Výstavba

Plastový pivnica Tingard

Alternatívou k betónovému skladovaniu zeleniny je plastový pivnica Tingard, ktorá získava popularitu medzi obyvateľmi súkromného sektora. Z vonkajšieho hľadiska ide o plastovú škatuľku s vekom. Pre silu v pivnici sú odlievané spevňovače. Vnútri krabice sú regály na zeleninu a priehlbina je vybavená rebríkom. Tingardské pivnice sú vyrábané v rôznych veľkostiach, čo umožňuje majiteľovi lokality individuálne vybrať vhodný produkt pre seba.

Hlavné charakteristiky pivnice z plastu Tingard

Veľký plus z bezšvíkových plastových pivníc Tingard je jeho 100% tesnosť. Vytvorte krabicu pomocou rotačného tvarovania. Vďaka tejto technológii je možné vyrobiť bezšvíkové kontajnery s požadovaným počtom stien. Ak budete brať na porovnanie betón alebo kovový pivnicu, potom sú silnejšie, ale v prípade poškodenia kĺbov existuje nebezpečenstvo odtlakovania skladovania.

Vďaka bezšvovej technológii sa inštalácia zariadenia Tingard bez ďalšej hydroizolácie. Bezšvové plastové steny nedovolia vlhkosť, znamená to, že v krabici nikdy nebude plesne. Hlodavce nebudú schopné vstúpiť do úložného priestoru a hermetické veko sa stane prekážkou pre všetky druhy hmyzu.

Na výrobu pivnice Tingard sa používajú vysoko kvalitné plasty vysokej kvality. Steny o hrúbke 15 mm plus výstuhy poskytujú väčšiu konštrukčnú odolnosť voči tlaku na zemi a podzemnej vode. Dokonca aj počas zdvíhania pôdy zostane geometria krabice nezmenená.

Varovanie! Na predaj sú často lacné imitácie z nízko kvalitného plastu. Nepríjemný chemický zápach bude vždy prítomný v takom skladovacom priestore, ktorý má tendenciu vstúpiť do zeleniny.

Výrobca zaručuje prevádzku výrobku na 50 rokov.

Video poskytuje prehľad o plastovom pivnici:

Vplyv poklesu vlhkosti a teploty na skladovanie plastov

Plastové steny boxov nekorodujú. Majiteľ sa nemusí obávať, že v priebehu času dôjde k úniku, vlhkosti v úložisku a ďalším nepríjemným následkom. Ak je však krabica inštalovaná na lokalite s vysokou polohou podzemnej vody, bude potrebné ju bezpečne ukotviť. V opačnom prípade sa na jar kontajner vytlačí zo zeme ako plovák.

Druhým najhorším nepriateľom plastového pivnice sú teplotné extrémy. Samozrejme, box nie je strašný, ale výrobky vo vnútri pivnice môžu zmiznúť. Plastové steny o hrúbke 15 mm ľahko prechádzajú teplo a chladu. Aby sa udržala rovnaká teplota vo vnútri pivnice, je dôležité venovať pozornosť spoľahlivej tepelnej izolácii.

Teraz ponúkame, aby ste si prečítali skutočné recenzie niekoľkých majiteľov pivnice Tingard. Pomôžu vyhnúť sa chybám spôsobeným prevádzkou skladovania plastov.

recenzia

Nikolay, majiteľ krajiny, mesto Tver Tingard Cellar inštalovaný pod už postavený dom. Práca bola veľmi nákladná kvôli zložitosti výkopu a prípravy jamy. Je lepšie vykonať tento postup pred výstavbou budovy alebo mimo nej Sergej Anatoljevič, Izhevsk, rozhodol som sa ušetriť na inštalácii pivnice Tingard. Všetko urobil sám, najal si žeriav, aby znížil box do jamy. Pôda na mieste je silne húževnatá a od tohto jari sa prasklo. Krabica bola vytiahnutá zo zeme o 50 cm a skrútená. Teraz je potrebné znovu kopať príkop a zakotviť pivnicu s vystuženými prameňmi.