Záhradníctvo

Woodlouse Weed: Ako sa zbaviť

Niekedy chodíte s kamarátmi do chaty a na podlahe sú koberec jemné krehké rastliny s malými roztomilými bielymi hviezdami. Takže ich chcete mŕtviť. Ale v skutočnosti sú tieto krásne kvety najhorším nepriateľom záhrad a sadov.

Táto drevina pre burinu prináša veľa problémov vlastníkom letných a osobných pozemkov. Je veľmi ťažké vystúpiť zo záhrady. Aké opatrenia na boj proti nemu nevynašli vynaliezavých záhradníkov! Začiatočníci záhradníci sa obávajú, ako odstrániť burinu burinu - škodcu pestovaných rastlín. Pokúsme sa odpovedať na túto otázku.

Niečo o rastline

V prírode existuje niekoľko druhov drevín. Na ruských otvorených priestoroch rastú lesné hviezdy. Woodfly burina je ročná, zriedka dvojročná rastlina. Napriek svojej malej veľkosti, jedna rastlina, ak nie je vytiahnutá v čase, pokrýva dostatočne veľký priestor. Stonky na burinách sú veľmi rozvetvené, majú najmenšie vily. Skoro ráno, zatiaľ čo rosa stále ležia, v lúčoch stúpajúceho slnka sa zdá, že rastlina je kryštál.

Čas vývoja rastlinnej epémy asi mesiac. Potom padne drevo, ale nezmizne zo záhrady. Reprodukčné vlastnosti tejto buriny môžu byť závideniahodné. Metóda reprodukcie - semená a vegetatívne (kusy stonky, ktoré umožňujú korene).

Doslova za 4 týždne dozrievajú drobné semená (až 25 000) na dreve buriny, ktoré okamžite vyklíčia, pretože nemajú čas na odpočinok. Semená môžu po niekoľko rokov ležať v tichom prostredí, nezomrkajú ani počas tepla ani mrazu.

Je to dôležité! Dokonca aj keď dlho neprší dážď, drevorubač nezomrie, pretože má schopnosť držať kvapky rosy villus.

Pre klíčenie semien je dostatok +4 stupňov, takže "spĺňa" majiteľov pozemkov pred inými burinami. Nečistá burina nie je strašná ani prvý mraz. Hviezdice sa v horúcom období intenzívne reprodukuje, pokrývajúc povrch kultivovaných rastlín so zeleným kobercom a utláčajú ich.

Mokritsey rastliny sú povolané ľuďmi. Rastú na úrodnej pôde, v čiastočnom tóne a so silnou vlhkosťou.

POZOR! Väčšina drevín má rád úrodnú pôdu s vysokou kyslosťou.

Užitočné vlastnosti

Aby sme nemuseli hovoriť o škodlivých rastlinách, jednoducho neexistujú v prírode. Sú škodlivé pre záhradkárov a záhradníkov, zabraňujú kultivácii pestovaných rastlín. V skutočnosti každá rastlina vrátane lesného reťazového kolesa má svoj vlastný účel.

Mokritsu tiež nazýval vtáčim šalátom. Naši predkovia kŕmili túto burinu kurčatám, husiam, kačicim, morkám. Neodstraňujte burinu a ošípané. A ľudia sami nepocítili prvú zeleninu, pripravovali rôzne jedlá z vší.

Je to dôležité! Woodlouse je burina alebo hviezdnatý les - užitočná rastlina, skutočný sklad živín, vitamínov a minerálov, ale len výhonky sa používajú na liečivé účely.

Užitočné vlastnosti dreva

 1. Podieľa sa na metabolizme.
 2. Zlepšuje mobilitu kĺbov syntézou kolagénu.
 3. Má omladzujúci účinok na telo.
 4. Mokritsu burinu sa používa na artritídu.
 5. Zvyšuje imunitu tela.
 6. Znižuje oxidačné procesy, prispieva k odstraňovaniu toxínov a toxínov.
 7. Používa sa ako profylaktický prostriedok na prevenciu onkológie a ischémie.
 8. Aplikujte trávu na vytvorenie gynekologických prípravkov.
 9. Má priaznivý účinok na srdcový sval a krvné cievy, cerebrálny obeh, normalizuje krvný tlak.

Príprava liečivých burinových burín sa môže uskutočňovať nezávisle alebo zakúpiť v lekárni v suchej forme.

Hviezdice je bohatá na:

 • vitamíny skupiny C, E, B, karotén.
 • horčík, meď, železo a kobalt, vosk a chlór;
 • alkaloidy a flavonoidy, lipidy, sapóny;
 • éterické oleje, triesloviny;
 • komplexné dusíkaté organické zlúčeniny.

Užitočné vlastnosti drevnej buriny:

záver

Škody a prínosy drevárskej závodu sa zlúčili. Jedným zo spôsobov, ako to bojovať, môže byť použitie buriny ako terapeutickej látky a prípravku na prípravu šalátov, vitamínového čaju.

Želáme si záhradkárom a záhradníkom úspešný boj s akýmkoľvek burinám, ako aj dreviny, aby získali bezpečné a ekologické výrobky z ich pozemkov.

Pozrite si video: A Few Good Worms: No-till Living Organic Cannabis & The Hunt for Magical Golden Shit Machines (November 2019).

Загрузка...