Záhradníctvo

Odrody dlhých a tenkých baklažánov

Výber množstva baklažánov na výsadbu, záhradníkov, predovšetkým, sa riadi jeho chuťou a tým, čo budú používať ovocie. Na pestovanie všestrannej plodiny, vhodnej na pečenie, pečenie a konzervovanie, skúste pestovať odrody s dlhým ovocím. Sú jemné a príjemné na chuť, koža nemá charakteristickú horkosť a posledné hybridy chovaných chovateľmi sú nielen dobre zachované, ale aj zmrazené.

Pestovanie dlhých baklažánov

Výsadba a pestovanie dlhých odrôd len mierne, ale stále sa líši od bežných. Tieto rastliny sú teplomilné a pestujú sa v otvorenej pôde v teplej dobe. Ale skôr než vyberiete miesto na prenos sadeníc, musíte zvážiť niekoľko bodov.

Ak vysádzate sadenice do zeme po koreňových plodinách a melónoch - musí byť pôda uvoľnená a oplodnená. Za týmto účelom pridá 10 kg rastlinného a živočíšneho humusu 50 až 60 gramov superfosfátu a 10 až 15 gramov draslíka. Hnojivo sa aplikuje na pôdu na konci jesene, keď sa odstránia korene a melóny a začne sa pracovať na uvoľňovaní pôdy na zimu.

Varovanie! Pamätajte, že sadenice baklažánu by sa mali vysádzať na nové miesto vždy. Vráťte rastlinu v oblasti záhrady, kde už rastie, nesmie byť skôr ako 3-4 roky.

Pred premiestnením sadenice dlhých baklažánov na otvorenú zem alebo na skleníky je potrebné jarovanie na jar. Tieto práce sa vykonávajú v polovici alebo na konci marca, keď je pôda úplne suchá zo snehu, ktorý zasiahol. V apríli na miestach, kde budú postele s baklažánmi, zadajte močovinu (dusíkaté hnojivo).

Pestovanie sadeníc zo semien

Dlhé odrody baklažánu, rovnako ako bežné, môžu byť pestované zo semien. Po vysiatí sa sadivo kalibruje a dezinfikuje. Pre výber zdravých semien je potrebné ponorenie všetkého sadiva do soľného roztoku. Po 3 minútach sa plnotučné semená klesnú na dno a dutý plavák. Vybrané zrná sa niekoľkokrát premyjú teplou tečúcou vodou a potom sa vysušia pri teplote miestnosti a rozotierajú sa na bavlnenú vložku.

Semená dlhej odrody pred výsadbou v zemi musia byť klíčené. Za týmto účelom kalibrujte sadivový materiál nalejte do plytkej misky alebo taniere, zakryte vrstvou filtrovaného papiera navlhčeného rastovým stimulátorom. Doska so semenami musí byť umiestnená na teplom mieste. Po 3 - 5 dňoch by sa mali vrátiť.

Vo skleníku

Ak plánujete pestovať sadenice v skleníku alebo v skleníku - substrát pre sadenice sa musí pripraviť vopred. Za týmto účelom je pôda pokrytá silnou vrstvou hnoja (10-20 cm) a ponechaná na 2-3 týždne. Na začiatku marca sa v takejto pôde môže vysievať sadivový materiál. Okrem toho sa všetky drevené časti skleníka alebo skleníka ošetria 10% roztokom bielidla alebo čerstvého vápna.

Je to dôležité! Dobre vypočítajte čas výsadby semien pre sadenice. Od okamihu prvého výhonku po premiestnenie sadeníc dlhých odrôd baklažánu na otvorenom teréne by mala trvať najmenej 2 mesiace.

Teplota v skleníku počas rastu sadeníc podporuje v rozmedzí 23-250C. Pokiaľ sa sadenice nachádzajú v skleníku, teplota sa reguluje nasledovne:

  • Happy - 18-200C;
  • V noci - 12-160S.

Skúsení záhradníci vedia, aké dôležité je udržiavať silný koreňový systém baklažánu v procese transplantácie, takže rastúce sadenice v skleníku alebo skleníku sa považujú za optimálne na získanie zdravých a choroboplodných rastlín.

Pri vykládke kontajnerov

Ak chcete získať chutné a bohaté úrody výsadba materiálu dlhých odrôd baklažánov je vysadený v humus-rašeliny výsadba kontajnerov. Substrát pre sadenice pripravený z výpočtu:

  • Humus - 8 častí;
  • Sodland - 2 časti;
  • Korovyak - 1 diel.

Všetky zložky sa dôkladne premiešajú a nechajú sa stáť 1-2 dni. Potom sa do 1 vedra výsledného substrátu pridá 50 gramov superfosfátu, 10 gramov močoviny a 5 gramov draslíka. Výsledný základný náter sa naplní do kontajnerov tak, aby zabralo 2/3 svojho objemu. Zasadené semená sú zasadené do nich a posypané vrstvou pôdy 1 cm. Sadenice sa napojujú ráno, raz denne a po niekoľkých dňoch podľa potreby sa čerstvá pôda naleje do hrncov.

Akonáhle sa sadenice dlhých baklažán pestujú, posilňujú a sú pripravené na prenesenie do záhradného lôžka, je pôda otvorenej zeme pripravená na výsadbu. Za týmto účelom sa oplodňuje akýmkoľvek superfosfátovým hnojivom v množstve 250 g na 1 m.2.

Ako pestovať sadenice baklažánov "Dlhé fialové"

Zo všetkých dlhých odrôd baklažánu "Purple Long" je najznámejší na území stredného Ruska. Zvážte pestovanie sadeníc dlhých baklažánov na príklade tejto odrody.

Po prvé, treba povedať, že všetky dlhé baklažánky potrebujú pravidelné kŕmenie. Toto sa týka sadeníc a samotnej rastliny až do úplnej zrelosti plodiny.

V prípade odrôd sadeníc "Long purple" použite nasledujúce hnojivo (na základe 1 vedra s vodou):

  • Draselná soľ 15 až 20 g;
  • Síran amónny - 20-25 g.

Medzi organickými hnojivami pri pestovaní dlhých baklažánov používajú záhradníci kaly, vtáčie trusy a kŕmené rastliny. Súčasne sa kvasenie vtákov alebo muline pred štartom fermentácie predbežne fermentuje vo veľkoobjemovej nádobe počas 7-8 dní. Výsledná hmota sa zriedi vodou, v pomere:

  1. Jedna časť výkalov vtákov na 15 častiach vody;
  2. Jedna časť misky na 5 dielov vody;
  3. Jedna časť suspenzie na 3 časti vody.

Mladé sadenice dlhých odrôd baklažánu sa odporúčajú na kŕmenie, alternatívne organické a dusíkaté hnojivá.

Po prvýkrát sa sadenice oplodnia 7-10 dní po objavení sa prvých výhonkov, druhýkrát sa uskutoční za ďalších 10 dní.

Je to dôležité! Po každom kŕmení musia byť mladé baklažány napojené s čistou a usadenou vodou.

Dva týždne pred transplantáciou odrôd "dlhej fialovej" do zeme musia byť sadenice zatvrdnuté. Ak pestujete sadenice v skleníku, potom sa rám najskôr otvorí 1-2 hodiny a potom sa postupne zvyšuje čas a prinesie kalenie na 8-10 hodín denne. Je veľmi dôležité brať do úvahy teplotu vzduchu. Ak je pružina neskoro a teplota sotva dosiahne 10-12 v popoludňajších hodinách0C, je potrebné skracovať čas tvrdnutia.

2-3 dni pred premiestnením sadeníc, nezabudnite ošetriť baklažán roztokom síranu meďnatého (50 g látky sa odoberie na vedro s vodou). Tým sa zabráni možnému výskytu plesňových ochorení.

V otvorenej pôde je odroda dlhočervená vysadená len vtedy, keď je sadenica úplne pestovaná a má najmenej 5-6 plnohodnotných listov.

Varovanie! Pamätajte na načasovanie prenosu sadeníc! Ak prejednete sadenice baklažánu do skleníka minimálne 5-7 dní, výrazne to ovplyvní vegetačné obdobie a množstvo zberu.

Lahôdka "Long Purple" sa vzťahuje na najkvalitnejšie odrodu v rannom veku. Termín dozrievania ovocia je 90-100 dní, výška puzdra nepresahuje 55-60 cm.

Plody v období plnej zrelosti dosahujú dĺžku 20-25 cm, majú tmavočervenú farbu. Hmotnosť jednej baklažánu - 200-250 g. Trieda má výbornú komoditu a chuť, je široko používaná pri konzervovaní a solení. Výraznou črtou odrody je dlhá vegetačná sezóna s "priateľským" výnosom ovocia.

Najlepšie odrody dlhých baklažánov

Na regáloch obchodov a trhov dnes môžete vidieť veľké množstvo semien baklažánu, rôzne tvary a farby. Medzi nimi sú dlhé baklažány odporúčané na pestovanie v južných oblastiach av strednom Rusku. Tu sú len niektoré odrody, známe medzi poľnohospodári, kvôli vysokému výnosu a vynikajúcej chuti.

banán

Rozmanitosť znamená skoré dozrievanie. Doba dozrievania ovocia je 90-95 dní od okamihu vzniku.