Záhradníctvo

Najlepšie odrody cukety pre otvorené terény

Zucchini je jedinečná zelenina, ktorá sa vo varení používa vo veľkej miere. Je varené, vyprážané, konzervované, používané na varenie zeleninového kaviáru, spotrebované surové. Rastú v takmer každej záhrade, ale len málo ľudí vie, že jeho vlasť je vzdialená Mexiko. Ukázalo sa, že je pomerne jednoduché ju pestovať v našich zemepisných šírkach a dokonca aj podmienky otvoreného terénu sú pre to vynikajúce. Moderný výber ponúka širokú škálu nenáročných plodín, medzi ktorými sú najlepšie odrody cukety pre otvorené terény, vyznačujúce sa vynikajúcou chuťou, vysokým výnosom, jedinečným vzhľadom na ovocie.

Najobľúbenejšie odrody

Najdôležitejšou úlohou na ceste k získaniu bohatej úrody je výber semien. Takže iba v jednom obchode môžu byť zastúpené viac ako 100 rôznych odrôd cukety, ktoré sú určené pre otvorené terény a majú približne rovnaký obraz na obale. A ako sa v tejto situácii nestanú zmätení? V skúsených záhradkároch je výber odrody dlhodobo formovaný dlhoročnou praxou, ale pre začiatočníkov nie je ľahké. Existuje však jedna skvelá cesta: môžete sa spoľahnúť na názory odborníkov. Takže nižšie sa pokúsime priniesť TOP-5 z najpopulárnejších odrôd na pestovanie na otvorenom teréne.

Kavili

Hybridný zástupca holandského výberu. Perfektné na pestovanie v otvorených priestoroch. Zariadenie je samoopeliteľné, čo vám umožňuje úspešne priniesť ovocie bez ohľadu na poveternostné podmienky. Cuketa je odolná voči bežným chorobám a dozrievaniu ovocia.

Recenzie záhradníkov

Ulyana Timiryazeva, 52, Vyazma Moja najobľúbenejšia cuketa je Iskander. Už mnoho rokov sa rozmnožuje, nikdy nezlyhal: vždy bohatá úrodu, chuť cukety je nádherná. Radím každému Kachan Vladimir, 55, Nižný Novgorod Na radu suseda, zasadil rôzne Gold Rush. Semená sa ukázali byť 100% životaschopné, zelenina bola zrelá rýchlo, chuť zeleniny bola vynikajúca: mäso bolo jemné a sladké, pokožka na squash bola tenká. Úroda nás potešila stupnicou: stačilo sa jesť a zrolovať na zimnú sezónu. Teraz bude tento squash stálym "rezidentom" mojej záhrady.