Záhradníctvo

Draselná palma: foto

Každý záhradník a záhradkár každoročne vykonáva intenzívnu kontrolu buriny. Tieto otravné rastliny sa rýchlo rozšírili po celej lokalite. Jeden má iba trochu uvoľniť, pretože hneď zakryjú hrubým "koberecom" celú zeleninovú záhradu. Odoberajú silu z pôdy a tiež odtieňujú pestované rastliny. Jednou z týchto burín je vyhľadávač prstov. On je známy takmer všetkým záhradníkom. Je potrebné pochopiť, aký druh trávy a ako sa zbaviť nežiaduceho "hosťa".


Vlastnosti ošípanej

Najčastejšie sa vyskytujú ošípané na území Krymu, na Kaukaze, v regióne južnej Volhy, ako aj v niektorých stredoázijských krajinách. Miluje suché horúce podnebie. Rastlina začne kvitnúť v júni a končí hlbokou jeseň. Môže sa množiť ako semená a koreňový systém. Po vyprázdnení sa semená ošípanej zriedka klíčia. Väčšinou sa reprodukcia rastlín vyskytuje v dôsledku oddenky.

Varovanie! Na jednej rastline sa môže vytvoriť približne 2000 semien.

Korene Svinorai sú silné a majú veľké váhy. Sú umiestnené horizontálne alebo so sklonom k ​​povrchu zeme. Korene majú schopnosť tvoriť vzostupné procesy, ktoré potom vyklíčia von a tvoria zelené listy. Takéto výhonky sa rýchlo plazia pozdĺž zeme, zakoreňujú a vytvárajú nové mladé stonky. Potom sa koniec streľby znova začne kopať do zeme. Kvôli tejto schopnosti bola rastlina nazývaná swineroi. Tento proces môže pokračovať veľmi dlho, čím sa dá viac a viac nových výhonkov.

Nie je možné presne povedať, ktorý typ koreňového systému patrí prase. Môže sa pohybovať od sympózií po jednopodlažné. Tiež korene rastlín sú nadzemné aj podzemné. Táto funkcia pomáha burinám rásť veľmi rýchlo a preberá veľké plochy. Prasa nenáročná na zloženie pôdy, a môže rásť absolútne v akejkoľvek pôde. Fotografia jasne ukazuje, koľko prasa môže rásť.

Na neošetrenej pôde sa rastlina šíri vďaka svojim bičekom. Pigtail je schopný presunúť ďalšiu vegetáciu z lokality. Vo voľnej, dobre ošetrenej pôde sa ošípané chovajú hlavne podzemnými oddeninami. Boj proti tejto rastline je brzdený rýchlym rastom oddenky, ktorý ničí iné kultúry. Aj silné korene výrazne bránia spracovaniu pôdy.

Je to dôležité! V ošetrenej pôde sa pigtail prehĺbi do zeme o 22 cm a v neošetrenej pôde iba o 18 cm.

Stonky swarovej vetvy ihneď pri základni rastliny. Môžu vyrastať až do výšky 30 cm. Existujú aj rastliny až do výšky 50 cm, listy sú kopinaté, špicaté. Sú pomerne tuhé a hrubé, môžu sa vyskytnúť roztrúsené chĺpky. Farba listu je zelená s tmavošedým alebo modrastým odtieňom. Spike vetvičky tvoria kvetenstvo zhromaždené v hornej časti rastliny. Dĺžka každej vetvy je približne 6-7 cm. V jednom kvetenstve môže byť od 3 do 8 takýchto vetví.

Každý hrot ošípanej má podlhovastý tvar. Nachádzajú sa na jednej strane vetví kvetenstva v dvoch radoch. Spikelety jednokveté alebo dvojvláknové s membránovými šupinami. Ovocie je v kvetinových šupinách, s ktorými spadne, keď je zrelé. Zrno ošípaných je podlhovasto-oválny. Ploché trojité ovocie má dĺžku približne 3 mm a šírku aspoň 1 mm. Zrelé kvetinové váhy sú slabo žltej farby, ale môžu byť zelené s fialovým odtieňom.

Opatrenia na boj proti svinorojovi

Mnohí záhradníci sú zmätení, premýšľajúc, ako sa zbaviť prasaťa. Nasledujúce tipy vám pomôžu bojovať s rastlinou efektívne a pomerne rýchlo. Pri výseve alebo výsadbe rôznych plodín zvážte stupeň kontaminácie lokality Ligorium. Oblasti, kde sa rastliny môžu vysadiť s bavlnou. V niektorých oblastiach sú takéto miesta určené na pestovanie priemyselných a spracovaných plodín. Ale polia a záhrady, kde sa palmový prst rozšíril, vhodný na pestovanie plodín.

Ak chcete zničiť burinu, je potrebné vykonať hlbokú jesennú orbu. V takomto prípade by mala byť obrábanie pôdy nevyhnutne skoro, bezprostredne po zbere úrody. Pôda sa rozorá do hĺbky klíčenia klíčkov (asi 22 cm) a vrstva sa umiestni na okraj tak, aby sa pôda mohla dobre vysušiť. Potom sa všetky korene rastlín vyčesali. Rovnako je možné s pomocou špeciálnych pluhov odstrániť strúhanie.

Varovanie! Shelling nielen pomáha zbaviť sa otravných burín, ale aj zlepšuje úrodnosť pôdy.

Mesiac po odlupovaní je potrebné vykonať hlboké oranie pôdy s česaním koreňov rastlín. V budúcom roku musí byť pôda pod čiernou parou. To znamená, že v celej sezóne pole by nemalo byť zasadené s ničím. Nasledujúce postupy pre riešenie Swigoria sa vykonávajú v nasledujúcom poradí:

  • prameň sa vykonáva vyčesaním odrezkov rastlín s pružinovým kultivátorom;
  • na začiatku mája sa pôda znovu zoradí do hĺbky klíčenia koreňového systému, po čom sa ihneď uskutoční okamžité čistenie zvyškov koreňov;
  • počas leta by mala byť asi 4 perepashki pôdy do hĺbky asi 10 cm s česaním korene rastlín.

Na jar budúceho roka bude potrebné oprášiť pôdu znovu a vyčistiť posledné pozostatky z oddelenia prasaťa. Po všetkých týchto postupoch môžete začať siať plodiny. Možno budete musieť niekoľkokrát obracať pôdu, ale stojí za to.

Je to dôležité! Pred zasiatím bavlny na jar je pôda oraná do hĺbky asi 7-8 cm a počas zavlažovaného poľnohospodárstva sa hĺbka zväčšuje na 18 cm.

Orba pôdy s omachem alebo kotúčovými nástrojmi môže viesť k ešte väčšej distribúcii pigtailov, a preto sa tieto nástroje nepoužívajú v upchatých oblastiach. Na území Strednej Ázie, kde prasiatka rastie vo veľkých množstvách, je často potrebné vykonať opakované jarné oranie pôdy pre lepší výsledok.

záver

Teraz viete istotu, že je potrebné začať okamžite zbaviť ošípanej, kým sa burina nestane hlavnou rastlinou v záhrade. Článok podrobne opisuje účinnú metódu ničenia ošípaných.