Záhradníctvo

Ako vytvoriť zarastený pozemok pod záhradou

Nie každý majiteľ letnej chaty si môže kúpiť pripravenú výmeru. Najmä ak sú domy a chaty postavené na panenských pozemkoch. V tomto prípade celá dacha je lúka, ktorá je plná trvalých rastlín, prenikajúca do zeme, ako laná, s jej silnými koreňmi. Preto otázka, ako vytvoriť pozemok pre záhradu, odstrániť buriny z zarastených oblastí, je nielen konfrontovaná s začiatočníkmi, ale aj s poľnohospodári s veľkými skúsenosťami.

Okrem trávy často rastú aj kríky na takých pozemkoch, ktoré musia byť vyradené aj z dôvodu pestovania pestovaných rastlín na ich mieste. Po získaní na takej dacha prakticky nič nemôže byť vysadené, zarastený sprisahanie sa musí priniesť do božskej formy. Preto je dôležité vedieť, ako a s akým prostriedkom očistiť trávu a kríky v dachu, aby ste mohli nielen zasiať zeleninu, ale aj vytvoriť krásny trávnik.

Mechanické a agrotechnické metódy

Ako dať do poriadku získané miesto, úplne zarastený trvalými burinami a kríkmi? Zahradníci a záhradníci - podnikaví ľudia, veľkí fanúšikovia experimentov. Sú vlastníkmi mnohých spôsobov ošetrovania burinových porastov a ich prípravy na výsadbu kultivovaných rastlín. Treba poznamenať, že naše babičky nemali prostriedky chemickej výroby a pomáhali zbaviť sa buriny. Používali bezpečné, ale účinné metódy. Ale najskôr je potrebné plánovať.

Pestované rastliny na kontrolu buriny

Je možné, že pri usporiadaní územia dacha použijete časť zarasteného pozemku na pestovanie plodín v prvom roku? Áno, môžete a výsadba vám pomôže zbaviť sa buriny.

 1. Časť stránky môže kopať a pestovať zemiaky alebo kapustu. Vyrastajú, zatvárajú prístup svetla k burine. Okrem toho sa takéto rastliny počas vegetatívneho obdobia niekoľkokrát uvoľňujú a zhromažďujú sa, čím dochádza k spontánnemu vývoju parcely. Ak sú medzi rastlinami usporiadané piliny, kompost, strešná plsť, pod nimi budú zomierať aj buriny. Pozrite sa, ako to vyzerá na fotografii.
 2. Ako inak môžete rozvinúť časť záhrady? Naše babičky dali zarastené pozemky do poriadku takým originálnym spôsobom: na zemi s burinami rozptýlené humus v hrubých vrstvách, takže úplne pokryl pozemok, na vrchole boli položené niekoľko vrstiev starých novín alebo hrubá lepenka. Nad týmto prístreškom boli uložené úrodné pôdy, v ktorých, ako na hrebeňoch, zasiali semená repy a rutabagy. Je možné vysadiť na mieste a sadenice rajčiakov, ale pre to musíte urobiť dieru v novinách. Rastliny rastú rýchlo, keď tráva začne hniť, obohacujúc pôdu mikroelementmi. Na jeseň nie je žiadna stopa, ktorá by sa mala rozvinúť týmto plotom a budete si dať zeleninu.
 3. Chceš vytvoriť trávnik s kvetinami? Nič zložité. Zakryte kvetinový záhon lepenkou alebo novinami a sadenice vašich obľúbených kvetín.
 4. Ak chcete riešiť otázku, ako rýchlo odstrániť buriny z zarasteného pozemku, záhradníci dávajú veľa užitočných tipov. Mnohí z nich používajú sideraty, ktoré s nimi zasielajú hustú oblasť, z ktorej je potrebné odstrániť burinu. Môže to byť raž, horčica, vetch. Zároveň sa pozemok nezorá. V priebehu sezóny sa tráva niekoľkokrát kosí bez odstránenia sušených rastlín. Potom je oblasť pokrytá čiernym filmom. Weeds a šikmé sideraty pre sezónu perepravayut, obohacujúce pôdu a zlepšenie jej štruktúry.
 5. Môžete očistiť oblasť pomocou slnečnice, bush fazuľa, ktorá neumožní rast plevelov. Výsev osiva by mal byť silný, nie viac ako 5 cm medzi semenami, medzi radmi až do 15 cm. Plevel bude trvať asi mesiac, zatiaľ čo rastliny sú malé. Slnečnica, získava silu, vytvára silný koreňový systém a dostáva potravu z buriny. Striekané bôby zároveň zatvárajú lôžka listov, zakrývajú zem od slnka, neumožňujú zemi prehnúť burinami.

Čistenie veľkého priestoru

Budúci rok pripravíme zostávajúce územie dacha. Kde začať pracovať:

 1. Po prvé, prímestská oblasť je očistená od kríkov. Sú zrezané a spálené. Popol nemusí hádzať, je to úžasné hnojivo. Jej rozptyl na mieste.
 2. Ak je tráva vysoká, je najprv žiaduce kosiť ju. Narezané buriny sú lepšie odstránené v samostatnej hromadě, pretože sú stále užitočné.
 3. My orbujeme alebo vykopáme územie. S lopatou prevrátime pôdu, rozlomíme hrudky. Môžete tiež použiť vidlice. V tomto prípade musí byť pôda očistená od veľkých koreňov. Vykopaná oblasť môže zostať pod dvojicou. Počas leta spravidla je krajina opäť vykopaná, keď sa objavia buriny.
 4. Zhora položte šikmé buriny s hrubou vrstvou. Na tieto účely môžete použiť rašelinu, piliny, slamu, seno, starý strešný materiál, dosky, dokonca lepenku a noviny. To sa robí, aby sa zastavil prístup svetla k burine.
 5. Mnohí záhradníci používajú na tento účel čierny krycí materiál. Zároveň sa môže položiť pozdĺž neprahej oblasti na vrchu buriny. Táto oblasť pod filmom zostane až na jar.
Varovanie! Pod takýmto prístreškom sa vytvára vysoká teplota, ktorú žiadna pleť nevydržia.

Ako ľahko čistiť zarastenú oblasť:

Príprava trávnikov

Je ťažké si predstaviť chalupu bez lôžok a trávnikov. Ak chcete rozvinúť pôdu pod trávnikom, bude sa musieť uchýliť k iným operáciám.

Pomocou bajonetových lopatiek odstráni trávnik, ktorý preniká koreňmi viacročných burín, o päť centimetrov. Soda s úrodnou pôdou nie je vyhodená, ale je nahromadená, aby vysušila. V budúcom roku budete mať pripravený pozemok na posteľné prádlo.

Tip! Ak chcete korene vysušiť rýchlejšie, pokryte vlasy čiernym filmom.

A teraz o tom, ako vytvoriť trávnik. Výsledný výkop je potrebné vykopať, pridať úrodnú pôdu, je dobré odhodiť sa a zasiať trávnikmi. Krásny trávnik sa objaví za mesiac. Aby nebolo okolo neho pletie, zakryte cesty rašelinou alebo starými novinami.

Herbicídy proti burinám

Ak na teréne, ktoré boli prevzaté ako dacha, nikdy nenaráželi, nebudú schopné rýchlo sa vyrovnať s burinami bez chemických látok. Dnes vyčistiť dacha môžete použiť množstvo účinných liekov:

 • tornádo;
 • hurikánom;
 • Roundup a ďalšie.
Varovanie! Používanie liekov na stránkach musí byť v súlade s pokynmi.

Spravidla je potrebné začať ničenie buriny, keď rastliny ešte nevstúpili do fázy kvitnutia. Na spracovanie vyberte bezsvetlý horúci deň bez zrážok vyskytujúcich sa v priebehu 10-12 hodín. Najskôr ošetrené buriny začnú žltnúť a potom po 2 týždňoch zomrieť s koreňovým systémom. Potom sú odstránené z webu a spálené. Popol pre hnojivo by sa nemal používať.

Varovanie! Ak na jedno ošetrenie nebolo možné zaradiť dachu, je možné plochu opäť spracovať, ale až po 4-5 týždňoch.

Odporúča sa, aby sa pestovali rastliny v krajine až na jar. Ale siderata je potrebné zasiať. Zlepšujú pôdu, obohacujú živinami a zlepšujú jej štruktúru. Na jar budeme orať pôdu a pestovať potrebné plodiny.

Pri ošetrovaní pozemku s herbicídmi musíte používať osobné ochranné prostriedky a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Pozrime sa na to

Nie je možné povedať o všetkých metódach čistenia zarastenej predmestskej oblasti v jednom článku, vybrali sme si tie najpopulárnejšie. Každý záhradník sa sám rozhodne, ako zničí burinu v zarastenej chatke. Najdôležitejšou vecou nie je zamerať sa na dosiahnuté výsledky a neumožniť zeleným nepriateľom ničiť kultivované rastliny. Vaše postele vás potešia bohatou úrodou zeleniny, bobúľ a ovocia.