Záhradníctvo

Lahôdka Violet Miracle

Táto trieda baklažánu patrí k raným zrelým hybridom a líši sa vysokou produktivitou. Plody začínajú 90-100 dní po transplantácii. Môže sa pestovať v skleníku a na otvorenom poli. Pri správnom nasadení a správnej starostlivosti z 1 štvorca. m môže dosiahnuť až 7 - 8 kg ovocia.


Opis odrody Purple zázrak

Fialový zázrak sa vyznačuje predovšetkým jeho chuťou. V dužine tohto baklažánu nie je žiadna horkosť charakteristická pre iné druhy tejto kultúry. Táto vlastnosť nezávisí od ich rastových podmienok.

Ovocie baklažánu je hladké a lesklé, rovnomerne valcovité, bez trní na kalichu. Kôra je farebne tmavo purpurová. Zrelé baklažány si dobre zachovávajú chuť a prezentáciu počas prepravy a dlhodobého skladovania. Fialový zázrak dostal zaslúžené uznanie vo varení za svoju jemnú zelenú káva.

Používa sa nielen na varenie kaviáru, ale aj na domáce konzervovanie - v procese tepelného spracovania si dužina baklažánu zachová svoj tvar dobre.

Varovanie! Napriek tomu, že baklažán je považovaný za dosť kvitnúce plodiny, odroda violského zázraku sa ukázala ako odolná rastlina, ktorá si nevyžaduje špeciálne opatrovateľské činnosti.

Hlavné podmienky pre dobrý rast a ovocie - dostatočné množstvo svetla a vlhkosti. Pred plodmi sa odporúča používať minerálne hnojivá v pôde. Hustota výsadby - nie viac ako 4 - 6 puzdier na štvorec. V procese rastu tvorí kompaktné puzdro vo výške do 90 cm s krátkymi a hrubými bočnými výhonkami.

Pestovanie baklažánu na otvorenom poli

Medzi faktory, ktoré ovplyvňujú rast rastliny a jej výnos, má veľký význam pre jeho výsadbu. Je potrebné vybrať si slnečnú a čistú oblasť. Rast baklažánu závisí od "predchodcov" rastlín. Je dobré, ak na tomto mieste rastie zeleň, melóny alebo strukoviny. Avšak rôzne druhy rastlín soľnatého (tabak, korenie, zemiaky) vyčerpávajú pôdu, takže ďalšia výsadba prinesie dobrý výsledok nie skôr ako dva roky. Z rovnakého dôvodu nie sú baklažány vysadené na mieste, kde boli pestované v minulom roku.

Príprava pôdy

Príprava lôžok pre baklažány začína na jeseň. Organické a minerálne hnojivá sú rovnomerne rozložené na zemi a vykopané.

Počas jesenného a zimného obdobia sa hnojivá pod vplyvom zrážok dostanú do optimálnej hĺbky, preto na jar by sa kopanie malo zopakovať. Jarné kopanie lôžok pre baklažány sa najlepšie robí po všetkých zrážkach, ktoré klesli, keď sa počasie stabilizuje a zem sa trochu zahreje.

Pod týmito rastlinami tvoria lôžka s šírkou 60-70 cm, s brázdou na zavlažovanie v uličke.

Príprava sadív

Varovanie! Čas prípravy sadenice baklažánu je 40-50 dní. Na pestovanie semien Purple zázrak môže byť v polovici marca.

Oni sú zasiate v hrncoch alebo špeciálnych plastových nádobách na sadenice, kde každá rastlina má oddelené oddelenie. Semená na sadenice potrebujú skontrolovať klíčivosť. Ak to chcete, vylejte vodu niekoľko hodín. Prázdne semená zostanú na povrchu, môžu byť bezpečne vyhodené. Tieto semená, ktoré padli na dno, sú položené na navlhčenú gázu zloženú z niekoľkých vrstiev a odstránené na teplom mieste po dobu 5 až 6 dní a pravidelne ich rozstrekované zo striekacej fľaše.

Pôda pre sadenice sa musí zahriať a dezinfikovať. K tomu môžete zapáliť v rúre.

Naklíčené semená baklažánu sa zasielajú do zeme do hĺbky 2-3 cm, napojené a pokryté fóliou. V každej komore alebo pohári sa vysadia 3-4 semená. Po klíčení sa slabé klíčky jemne odlepia. Teraz môžete pripraviť riešenie pre kŕmenie sadeníc. Pohár listov čierneho čaju sa naleje s 3 litrami vriacej vody, pridá sa k nim ikona škrupiny a trvá najmenej 6 dní.

O týždeň neskôr, hneď ako sa objavia prvé výhonky, film by sa mal odstrániť a nádoba so sadenicami by mala byť umiestnená na dobre osvetlenom mieste. Teraz musíte pravidelne vodiť klíčky s pripraveným vrchným obväzom a sledovať rastliny. Na dosiahnutie rovnomerného rastu a rozvoja koreňového systému baklažánov je potrebné pravidelne rozvíjať škatuľu so sadenicami v smere, v ktorom sa klíčky vyťahujú.

Kalenie sadeníc

Banány začnú tvrdnúť mesiac pred výsadbou. Ak chcete urobiť to, krabica alebo hrnce zo sadeníc vykonávané vonku v teplom čase dňa. Na ochranu proti chorobám sa sadenice baklažánu ošetria slabým roztokom modrej vitrioly.

Rastliny sa pestujú na pripravených posteloch začiatkom júna. V tej dobe sa pri správnej starostlivosti vytvoria silné, zdravé a stabilné sadenice s hustými stonkami a 10-12 listami.

V deň vysadenia sadeníc ráno je potrebné urobiť otvory na okraji lôžok vo vzdialenosti 40-45 cm od seba. Potom nalejte vodu roztokom živín a nechajte do večera. Ideálny čas na pristátie je hneď po západe slnka. Krabica alebo hrnce zo sadeníc sa nalejú s vodou a rastlina sa opatrne odstráni spolu s hrdlom zeme. Potom opatrne položte rastlinu do otvoru, nalievajte vodu a zo všetkých strán, jemne utláčajte, posypte zeminou. Prvý deň by ste nemali vysadiť všetky sadenice na záhrade. Musíte mať na sklade pár kúskov, aby ste nahradili tých, ktorí zomreli počas transplantácie.

Sadenice baklažánov sa ťažko zvyknú na nové podmienky, takže so stúpajúcimi slnkami je často možné vidieť rastliny na posteli s klesajúcimi vrcholmi. Určte, ktoré z nich sa uviazli na novom mieste a ktoré - nie, môžete už druhý deň po transplantácii - stopka mŕtvej rastliny leží úplne na zemi. Tieto klíčky musia byť okamžite vymenené.

Starostlivosť o rastliny

V období rastúcej starostlivosti o baklažány sa dostávajú jednoduché akcie - zalievanie, kŕmenie a pletie. Prvýkrát po transplantácii do otvorenej zeme sa rastliny napájajú "pod koreňom" a systematicky uvoľňujú pôdu okolo stonky. Keď sú dostatočne zosilnené, voda sa do drážok alebo drážok v uličke dovolí.

Lieskoviny netolerujú okolie buriny, preto je povinné plesňovanie. Taženie buriny okolo rastlín dodatočne uvoľňuje pôdu a nasýti kyslíkom.

Pri prídavnom kŕmení sa hnojivo pred každým zavlažovaním naleje do brázd. Toto sa musí vykonať skôr, ako sa plody objavia na rastlinách.

Dobre stimulujte rast lososového roztoku a "humát".

Lahôdka je rastlina, ktorá je často napadnutá škodcami, medzi ktorými sú biele a zelené vošky, roztoče a zemiakový chrobák v Colorade. Pravidelne je potrebné kontrolovať rastliny a sprej s mydlom a tabakovým roztokom. Opis týchto a iných tajomstiev rastúcich sadenice baklažánu si môžete pozrieť v tomto videu:

Je to dôležité! Postrek by sa mal vykonávať iba večer. Ak sa to robí ráno, potom ako slnko stúpa z vodných kvapôčok, na listoch sa objavia popáleniny, čo môže viesť k smrti rastliny.

recenzia

Natalya, 35 rokov starý RostovI pestujú baklažány viac ako rok. V tomto roku som sa rozhodol vyskúšať Violet Miracle. Všeobecná zásada kultivácie sa nelíši od ostatných odrôd rastliny - vždy som prvýkrát pestoval sadenice. Priateľské klíčenie - z 55 semien vyklíčených 48. Sadenice rastú silné, silné. Plody sú krásne, mäso nie je horké. Páči sa mi táto odroda, budem ju ďalej rozširovať Mária, 46 rokov, Krasnodarské územie V dacha vždy rastú paradajky, baklažán a bulharský korenie - poskytujú nám kaviár po celú zimu. Fialový zázrak dáva dobrú zber - pre mňa sú pridelené tri dlhé lôžka. Pre pôdu k oddychu, každý rok sa mení miesto transplantácie - som pestovať kôpor s cesnakom na mieste baklažánov a papriky. Niekto povedal, že tieto rastliny očisťujú a zušľachťujú zem. Skutočne to funguje! Pre prevenciu sprejem baklažán s roztokom cesnaku Sergey, 45, Astrachán Hovorí sa, že baklažán je veľmi rozmarný. Rastú ich každý rok a s nimi nie sú žiadne problémy. Najdôležitejšou vecou je pestovať burinu v čase a kŕmiť rastliny. Začal som varenie sadenice baklažánu koncom februára. Dostal dlhú škatuľu, do ktorej som vložil jednorazové poháre. Nezakrýva som semenáčky ihneď po zasiatí, ale na nich nasypte sneh. Akonáhle sa roztopí, zatvorím ju. I sadenice vody len s taveninou vody, silný čajový roztok. A od škodcov pomáha striekanie lúpaná infúzie cibuľovej kôry.