch. Koža je tenká.

Sexuálny dimorfizmus u kurčiat sa objavuje po 2 mesiacoch. U mužov vznikajú chĺpky a jaboty, ich perie na koncoch krídel sú tmavšie ako pery z kurčiat.

Pri chove faerolí na mäso nezáleží na farbe farby, takže môžete tiež nájsť lososovo-modré, červeno-pinto, pruhované, ermine-farebné faveroleas. Vtáky môžu byť čistokrvné, ale na výstavu nebudú povolené.

Je to dôležité! Vtáky s príznakmi nečistôt by mali byť vylúčené z chovu.

Tieto znaky sú:

 • absencia piateho prsta alebo jeho neštandardnej polohy;
 • žltý zobák;
 • veľký hrebeň;
 • žltá alebo modrá metatarsia;
 • prítomnosť jastrastého rezu na tarso;
 • manžeta;
 • málo pernatá metatarsia;
 • nedostatok charakteristických peria v hlave sliepky;
 • dlhý chvost;
 • príliš veľké "vankúše" v blízkosti horného chvosta;
 • zle vyvinuté svaly;
 • krátky tenký krk;
 • príliš krátka alebo príliš dlhá metatarsia.

Postava ohňostroja je pokojná, rýchlo sa skrývajú. Neaktívni, ale radi užívať, preto sú náchylní k obezite.

Výkonnosť plemena

Vzhľadom k tomu, že plemeno ohnivá guľa bola vytvorená ako mäso, hlavný dôraz bol kladený na rýchlu sadu kurčiat hmotnosti. Do 4,5 mesiaca kohútik farevolu môže vážiť 3 kg.

Je to dôležité! Chovné kurčatá sa neodporúčajú vzhľadom na skutočnosť, že faerólie pri prechode s inými plemenami rýchlo stráca svoje produktívne vlastnosti.

Hmotnosť jarmokov podľa noriem plemenných združení rôznych krajín, kg

krajiny

kohút

kura

kohútik

Mladá žena

Veľká Británia

4,08-4,98

3,4 - 4,3

3,4-4,53

3,17 - 4,08

Austrália

3,6 - 4,5

3,0 - 4,0

Spojené štáty

4,0

3,0

Francúzsko

3,5 - 4,0

2,8 - 3,5

Okrem rozmanitosti veľkého množstva mäsa ohnivá guľôčka sa chová aj miniatúrna verzia tohto plemena. Miniatúrne kohúty fariem vážia 1130 - 1360 g, sliepky 907 - 1133 g. Majú vajec na nich 120 vajec ročne. Existuje pre miniatúrne obľúbené a uvoľnenie v počte farieb.

Funkcie obsahu

Kvôli veľkosti a hmotnosti ohnivá guľa ospravedlňuje príslovie "kura nie je vták". Nemá rád lietať. Ale sedí na zemi pre kurčatá, aj keď možno stresujúce. Na inštinkty sliepok sa snažia dostať niekde vyššie. Vytváranie vysokých roostov pre faeroly nemá zmysel ani vtedy, ak nastavia rebrík. Letí z veľkej výšky, ťažké kurčatá môžu zraniť svoje labky. Lepšie je robiť stonky o výške 30-40 cm pre faeries, kde budú môcť spať v noci, ale keď sa skočí z priečnika, nepoškodia sa.

Bary sú tak silné, že ich môže vták zakrývať prstami zhora. V hornej časti vyhladzujú rohy tak, aby nestlačili prsty sliepok.

Silná vrstva slamky alebo pilín je položená na podlahe domu slepačiek.

Je to dôležité! Fireballs netolerujú vlhkosť.

Pri budovaní kurča musíte brať tento moment do úvahy.

Fireballs nie sú vhodné na chov v klietkach. Minimum, ktoré potrebujú, je voliéra. Skúsení psi hovoria, že pre nich je príliš malá klietka, pretože kvôli náchylnosti na obezitu sa toto plemeno musí fyzicky pohybovať, čo je v skutočnosti možné iba vo voľnom výbehu a podvýživou, aby si vták mohol pokúsiť získať jedlo pre seba.

POZOR! Pre prosperujúce držanie trhových zvierat a produkciu výrobkov z nich musí byť toto plemeno oddelené od ostatných sliepok.

Viac mobilných a nevhodných kurčiat iných plemien môže začať biť ohnivé gule.

chov

Ohňostroje začnú lietať za pol roka za predpokladu, že svetlý deň bude najmenej 13 hodín. Firebaly sa nebojí mrazu a môžu sa nosiť aj v zime. Kurčatá tohto plemena nie sú veľmi dobré kurčatá, takže sa inkubujú zvyčajne vajcia. Inkubované vajíčko sa môže zbierať iba z nosníc, ktoré dosiahli vek jedného. Zároveň sa vajcia skladujú nie dlhšie ako 2 týždne pri teplote +10 ° C.

Je to dôležité! Teplota v inkubátore pri chove kurčiat tohto plemena by mala byť striktne 37,6 °. Rozdiely dokonca o jednu desatinu stupňa môžu viesť k abnormálnemu vývoju končatín a vzniku krútených prstov.

Počiatočné hospodárske zvieratá by sa mali kúpiť v osvedčených škôlkach, keďže čistokrvné kurčatá tohto plemena sú v súčasnosti pomerne zriedkavé. Maďarsko a Nemecko dodávajú dobrý vtáčie plemeno, ale už existuje niekoľko ruských čistokrvných línií trhových zvierat.

Funkcie na kŕmenie

Vzhľadom na príliš svieže perie je pre kurčatá tohto plemena nežiadúce, aby dali mokrú kašu. Preto, ak je obsah faruleles preferencie pre suché krmivo. V lete môže byť v strave prítomná až tretina jemne nasekaných bylín.

Za deň dajte 150 - 160 g krmiva. Ak je vták výkrm, rýchlosť sa zníži na polovicu.

V zime namiesto trávy sa sliepkam dáva kmeňové zrno.

Recenzie majiteľov kuracích plemien faerol

Ksenia Loginova, s. Nizhnekamenka Pre mňa sú tieto kurčatá predovšetkým dekorácie pre môj dom a až potom zdroj mäsa. Kurčatá sú veľmi pokojné, ale ak ich držíte spolu s inými plemenami, mali by byť podobné mäsovým kurčatám. Napríklad brahma alebo kohinquin. Inak menšie a viac mobilné vtáky napadajú trhové sály a niekedy ich krúžia do krvi. Červená Snažili sme sa toto plemeno dvakrát chovať. Po prvýkrát sa z dôvodu neskúsenosti dostali kŕmenie kurčiat, takže mám možnosť porovnať a pochopiť rozdiel. Vtáčiaci vták sa zhoršuje, ale je mobilnejší, čo je čiastočne plus. Čistokrvné od druhého pokusu sa ukázalo ako absolútne matrace. Urobili sme ďalšiu chybu tým, že sme pokúšali položiť vajcia na obľúbenú vajcia od iných sliepok. No, všetci sú kuracie po všetkom. Ukázalo sa, že buď kvôli jeho mutácii, alebo z nejakého iného dôvodu, ale faeroli skutočne netolerujú zvýšené teploty. Všetky kurčatá sa narodili so znehodnotenými nohami. Pretože nemáme druhý inkubátor a nemôžeme si dovoliť inkubovať vajíčka tržnice samostatne, museli sme sa s týmto plemenom rozdeliť. Škoda. Veľmi boli pokojní a nenároční.

záver

Fireball - dnes je pomerne vzácne plemeno a nie veľa si ho môže dovoliť držať, a to ani kvôli vzácnosti, ale kvôli cenám mladých a vajíčok. Cena šesťmesačného kurča začína od 5 000 rubľov. Ak je však možné začať s niekoľkými takými kurčatami, bude možné nielen obdivovať krásnych vtákov, ale aj jesť mäso, ktoré sa podobá bažantu na chuť.