Záhradníctvo

Ocot + soľ + čistiaci prostriedok proti burine

Každý rok zahradníci vykonávajú dôkladné čistenie buriny z ich pozemku. Tieto rastliny sa vyznačujú svojou neobvyklosťou a vitalitou. Rastú rýchlo a vytláčajú iné kultivované rastliny. Výťažok zeleninových plodín sa môže výrazne zhoršiť v dôsledku vysokých húštín vegetácie. Okrem toho je vážne ovplyvnený vzhľad a kvalita ovocia. Koľko burín sa prinesie všetkým záhradkárom bez výnimky. V tomto článku uvidíte, ako môžete účinne používať konvenčné čistiace prostriedky a ocot z buriny.

Význam kontroly buriny

Weeds nielen mufle pestuje rastliny v záhrade, ale môže tiež vyvolať alergické reakcie. Medzi tieto nebezpečné rastliny patrí púpava, ambrózia, pelyň a hlúpa. S pomocou len jedného pletie sa bude vyrovnať s "nepriateľ" nebude uspieť. Faktom je, že koreňový systém a semená týchto rastlín majú vysokú odolnosť proti mrazu. Preto sa z roka na rok, akonáhle sa na ulici teplejšie, vyvíjajú buriny.

Je to dôležité! Pravidelné pletenie a kosenie buriny pomáha predchádzať tvorbe semien.

Nevýhodou takýchto opatrení je veľká investícia času a úsilia. Kosenie buriny na záhrade môže byť nepohodlné, pretože existuje šanca poškodiť zeleninové plodiny. A ručné pletenie je príliš časovo náročné, čo prináša krátkodobý výsledok. Niektorí záhradníci používajú chemikálie. Treba však pamätať na to, že takéto škodlivé látky môžu dlho pretrvávať v teréne a okrem toho nie sú pre ľudské zdravie nebezpečné.

Mnohí zabúdajú, že existujú veľmi účinné ľudové metódy na kontrolu buriny. Napríklad môžete nezávisle pripraviť prírodný herbicíd z nasledujúcich zložiek:

 • ocot;
 • mydlo alebo čistiaci prostriedok;
 • soľ.

Tieto zložky sú úplne prirodzené a určite nebudú poškodzovať životné prostredie a zdravie. Nevýhody tejto metódy zahŕňajú skutočnosť, že ocot nie je selektívny a môže zničiť nielen buriny, ale aj kultivované rastliny. Ale pri správnej aplikácii sa nič také nestane.

Príprava octového roztoku

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť, je úroveň kyslosti octu. Ide o kyselinu octovú, ktorá spaľuje nechcené rastliny. Táto látka sa môže používať samostatne a v kombinácii s inými zložkami. Takéto zložky robia liek účinnejším.

Ocot má tiež vplyv na niektorých škodcov. Napríklad bojuje dobre s mravcami, ktoré často obývajú záhradu i záhradu. Takže recept na prípravu takéhoto prírodného herbicídu pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Je potrebné pripraviť 1 liter octu a 10 ml akéhokoľvek umývacieho prostriedku na umývanie riadu alebo tekutého mydla.
 2. Obe zložky sa dôkladne premiešajú a používajú sa na striekanie.

Toto je najjednoduchšia, ale veľmi účinná príprava riešení. Môžete vytvoriť koncentrovanejšiu zmes bez pridania umývacích prostriedkov. Pre to budete potrebovať:

 • liter octu;
 • lyžica citrónovej šťavy.

Toto riešenie má vysoký obsah kyseliny, vďaka čomu má vynikajúci účinok na nechcené rastliny. Ale to nie je limit. Ďalší nástroj je schopný bojovať aj s najneobvyklejšími rastlinami. Je potrebné miešať v jednej nádobe:

 1. 1 liter octu.
 2. 6 lyžíc citrónovej šťavy.
 3. 4 čajové lyžičky umývacieho prostriedku na umývanie riadu alebo mydla.
 4. 6 polievkových lyžíc alkoholu.

Na boj proti malým burinám zmiešajte zmes na polovicu s vodou. Môžete tiež vytvoriť skvelý herbicíd s použitím bežnej soli s mydlom. Preto sme:

 • ocot - 1,5 litra;
 • soľ - 30 gramov;
 • tekuté mydlo - 1 lyžička.

Môžete tiež pridať éterické oleje do octu. Na tento účel je vhodný oranžový alebo klinčekový olej. Len jedna polievková lyžica esenciálneho oleja sa rozpustí v fľaši octu. Zmes by mala byť dôkladne šľahaná tak, aby sa olej na povrchu nezlepil.

Správne používanie riešenia

Za žiadnych okolností by sa celá oblasť nemala striekať octom. V tomto prípade môžete spôsobiť nenapraviteľné poškodenie pěstovaných rastlín. Aby bolo ošetrenie buriny efektívne a správne, je potrebné striktne dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Pri lôžkach by ste si mali kúpiť špeciálny rozprašovač trysiek. Postrek v tomto prípade môže poškodiť zeleninové plodiny. Ak sa trochu pletie, môžete použiť kefu. Táto aplikácia je najbezpečnejšia pre rastliny i pôdu.
 2. Ak potrebujete ošetriť oblasť, kde sa nachádzajú iba buriny, môžete použiť bežnú kanvicu alebo sprej. Týmto spôsobom sa buriny odstránia na cestách a záhradných chodníkoch.
 3. Ocot je veľmi silná látka, ktorá môže zničiť nielen rastliny, ale aj užitočné mikroorganizmy a baktérie v pôde. Preto neumožňujú vniknutie finančných prostriedkov do pôdy. Je potrebné spracovať len listy, kvety a burinu. Mydlo má antibakteriálny účinok a mydlo. Zvážte to pri výbere komponentov pre riešenie.
 4. Vysoké buriny by mali byť pred striekaním rezané. Roztok sa aplikuje na zostávajúcu spodnú časť rastliny.
 5. Dôležitá úloha v pripravenom herbicíde má prostriedok na umývanie riadu. Podporuje dobrú priľnavosť roztoku k rastline. Ak to zvolíte, musíte zobrať do úvahy zloženie. Nesmie obsahovať fosfáty a fenoly. Sú to toxické látky, ktoré môžu poškodiť životné prostredie. Zahŕňa to aj bielidlo a chlórnan sodný.
 6. Namiesto tekutého mydla môžete použiť ekonomické. Má prirodzenejšiu kompozíciu.
 7. Pre efektívnosť postupu vyžaduje slnečné počasie. Je to teplo, ktoré aktivuje nápravu a pomáha ovplyvňovať buriny. Pred aplikáciou herbicídu zistite predpoveď počasia na ďalšie 3 dni. Tento čas stačí na to, aby nástroj fungoval. V deň používania lieku by nemal byť vietor, môže šíriť látku v celej lokalite.
 8. Je potrebné spracovať rastliny skôr, ako kvitnú. Zabráňte vniknutiu semien do pôdy.
 9. Sušené buriny po ošetrení by mali byť odstránené z miesta alebo spálené. Postup je možné opakovať, ak sú mladé výhonky.
 10. Počas procedúry je potrebné chrániť ruky a oči. Za týmto účelom používajú záhradníci domáce rukavice a okuliare.

záver

Teraz viete, ako vám pomôžu obyčajné improvizované nástroje v boji proti burine. Mnohí záhradníci už opustili chemikálie. Možno ste tiež premýšľali nad otázkou: "Čo znamená použiť na svojich stránkach?". Chemikálie majú nepriaznivý vplyv na kvalitu pôdy a môžu tiež vážne poškodiť zdravie. Produkty na ocot sú úplne bezpečné a šetrné k životnému prostrediu. Na ich prípravu zapadajú najlacnejšie a najjednoduchšie komponenty. Napríklad ako mydlo, soľ a kyselina citrónová. Pri správnom používaní pomôžu vyrovnať sa s nežiaducou vegetáciou bez poškodenia pestovaných plodín.

Загрузка...

Pozrite si video: # 1 Semplici STEP PULIZIA SPUGNE, ASPIRAPOLVERE, MOCIO, MOP, PANNI IN MICROFIBRA (Septembra 2019).