Záhradníctvo

Backward Weed: Ovocie buriny

Akonáhle sa ohrieva slnko a záhradníci idú do svojej krajiny alebo domácich pozemkov, začína skutočná vojna s burinami. Títo zelení nepriatelia pestovaných plodín sú vyčerpávajúci letní obyvatelia celé leto.

Weeds v záhrade obrovské hordy. Musíme bojovať s púpavami, pšenicou, quinoa, polynya, prasnicou a inými burinami. Medzi touto rodinou tvrdých burín je veľa ťažkostí s odstránením poskytnutá schichitmi, ktoré sú hádzané späť. Táto trávnatá rastlina uvedená nižšie sa nachádza vo všetkých záhradách, na poliach a záhradách v Rusku.

Niektoré fakty

Schody obyčajné alebo vrátené späť boli prinesené do Číny, Indie, na európsky kontinent z Južnej Ameriky pred viac ako sto rokmi, kedy začali medzikontinentálne lety na lietadlách. Doma bola rastlina jedným z dôležitých potravinárskych výrobkov domorodcov. Keď sa Európania objavili na americkom kontinente, videli, že tráva bola zjedená, volala, inca chlieb a aztécká pšenica.

Táto bylina má iné meno:

 • ružienke;
 • červený koreň;
 • podsvekolnik;
 • amarant.

Slovo "amarant" má grécke korene a je preložené ako "večné".

Najskôr sa začal pestovať červený koreň v Španielsku, potom sa v iných európskych krajinách objavil schichitsa. Najprv to bola okrasná rastlina, potom sa začala používať ako jedlo (krupica) a pre krmivo pre domáce zvieratá. Mladé listy schiritsa - skvelá zložka šalátov.

Varovanie! Napriek všetkým výhodným vlastnostiam je šchiritsa alebo červený koreň stále škodlivou burinou, ktorá nie je možné navždy ničiť.

Nepriateľ potrebuje vedieť

Schyritsanus späť alebo obyčajný patrí k rodine Amaranths alebo Echiritsy. Jedná sa o každoročnú bylinnú rastlinu, ktorá rastie za priaznivých podmienok až do jedného metra. Na priame rozvetvené stonky je puberťancia slabá.

Plevel schiritsa sa vyznačuje dlhým kmeňom, ktorý sa rozprestiera do hĺbky viac ako dva metre. V priemere môže koreňový systém zaberať plochu viac ako jeden meter. Rastlina je odolná voči suchu, pretože dlhý koreň vám umožňuje získať vlhkosť vo veľkých hĺbkach.

Varovanie! Koreň má farebnú červenú farbu, takže hovorovo označovaný ako rastlina je červený koreň.

Listy schiritsy sú pomerne veľké, pripomínajúce diamanty v tvare. Na hornom povrchu majú šedozelenú farbu a spodná časť je načervenalá. Škvrny a žily v schiritských pruhovaných.

Prvé rastliny na stránkach sa môžu objaviť v apríli. Na klíčenie semien je dosť 6-8 stupňov. Neklíčia len pri teplote +50 stupňov. Semená schirity sú veľmi malé, vážia len 0,4 g, ale jedna rastlina môže produkovať až 1 milión červenohnedých semien.

Kvitnutie začína v júni a pokračuje až do októbra. Kvety v schichovitých nenápadných, takmer nepostrehnuteľných, zhromaždených v tesnej panike. Prvé mrazy pre červený koreň nie sú strašné.

V záhradách je ďalší druh amaranth - shchiritsya zhindovidnaya. Je to krycia rastlina s červenkastými výhonkami, ktoré sa plazujú po zemi. Jeden keň tvorí viac ako desať takých stoniek. Listy schmidovid schichrida malé, oválne. Kvetenstvo paniculata s mnohými semenami. Pozrite sa na fotografiu, čo vyzerá táto šchiritka.

Je to dôležité! Zrazené semená amarantu môžu dať potomkom toto leto, takže je veľmi ťažké bojovať proti nemu.

Spôsoby boja

Koreň červený, iný názov pre Schyrziu, je agresívna burina. V priaznivom roku možno počítať až 1000 rastlín na jeden meter štvorcový. Mrazuvzdornosť a schopnosť rásť schiritsy aj v prípade sucha, prispieva k rozšírenej plevel. Je možné stretnúť sa s obyčajným alebo amarantným vraždou takmer po celom Rusku, dokonca aj v severných oblastiach. Nie je to len v púšti.

Pôda nezáleží, ale na plodných, dobre obrábaných pôdach sa psepvekolnik cíti oveľa lepšie.

POZOR! Semená schvarnizovaného chrbta majú tvrdú škrupinu a ťažko sa klíčia.

Je však potrebné, aby sa v záhrade vykonávali agrotechnické opatrenia, takže začne rýchle klíčenie.

Mnoho dedinčanov sa stará o to, ako sa zbaviť shchiritsy v záhrade alebo na záhrade. Ak niektoré buriny môžu byť porazené pliesňovaním a uvoľňovaním, potom v prípade amarantu sa budete musieť uchýliť ku komplexným opatreniam:

 • mechanická;
 • chemický;
 • biologická;
 • vypúšťanie;
 • náhradka.

Pokúsme sa zistiť, čo je zvláštne pre každú metódu.

Mechanické odstránenie buriny

Najčastejšie záhradníci a záhradníci v boji proti burine, vrátane shchiritsy, používajú mechanické metódy. Zahŕňa kopanie pôdy, odber vzoriek trávy spolu s koreňmi ručne. Je potrebné pravidelne odstraňovať spojivo bez toho, aby sa nechalo kvitnúť.

Biologická metóda

Ako sa vysporiadať so šchiritskými biologickými prostriedkami? Ochrana záhrady alebo záhrady pomocou mulčovania pôdy nie je ťažké. Mnohí záhradníci a záhradníci odporúčajú používať starú lepenku, strešné plste, dosky alebo tmavý film. Miesta zarastené šchiritmi, alebo cesty medzi hrebeňmi pokrývajú akýkoľvek materiál, ktorý sa nedovolí slnečnému žiareniu. Každý z biológie pravdepodobne pamätá, že semená na klíčenie a rastliny potrebujú svetlo. Okrem toho, pod krycí materiál vytvára vysokú teplotu, semená shchiritsy a klíčenie burín horí.

Odstránenie buriny

Ak sa rozhodnete použiť túto metódu na zničenie šchiritsy, bude vykonaná iba v malých oblastiach. Spodná línia spočíva v tom, že musia pravidelne odrezávať zemnú časť rastlín. V prípade amarantu sa táto metóda používa, ak sa burina vyvýši nad ľudský rast. Ak chcete takúto šírku vytiahnuť s koreňom, je nereálne, zostane len prerezávanie. Koreň začne energicky vylučovať nové zelené. Čím častejšie vyzdvihnete nožnice, tým rýchlejšia bude životnosť rastliny. Výsledkom je, že burina zomrie.

Substitučná metóda

Táto metóda riadenia buriny je účinná v oblastiach medzi záhradnými stromami a kríkmi a okolo kmeňov. Pekanie sa spravidla musí vykonávať veľmi často. Aby sa uľahčila práca, mnohí záhradníci a záhradníci odporúčajú výsevné plochy s travnatými rastlinami, ktoré pokrývajú celý povrch a zabraňujú vylomeniu buriny.

Môžete použiť prírodné insekticídy, ktoré obsahujú nechtíka lekárske a nechtíka. Jedným z opatrení na boj proti schichitsy je zasievanie oblastí so zeleným hnojom. Táto operácia sa vykonáva po zbere. K tomu môžete použiť horčica, raž. Pestované rastliny sú pokryté tmavým materiálom (mulched) a ponechané do budúceho roka. Pod týmito materiálmi vzniká vysoká teplota, siderata a buriny perepravayut. Na jar burín, vrátane amaranth, nebude hádzať späť, a pôda bude obohatená živinami.

Varovanie! Semená buriny nemôžu vyrastiť a zomrieť.

Oblasť chemického ošetrenia

Použitie chémie na chate alebo na záhrade je možné len na tých miestach, kde neexistujú žiadne pestované výsadby. Takže, buriny, vrátane šchiritsa, rastúce na záhradných chodníkoch alebo pozdĺž plôch, môžu byť ošetrené herbicídmi.

Pretože takmer každý herbicíd je droga kontinuálneho účinku, zničia všetky rastliny, nielen buriny. Záhradníci používajú nástroje ako:

 • tornádo;
 • hurikánom;
 • Roundup;
 • Glifos;
 • Lapis lazuli a ďalšie.

Varovanie! Použitie herbicídov je potrebné presne podľa pokynov.

V boji s hrotmi obyčajných alebo zvlnené, nezabudnite, že herbicídy sú toxické prostriedky, jed sa môže hromadiť v pôde a rastlinách. Preto záhradkári a záhradníci prvýkrát používajú na svojich pozemkoch bezpečné spôsoby, ako zničiť zelených škodcov.

Pozrime sa na to

Existuje veľa spôsobov, ako sa zbaviť šchiritky na letnom sídle alebo osobnom pozemku. Ale účinnosť niektorého z nich bude oveľa vyššia, ak nezabudnete na preventívne opatrenia.

Vypočujte si radu skúsených záhradníkov, potom budú buriny oveľa menej:

 1. Nikdy nepoužívajte čerstvý hnoj do pôdy. Faktom je, že semená anchuritu si zachovali svoju vitalitu aj po tom, ako boli v žalúdku kravy. Navyše podstupujú určitú stratifikáciu. Čerstvý hnoj môže obsahovať hlísty.
 2. Pri mulčovaní pôdy suchou trávou nepoužívajte rastliny so semenami.
 3. Pri kladení kompostu zo zelenej hmoty použite rastliny pred fázou kvitnutia.
 4. Rezať amarantu plochou rezačkou, kým je ešte malá.

Jednoduchý prostriedok proti burine robíte sami:

Pozrite si video: How to grow a forest in your backyard. Shubhendu Sharma (Júl 2020).

Загрузка...