Záhradníctvo

Ako sa zbaviť slyti v ich letnej chate

Spoločnosť Sony je jednou z najodolnejších a rýchlo sa rozširujúcich rastlín. Je to častý problém mnohých záhradníkov, pretože je takmer nemožné ju úplne prekonať. Táto rastlina má silné a silné korene, ktoré tvoria mnoho procesov. Snyt tak rýchlo rastie po celej lokalite. Okrem toho táto rastlina tvorí obrovské množstvo semien. Kvete veľmi rýchlo. Zdá sa, že je to beznádejná situácia. Ale napriek tomu môžete bojovať so snami. Nižšie uvidíme, ako sa zbaviť spánku v dachi. Tieto tipy vám pomôžu udržiavať vaše stránky krásne a upratané.

Dôležité funkcie

Ak je v boji proti iným burinám zvykom jednoducho vykopať pôdu, potom to nebude fungovať s sytyatom. Táto rastlina sa prehlbuje svojimi koreňmi o hĺbku 40 cm. Pri kopaní je koreňový systém pôdy rozdelený na menšie časti, čo môže následne vyklíčiť.

Varovanie! V žiadnom prípade by sa semená nemali vracať do jamy kompostu. Aj v takýchto podmienkach osivo zachováva svoje vlastnosti a bude schopné opätovne klíčiť, keď vstúpi do zeme.

Najlepšie je okamžite vypáliť sen, kým se semená nezašmúria do pôdy. Ak to nie je možné, je potrebné zhromaždiť všetky kvety a korene v čiernej odpadovej taške. Mala by to byť dobrá väzba a nechať na jeden rok hnilobu. V tejto forme sa semená nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo. Táto metóda je skvelá pre iné buriny.

Najlepšie látky na boj proti nemu sú:

  • dolomitová múka;
  • vápno;
  • Aj kriedou.

Faktom je, že kyslá pôda veľmi miluje snyt. Preto, aby rastlina prestala aktívne rásť, je potrebné vytvárať protikladné podmienky.

Bojujte so snami v zanedbaných pôdach

Najprv musíte odstrániť hornú vrstvu kože a otočiť ju hore dnom. Potom je napojený roztokom založeným na kompostu a pokrytý filmom. Potom budete musieť počkať, kým sa hnojivo hnije. V tejto dobe môžete stráviť ďalší roztok na napúšťanie močoviny alebo iných minerálnych hnojív. Tento proces bude trvať najmenej dva mesiace.

Ale stane sa, že na to nie je čas a musíte začať pestovať rôzne plodiny rýchlejšie. V tomto prípade by ste mali ísť na špeciálne prostriedky, ktoré sa nazývajú herbicídy. Je pravda, že také potešenie nemusí byť lacné. Okrem toho takéto chemikálie kazia zloženie pôdy a znižujú plodnosť. Aby bola obrábanie pôdy naozaj efektívna, mala by sa vykonať niekoľkokrát za sezónu.

Je to dôležité! Pred ošetrením pozemku pomocou herbicídov je potrebné kosiť všetku vegetáciu.

Je tiež dôležité sledovať vzhľad kvetov na kríkoch. Akonáhle sa dáždniky začnú objavovať, mali by byť okamžite odtrhnuté. Svetlé semená sú rýchlo rozptýlené vetrom a môžu sa v krátkom čase rozšíriť po celej ploche. Na fotografii nižšie vidíte, ako kvety vyzerajú.

Ako sa vysporiadať so snami na mieste bez výsadby

Procedúry na odstránenie spánku začínajú na jeseň. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade, pozemok musí byť vykopaný do hĺbky lopatky lopaty, otáčaním zeme. Potom je krajina pokrytá čiernym filmom a zostane v tomto stave na zimu. Ruberid môže byť použitý ako krycí materiál. Táto metóda pomôže zbaviť sa väčšiny burín.

Tip! Na jar, po odstránení filmu, je potrebné vykopať pôdu, paralelne vyberať vidlice všetky oddenky.

Zničenie snyti postelí s trvalkami

Najťažšie sa vysporiadať s burinou je v kvetináči. Navyše je vysoká pravdepodobnosť, že sa nebudete môcť prvýkrát navždy zbaviť spojenia. Väčšina známych metód vezme veľa času, odoberie silu a zničí vzhľad kvetinových záhonov.

Chráňte kvetinovú záhonu od slyti pomocou bežnej kovovej platne. Je to jednoducho vykopané do pôdy okolo záhonov alebo rastlín. To ochráni kvetinovú zástavu pred rastom podzemky. Ale ak sa sen veľmi blíži ku kvetinovému záhonu, môže rastlina preniknúť aj pomocou semien.

Do istej miery môže mulčovanie pomôcť v boji proti snu. K tomu je potrebné kosiť celú zemnú časť buriny a potom položiť seno alebo slamu na povrch zeme. Okrem toho môžete oblasť zakryť tmavým materiálom. Po 7 dňoch sa krycí materiál nahradí lepenkou a vrstva pôdy sa naleje na vrch. Ak kvetina prikryje kryt pod krycím materiálom, potom by sa mali v miestach rastu vytvoriť otvory. Tak, oddenky trvaliek dostane potrebnú vlhkosť.

Varovanie! Namiesto lepenky, ruberoidu alebo filmu je dokonalý.

Môžete tiež každý deň vyberať alebo kosiť všetky listy a stonky buriny. V tomto prípade väčšina rastlín zomrie alebo oslabuje. Je to veľmi časovo náročný proces. Ak necháte rastliny nedotknuté počas niekoľkých týždňov, opäť sa rozšíria v kvetinovom lôžku.

Niektorí záhradníci používajú herbicídy a v kvetinových záhonoch, aby zničili spánok. Len v tomto prípade je potrebné byť veľmi opatrní, pretože môžete poškodiť kvety. Herbicídy sa v tomto prípade aplikujú topicky na listy a vrcholy výhonkov. Na to môžete použiť kefu.

Sloboda od slyti záhrady

Bez ohľadu na to, ako to môže byť primitívne, ale najefektívnejšou metódou je záhrada s vidličkou. Tak, najjednoduchší spôsob, ako zavrieť burinu odraz a vytiahnuť ju. Ale pamätajte, že snyt môže spadnúť na lôžka a podzemné metódy. Ak chcete chrániť svoju záhradu pred nechceným "hosťom", musíte kopať bridlicu okolo miesta do hĺbky asi 40 cm.

Mnoho záhradníkov používa nasledujúcu ľudovú metódu. Slyat nemá rád oblasti, kde sa pestujú zemiaky. Dôvodom je, že táto burina netoleruje konštantné hluk. Preto čím častejšie strávite uzemnenie, tým väčšia je pravdepodobnosť, že spadnutím spánku úplne zmizne z vašej záhrady.

Je to dôležité! Ešte ospalšia neprenesie okolie s jeruzalemským artičokom. Táto rastlina môže prežiť mnoho burín z vášho pozemku.

Pre ďalšiu metódu by ste mali pripraviť čierny film. Pokryje miesto ihneď po vykopaní pôdy na jar. V tejto forme by mala stáť pôda, až kým nebude výsadba sadeníc alebo semien. Film však nemôžete počas pristátia odstrániť. Aby ste to spravili priamo vo filme, musíte vytvoriť otvory, v ktorých budú vysadené sadenice. To je pravdepodobne najefektívnejšia metóda. Okrem toho nemá prakticky žiadne chyby. Vďaka úkrytu sa pôda dokonale zohrieva, čo má veľmi pozitívny vplyv na sadenice. A prístrešok bude slúžiť ako mulčovanie, takže boj skončí nielen sny, ale aj s inými burinami. Jedinou nevýhodou je, že huby a iné patogény sa v takomto prostredí rýchlo množia. Ale mnohí záhradníci sa touto cestou zápasia. Je lepšie, keď raz, než kedykoľvek, kvôli susedstvu s takým burínom získať zlú úrody.

záver

Teraz už presne viete, ako sa na vašich stránkach zbaviť spánku. Takáto burina ako snyt nedáva odpočinok mnohým záhradníkom a záhradníkom. Cíti sa skvele v posteli spolu s celoročnými kvetmi, v záhrade, v malinových výsadbách. Vo všeobecnosti, takmer všade. Mnoho sa zbaviť tejto buriny v krajine alebo na záhrade pomocou rôznych metód a zariadení. Bohužiaľ, nie každý môže úplne odstrániť spánok. Napriek tomu bude nevyhnutne odhodlaná snaha a vytrvalosť a burina bude oveľa menej.