Záhradníctvo

Odrôd baklažánu a hybridov

Laktárka je viacročná rastlina, ale naši záhradníci z nejakého dôvodu ju pestujú ako ročný. Ovoce z baklažánu môže byť nielen fialový vrchný klobúk, ale aj bobule úplne inej farby. Farba baklažánových koží sa líši od tmavo hnedej farby s červenkastým nádychom až po hnedú so sivým nádychom v závislosti od odrody. Ovocie môže mať hruškovitý, hadovitý, guľovitý tvar s bielou alebo mierne nazelenalou dužinou.

Lahôdka je exotická, pretože jej rodiskom je India. Z latinčiny sa názov "baklažán" prekladá ako "hniezdo s jablkami". Starí Rimania verili, že baklažán je jedovatá zelenina a ten, kto ju používa na výživu, sa stane bláznom. Tiež známy ako badridzhan.

Moderné hybridné baklažány sa vyznačujú vysokou chuťou a plodnosťou. S jedným kríkom pre sezónu môžete zbierať dostatočné množstvo zrelého ovocia, ktoré je pripravené na prepravu, uskladnenie a samozrejme pre ľudskú spotrebu.

Odrody a hybridy

Všetky baklažány pestované v našej krajine patria do stredoázijského typu baklažánu, ekologicko-geografickým skupinám východu a západu. Východná skupina predstavuje skoré dozrievanie odrôd a západné stredné a neskoré dozrievanie odrôd.

Zvážte najlepšie a najviac kultivované odrody baklažánu.

Baikal

Okrem správneho výsadby, baklažán po celý život vždy vyžaduje stálu starostlivosť, ktorou je udržiavať optimálne podmienky vlhkosti a teploty, včasné uvoľňovanie pôdy, ochranu pred škodcami a chorobami, pravidelné zavlažovanie. Počas dňa by mala byť teplota v skleníku na úrovni 24 - 28 stupňov Celzia s vlhkosťou nie vyššou než 60 - 70%. Pôda by mala byť vždy vo voľnom stave, takže po každej zavlažovaní sa krajina uvoľní.

záver

Najlepšie odrody baklažánu sú uvedené v tomto článku. S absolútnou zárukou poskytnú dobrú úrodu, ale s náležitou a neustálou starostlivosťou o ne. Napriek skutočnosti, že dávajú dobrú úrodu, baklažán je stále rozmarná kultúra a vyžaduje od zahradníka dostatočnú pozornosť.