Záhradníctvo

Pestovanie paradajok pomocou čínskej technológie

Takmer každý záhradník pestuje paradajky vo svojej oblasti. Pestovanie tejto chutnej zeleniny vezme veľa času a úsilia. Každý rok existujú nové a nové metódy, ktoré značne uľahčujú úlohu. Okrem toho moderné metódy umožňujú získať oveľa väčší výnos než štandardné kultivácie. Takéto metódy zahŕňajú čínsky spôsob pestovania paradajok.

Výhody čínskej metódy pestovania paradajok

Názov metódy jasne uvádza, že obyvatelia Číny boli prvými, kto pestovali paradajky týmto spôsobom. V našej oblasti sa táto metóda objavila pomerne nedávno. Ale recenzie tých, ktorí už praktizovali čínsky spôsob pestovania paradajok, tvrdia, že táto technika je veľmi efektívna a má vysoký výnos.

Výhody tejto metódy zahŕňajú:

 1. Sadenice rastú oveľa skôr ako počas normálnej výsadby.
 2. Absolútne všetky výhonky sa po vyzdvihnutí zrodia.
 3. Vysoké odrody nie sú tak rozvinuté na otvorenom poli.
 4. Výnosy sa zvyšujú o polovicu.

Okrem toho čínsky spôsob pestovania sadeníc môže robiť to silné a zdravé. Nemusí byť hlboko pochovaný v pôde. Vo vzdialenosti asi 20 cm od zeme sa vytvorila prvá kefa s kvetmi. V dôsledku toho vzrastie výnos rajčiakov.

Príprava semien

Hlavné rozdiely čínskej metódy sú nasledujúce faktory:

 • semená ošetrujú v špeciálnych zmesiach;
 • výsev osiva sa vykonáva, keď je mesiac v znamení Škorpióna;
 • výber výhonkov sa uskutočňuje presne za mesiac v rovnakom znamení mesiaca.

Číňania sú presvedčení, že zdravie sadeníc a správne zakorenenie priamo závisia od fázy mesiaca. To je dôvod, prečo sajú a rajčiaky rastú na klesajúcom mesiaci. Podľa nich je to práve kvôli tomu, že sadenice rastú silné a zdravé.

Všetky upravené semená sa umiestnia do tkaniny, ktorá sa má navlhčiť vopred. Potom sa nechajú 3 hodiny v extrakte z popola. Potom by mali stáť asi 20 minút v roztoku mangánu. Ďalej sa semená uchovávajú dvanásť hodín v zmesi Épin. V tomto štádiu je dôležité umiestniť kontajner Appinovým roztokom na teplé miesto. Po vykonaní je tkanina so semenami ponechaná na spodnej časti chladničky. Teraz môžete začať siatie osiva.

Sejacie semená

Pôda v nádržiach na výsadbu musí byť ošetrená roztokom manganistanu draselného (horúcim). Len potom môžete získať semená z chladničky, bezprostredne potom by ste mali začať siatie. Semená sa vysádzajú bežným spôsobom pre každého.

Varovanie! Ak pestujete rôzne odrody rajčiakov, musíte ich vytiahnuť z chladničky zase tak, aby osivo nemalo čas na zahriatie.

Potom by mala byť nádoba pokrytá filmom alebo sklom. To znamená, že teplo bude trvať dlhšie vo vnútri nádrže. Na začiatku sú krabice so sadenicami umiestnené v tmavej teplej miestnosti. Môžete napríklad umiestniť kontajnery na podlahu v blízkosti batérie.

Úkryt sa odstráni po 5 dňoch. V tomto čase by sa mali objaviť prvé výhonky. V tejto fáze sú krabice umiestnené bližšie k slnečnému žiareniu. Dokonca aj v tomto čase, sadenice by mali byť zvyknutí na zmeny teploty, deň a noc. V noci by sa mali kontajnery vykonávať na chladnom mieste.

Nakladanie sadeníc

Ako bolo uvedené vyššie, klíčenie klíčkov sa vykonáva v rovnakom čase presne jeden mesiac po zasiatí. Pri správnej starostlivosti o sadenice by sa už mali objaviť na 2 listoch. Výber sa uskutočňuje nasledovne:

 1. Klíček sa odreže na úrovni zeme.
 2. Potom je umiestnený v novom pohári s pôdou a pochovaný.
 3. Potom musí byť rastlina napojená a pokrytá fóliou.
 4. Počas niekoľkých dní sa šálky sadeníc nechajú na tmavom, chladnom mieste.
 5. Teraz sa sadenice môžu preniesť do jasnej miestnosti pre ďalší rast a vývoj.

Je to dôležité! Pôda na výsadbu sadeníc by mala byť neutrálna a rašelina. Lepšie je kúpiť pripravenú pôdu. Nie je možné pridávať do pôdy humus. Podporuje šírenie hniloby.

Klasické klíčky sa vykonávajú tak, aby sa nepreniesli patogény do novej nádoby. Tak, sadenice nebudú veľmi choré.

Starostlivosť a pestovanie paradajok

Paradajky sú veľmi radi svetlo. V prípade potreby dbajte na dodatočné osvetlenie. V noci môžu byť rastliny odvezené na chladnejšie miesto. Po vykonaní zberu bude potrebné uvoľniť pôdu v nádobách na sadenie. Toto sa robí tak, aby koreňový systém mohol voľne dýchať.

Zavlažovanie sa vykonáva podľa potreby v závislosti od rýchlosti vysušenia pôdy. Nepoužívajte rajčiaky. Pôda by mala byť mokrá, nie mokrá. Závisí to od správneho zalievania, či rajčiaky budú bolené čiernou nohou alebo nie. Môžete začať pestovať klíčky pestované začiatkom mája.

Varovanie! 10 dní po pristátí paradajok v zemi by sa mali oplodniť špeciálnymi prípravkami. Napríklad produkt Baikal je dokonalý.

Nasledujúci obväz po 3 kefách sa začne upevňovať na kríkoch. V tejto dobe môžete jednoducho posypať pôdu okolo rastlín minerálnymi zmesami, ktoré obsahujú bór. Zvyšok starostlivosti o paradajky sa nelíši od bežných. Kroviny potrebujú krok a tvar. Z času na čas sa rajčiaky napojia a tiež uvoľňujú pôdu.

záver

Mnohí záhradníci už vyskúšali čínsky spôsob pestovania paradajok a boli veľmi spokojní s výsledkami. Pestovaním paradajok týmto spôsobom môžete dosiahnuť veľmi vysoké výnosy. Celé tajomstvo je v silných semenákoch. Čínska technológia je plne zameraná na skutočnosť, že sadenice nie sú choré a dobre rastú. Nižšie vidíte aj video, ktoré ukazuje, ako pestovať paradajky čínskym spôsobom.