Záhradníctvo

Portulac plevel: ako bojovať v záhrade

Medzi veľkým počtom burín, ktoré rastú na poliach, v záhradách a v záhrade, nie je celkom bežná rastlina. Nazýva sa to purslane garden. Ale mnoho záhradníkov a záhradníkov, pravdepodobne, pozná túto rastlinu, ako koberec, sosonka, buterlak, narkoman, kuracia stehna. Invázia tejto záhradnej záhradnej rastliny môže dokonca začať s jedným semenom, ktorý preletel cez pozemok. Čoskoro všetky postele a cesty zastele zelená koberec portulak záhrada. Potom bude otázka, ako ju stiahnuť.

To je dôvod, prečo mnoho záhradníkov zaujíma, ako sa zbaviť portulac, aké kontrolné opatrenia a prostriedky budú musieť byť použité. Aj keď pred niekoľkými tisíckami rokov bola táto rastlina jedným z produktov používaných na varenie, pri liečbe rôznych chorôb. Obyvatelia strednej Ázie stále pripravujú lahodné portulaky z portulakov, solenie a moriace červeno-hnedé výhonky a zelené listy.

Varovanie! V Ázii má portulaca záhrady bohatá na karotén a vitamín C svoje vlastné meno - danedur.

Užitočné vlastnosti

Prvé zmienky o liečebných vlastnostiach záhradnej rastliny možno nájsť v dielach perzského vedca Avicenna. Bol to on, kto urobil recepty pomocou záhradnej šnupiny na liečbu rôznych chorôb. Na prípravu elixírov sa používa iba nadzemná časť buriny.

Zelená hmota a stonky obsahujú veľké množstvo:

  • uhľohydráty a bielkoviny;
  • glukóza, galaktóza a sacharóza
  • vitamíny A, E, C, B1, PP;
  • organické kyseliny;
  • noradrenalín;
  • makro- a mikroprvky: železo a meď, mangán a draslík, sodík a nikel, mangán, zinok a fosfor.

Obzvlášť užitočné je použitie záhradnej portulaky pre starších ľudí a ľudí so zlým zdravotným stavom. Chemické zloženie liečivých rastlín je také, že konzumácia zelenej hmoty alebo príprava tinktúr zvyšuje imunitu človeka, zvyšuje vitalitu, odstraňuje toxíny z tela.

Varovanie! Ľudia trpiaci kardiovaskulárnymi ochoreniami, hypertenziou, gravidnými ženami sú kontraindikované.

Užitočné vlastnosti:

Externé a botanické príznaky purslane

Divoká purslane - ročná, rastie takmer všade. Je zarastený nielen v záhradách, v záhrade a poliach, ale aj pozdĺž brehov riek, jazier, lesných pôdy, pozdĺž ciest. Samotná rastlina je nenáročná, schopná prežiť za akýchkoľvek podmienok, neboj sa tepla, ale zomrie pri prvom mrazu.

Je to dôležité! Záhradná burina sa cíti dobre aj na vyčerpaných piesočnatých pôdach.

Rastlina rastie tesne nad 20 cm, rozpúšťa početné serpentínové výhonky až 45 cm dlhé, červeno-hnedé, mäsité. Na fotografii sú jasne viditeľné všetky rastliny. Myslíte si, že je ľahké odstrániť také množstvo burín zo záhrady?

Varovanie! Príšerný portulaca sa môže zakoreniť a dať život novým rastlinám.

Tvar šťav-zelené listy sa líši v závislosti od druhu. Vo voľnej prírode sú okrúhle, podobné špachtle.

Plevel kvitne takmer celé leto s malými, nenápadnými žltými kvetmi. Zretie malých semien (asi 8 mm) sa vyskytuje mnohokrát. Jediná záhradná záhradná rastlina na vegetačnú sezónu môže produkovať takmer 38 tisíc semien. Aby sa semená klíčili, je potrebná vlhká pôda a teplota + 24 stupňov.

Je jasné, prečo nie je také ľahké sa zbaviť roztrúseného motýľa (niečo spoločné s ghoulom).

Spôsoby boja

Vzhľadom k tomu, burinu pestovanie, pestovanie na záhrade, je silne rozvetvené, plíživé rastliny, schopné prežiť v akýchkoľvek podmienkach, mala by byť kontrolovaná, keď sa vyskytujú sadenice, až kým kvitne a semená sú rozptýlené po celom pozemku. Ak záhradník alebo záhradník zmeškal tento moment, práca sa výrazne zvýši. Bojte proti burine, a nedávajte mu možnosť rozmnožiť sa. Predstavte si, koľko burín sa objaví na webe, vzhľadom na obrovské množstvo zrenia zŕn! Všetky z nich budú zasahovať do rastu a rozvoja zeleninových plodín.

Odstráňte burinu bez chemických látok

Ako sa vysporiadať s purslane záhradníctvo, bez použitia chemických látok?

  1. Plevel sa šíri pomocou semien a odrezkov. Mechanická metóda odstraňovania portulaci je preto vhodnejšia ako ktorákoľvek iná. Ale musíte robiť prácu správne. Vytiahnutím záhradnej záhrady musíte odstrániť všetky najmenšie kúsky, aby sa výhonky nemohli zakoreniť. Weeding the area z portulaca je najzákladnejším a najefektívnejším spôsobom. Čistenie by sa malo vykonávať každých 7 dní. Bojujeme so záhradnými burinami a nedovoľujeme im, aby "zvýšili" svoje hlavy. Skúsení záhradníci píšu: "Vytiahnem purslanovu záhradu s koreňom a upratujem sa na slnku. Rozložil som zväzky nie na zem, ale na nejaký druh náteru, aby sa prúty nedotýkali zeme." Malo by sa pamätať na to, že rastlina je šťavnatá, mäsitá, takže bude potrebná veľa času na úplné vysušenie.
  2. Ako inak môžem priniesť Portulak záhradu? Mulčovanie je jednou z agrotechnických techník týkajúcich sa otázky záhradnej záhrady a ako ju stiahnuť. Sláma, seno, rašelina, piliny budú vhodné ako mulčovanie. Môžete pokryť oblasť s zarasteným koberec s kusom plsti, dosiek, lepenky alebo tmavého filmu. Hlavná vec je, že burina nedostáva svetlo a vlhkosť. Táto metóda je široko používaná záhradkármi na hrebeňoch. Najmenej buriny a pôda je vždy mokrá a voľná. Na mulčovanie je potrebné položiť vrstvu od 3 do 5 cm.
  3. Kopanie na zem. Mnoho záhradníkov zaujíma otázka, ako sa zbaviť portulaky na záhrade. Okamžite zdôrazňujeme, že je nežiaduce používať lopatu pre prácu. Koniec koncov, znižuje stopky buriny, čím prispieva k jej reprodukcii. Vykopávajú zem s vidličkou do väčšej hĺbky, aby sa semená dostali čo najhlbšie. Klíčia vo vzdialenosti 2 cm od povrchu zeme. V takom prípade sú vybraté nielen výhonky, ale aj korene burín.
  4. Skúsení záhradníci sa zbavili svojich porastov buriny portulaca pomocou núdzového zavlažovania. Týždeň pred zastavením buriny je stránka starostlivo vykopaná a zbúraná niekoľko dní v rade. Za menej ako týždeň začnú semená klíčiť a objavia sa malé ružové bodky. To rastie purslane burinu. Teraz musíte vybrať ruky všetkých rastlín a odstrániť z webu.

Spravidla sú agrotechnické opatrenia na kontrolu buriny najčastejšie úspešné.

Chemické spracovanie

Ak máte sprisahanie od neopatrných majiteľov, tradičné metódy chovu purslane nepomôže. Riadenie buriny môže byť úspešné len pri použití kontinuálnych herbicídov. Používanie chemikálií by malo byť načasované na jesennú ťažbu lokality, keď je celá úrod v zásobníkoch.

Najlepšie je použiť dvojité riešenie na zabitie buriny kuracieho ramena, ktoré kombinuje Roundup s inými liekmi. Môže to byť Octigen, Pyramine, Lapis lazuli. Najprv nalejte Roundup, potom akékoľvek iné. Rozriedenie roztoku musí byť prísne podľa pokynov. Používa sa na striekanie buriny portulaca.

Varovanie! Práca s burinami vyrobenými za slnečného počasia. Ak prší po 10 hodinách, liečba sa musí zopakovať.

Zvyčajne po dvoch týždňoch od záhrady portulaca nezostane žiadna stopa. V lete môžete bojovať proti burinám pomocou herbicídov, ak rastú na cestách a pozdĺž plotov. Hlavnou vecou nie je dotýkať sa kultivovaných rastlín pri striekaní, inak sa stanú rovnakými ako buriny na fotografii.

Pozrime sa na to

Bez ohľadu na to, ako užitočná je purslane alebo kurya noha, koberec je predovšetkým strašná burina, ktorá bráni rastu kultúrnych výsadieb na pozemku. Snažili sme sa stručne hovoriť o tom, ako odstrániť burinu purslane záhrady, o opatreniach na boj proti tejto rastline. Každý rezident v lete by si mal vybrať metódu nezávisle. Ale častejšie na svojich pozemkoch moderné záhradníci sa snažia robiť bez chémie.