Záhradníctvo

Najlepšie odrody uhoriek na Sibíri na otvorenom teréne

Ak chcete získať veľkú a zdravú úrodu z uhoriek, nie je ťažké, ak si vyberiete správnu odrodu, ktorá plne spĺňa klimatické podmienky v oblasti, v ktorej žijete. Uhorky určené na pestovanie na Sibíri av regióne Rostov budú radikálne odlišné v spôsoboch pestovania sadeníc a starostlivosti, takže výber by sa mal uskutočniť s plnou zodpovednosťou.

Vzhľadom na to, že uhorka je kultúra milujúca teplo, sadenice by mali byť vysadené v teplej pôde pripravenej vopred alebo vyberať odrody prispôsobené teplotným a vlhkostným zmenám.

Ako rozhodnúť o výbere odrôd

Nie každý letný rezident má možnosť umiestniť na svojom pozemku masívny skleník, takže uhorky na domácom území sú najčastejšie pestované na otvorenom teréne s filmom alebo bez neho.

Skúsení záhradníci radia pestovanie na otvorenom území niekoľko druhov sadeníc, aby získali plodiny od skorého jari do polovice jesene.

Ak si vyberiete nejakú odrodu, môžete takto:

  1. Skoré dozrievanie s veľkým ovocím na šaláty a neskoré dozrievanie uhoriek na konzervovanie.
  2. Samoliezené a hmyzom prenášané. Po vyložení dvoch druhov rastlín sa môže zvýšiť pravdepodobnosť získania dobrej úrody.
  3. Hybridy pre otvorené terény a pásové odrody.

Akékoľvek možnosti kultivácie, ktoré si vyberiete, nezabudnite zvážiť vysadenie aspoň niekoľkých kríkov zrelých uhoriek. Patria sem odrody "Zozulya" a "Apríl". Zvláštnosťou týchto uhoriek je, že sú prispôsobené prenosu sadeníc na otvorenú pôdu na začiatku jari, prinášajú veľké ovocie tenkou kožou a malé semená. Medzi agrármi sú tieto dve odrody považované za najlepšie na ich použitie surové.

Pre skoré výsadby v otvorenom teréne sa používa široko a taká odroda ako "Libelle". Jedná sa o univerzálny insekticídny hybrid s dlhou vegetačnou sezónou. Plody dosahujú dĺžku 8-10 cm, takže ideálne pre šaláty a konzervovanie.

Existujú odrody uhoriek, ktoré sa cítia pozoruhodne dobre v otvorenom poli pri jasnom a teplom počasí, ale vyžadujú ochranu filmu pri silnom vetre a nižších teplotách vzduchu. Ak máte možnosť vybaviť rám s filmom, ktorý možno odstrániť, dávajte pozor na také odrody ako Annika, Vladimir, Boborik, Bidretta. Všetky z nich sú skoro zrelé a s náležitou starostlivosťou a ochranou pred počasím produkujú veľké a chutné úrodu. Nasledujúce informácie vám pomôžu vybrať najlepšie odrody uhoriek na otvorenom teréne.

Výber a nákup sadiva

Pri kúpe výsadby určite presne to, čo chcete vidieť uhorky, na čo sú určené a akým spôsobom si myslíte, že pestujete sadenice. Ak žijete v regiónoch strednej a západnej Sibír, je lepšie vybrať tie odrody, ktorých sadenice sa posilnia v skleníkoch a domácich podmienkach a až potom sa prenesú na otvorené územie. Ak žijete v južných regiónoch a chcete v letnom období vyrábať uhorky v krajine, budete potrebovať stredoeurópske odrody, ktorých semená môžu byť vysadené priamo v otvorenej pôde.

So všetkými rôznymi druhmi sadivového materiálu na regáloch obchodov je jednoduchá voľba - na každom balení so semenami je jasná inštrukcia popisujúca odrodu a možnosti pestovania a pestovania.

Bush uhorky

Venujte pozornosť inému typu rastlín - to sú bush uhorky. Táto kultúra je skvelá pre otvorené prímestské oblasti, pretože tyče nie sú na zemi, ale stúpajú. To umožňuje pestovať uhorky na jar a je plne presvedčená, že rastlina nebude trpieť pri studenej práci na povrchu zeme.

Medzi hlavné výhody odrôd kuracích uhoriek patrí:

  • Odolnosť proti teplotným extrémom a bežným chorobám húb.
  • Kompaktné zariadenie. Vo výške veľkosť puzdra nepresahuje 75-80 cm.
  • Univerzálnosť. Plody strednej veľkosti sú vhodné na použitie v šalátoch a na konzervovanie.
  • Produktivita. Hybridy, ktoré chovajú, prinášajú ovocie aj v chudých rokoch.

A čo je najdôležitejšie, niektoré druhy bush uhoriek sú prispôsobené na výsadbu semien v otvorenom teréne aj v regiónoch západnej Sibír.

nakladačky

Tieto odrody, určené na pestovanie v skleníkoch a na voľnom poli, majú vynikajúcu chuť a hlavne kvôli svojej malej veľkosti sú ideálne na morenie a konzerváciu.

Pri výbere okúšok sa snažte venovať pozornosť partrogypicheskie hybridy. Takéto rastliny zvyčajne chovajú chovatelia s dobrými a stabilnými údajmi. Nezabudnite, že výber okurky na výsadbu v otvorenom teréne, budete musieť poskytnúť im vyváženú stravu vo forme hnojív, ako je horčík, draslík, dusík a fosfor, a povinné kvapkanie zavlažovanie.

hybridy

Otvorené odrody uhoriek sú vysoko odolné voči vírusovým a plesňovým ochoreniam, sú dobre znášané náhlymi poklesmi teploty a spravidla nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Okrem toho sú hybridy, ktoré sa líšia od ostatných odrôd v tom, že majú najdlhšiu vegetačnú sezónu.

Je to dôležité! Jedinou nevýhodou výsadby hybridov je, že semená týchto rastlín sú nevhodné na skladovanie a výsadbu v ďalšej sezóne.

Spätná väzba od skúsených záhradníkov a začiatočníkov naznačuje, že správny hybrid pre váš región je najlepšou voľbou pre pestovanie uhoriek na otvorenom teréne.

Najlepšie skoré odrody na otvorenom teréne

Ak vyberiete správny prístup, berúc do úvahy všetky podmienky výsadby, môžete začiatkom júla získať sklizeň skorých odrôd na otvorenom teréne. Zároveň si pamätajte, že pri výbere semien na základe kritérií odolnosti voči klimatickým podmienkam je lepšie kupovať tie, ktoré tolerujú chladenie vzduchu a pôdy dobre.

Napríklad, ak sa niektorá odroda osvedčí ako vysadená na otvorenom území v regiónoch západnej Sibír, zakopne ju v južnom Rusku, ale nie naopak.

apríl

img "alt =" apríl "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 93_6.jpg ">

Samoopelivý skorý zrelý hybrid. Rastová sezóna začína 45-50 dní od okamihu vysadenia semien. Je vysoko odolný proti vírusovým ochoreniam a teplotným extrémom. Plody majú hladký valcový tvar, koža je tmavozelená farba s výraznými veľkými tuberkulami.

Moskve vole

img "alt =" Moskva vole "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 81_7.jpg ">

Odroda je určená na pestovanie a pestovanie v otvorenom teréne, odolné voči nízkym teplotám, vhodné na pestovanie v regiónoch stredného Ruska, strednej a západnej Sibír. Liečuje hmyz vymazané včasné zrelé stupne. Plody sú stredne veľké, svetlo zelené sfarbené s bielymi rozmazanými pruhmi. Priemerná hmotnosť uhorky je 100 gramov. Moskva vole je odolná voči bakteriálnym infekciám a olivovým škvrnám.

Murom 36

img "alt =" Murom 36 "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 63_8.jpg ">

Medzi skúsenými záhradkármi sa predpokladá, že ide o tie najlepšie ranné dozrievanie odrôd, ktoré sa vysádzajú v otvorenom teréne. Je vysoko odolná proti vírusovým a bakteriálnym infekciám. Plody v období úplnej zrelosti dosahujú veľkosti 8-10 cm, avšak počas skladovania môže koža žltnúť.

Altai Early 166

Recenzie záhradníkov

Lyubov Polyanskaya, Voronež Som zapojený do pestovania uhoriek na otvorenom teréne viac ako 3 roky, každý rok experimentujem s odrodami. Chcem sa podeliť aspoň o málo skúseností. V poslednom roku bola veľmi pozorná pri výbere semien, ale zastavila sa v polovici dozrievania hybridov Athlet. Sadenice sa pestovali podľa pokynov na obale a potom sa oplodnili rastlinami. Zber sa ukázal byť chutný, aj keď malý (iba 5 krovín bolo vysadených). Odporúčam túto odrodu všetkým začiatočníkom Grigorij Olegovič, región Krasnojarsk, považujem sa za skúseného záhradníka. Všetko je správne napísané o odrodách, ktoré sa pestujú na Sibíri. Chcel by som pridať ďalšiu veľkú odrodu - jednotu. Sadí nie je prvýkrát. Víno dozrieva piaty týždeň, celá rodina miluje chuť. Zatiaľ si nedokážem predstaviť inú odrodu.