Záhradníctvo

Skladovanie zemiakov na balkón v zime

Zemiaky sú neoddeliteľnou súčasťou každodennej stravy mnohých rodín. Dnes nájdete veľa receptov, ktoré používajú túto zeleninu. Navyše pre mnohých sa tento produkt stáva zásadným v zime. Vzhľadom na to sa zemiaky nakupujú a skladujú počas studeného obdobia. Ale čo ak žijete v bytovom dome a nemáte sklep, stodolu a podobne? V tomto prípade existuje originálne riešenie - skladovanie zemiakov na balkóne. To umožňuje celú zimu mať oveľa vyššiu zeleninu a pripraviť rôzne jedlá. Je však potrebné vytvoriť vhodné podmienky pre skladovanie zemiakov na balkóne v zime, najmä ak váš balkón nie je vyhrievaný. V tomto článku vám poviem, koľko nájomcov bytov z situácie.

Správne uloženie

Na skladovanie zemiakov v zime je potrebné ich zhromaždiť v suchom a teplom počasí. Tiež povinná požiadavka je - sušenie všetkých hľúz vonku v tieni. Pri vysúšaní neprijateľnej expozície priamemu slnečnému žiareniu. Ďalším krokom je zoradenie zemiakov. Ak sa našli choré alebo poškodené hľuzy, odložte ich. Tento zemiak sa v prvom rade používa v potravinách.

Tip! Pri skladovaní zemiakov v zime na balkóne sa odporúča používať iba celú, zdravú a neporušenú. V tomto prípade nebude počas skladovania znehodnotená.

Pokiaľ ide o spôsob skladovania zemiakov na balkóne, je potrebné urobiť druh hrudníka alebo kontajnera. To môže byť vyrobené vlastnými rukami z dreveného rámu a opláštený špeciálnym materiálom. Bez ohľadu na zvolený spôsob skladovania je na balkóne zabezpečené dobré vetranie. Bez zmeny vzduchu sa zemiaky rýchlo vyčerpajú a zhoršia. Okrem iného by ventilácia mala udržiavať relatívne stabilnú vlhkosť na balkóne, v oblasti okolo 40%.

Ak ste nádobu na ukladanie zemiakov na balkón urobili sami, potom by sa mala ohriať. Pena z plastu sa zvyčajne používa ako tepelnoizolačný materiál. Často používané izolačné fólie hrubé. Vytvára tepelný efekt. Vo vnútri vyrobenej skrinky sa mriežka určite udržiava vo vnútri. Tým vznikne vzduchová medzera.

A čo keď sa váš balkón alebo lodžia v zime nevyhrieva? V tomto prípade budete musieť vykonať množstvo prác zameraných na vytvorenie vykurovania. Prinajmenšom je nevyhnutné bezpečne izolovať samotný balkón. Ak je neglazovaný, je nevyhnutné umiestniť okenné rámy. Ako vykurovanie používajú niektorí domácnosti remeselníci veľké žiarovky. Nie je nutné ich nechávať celý deň, len niekoľko hodín. Ak vykonáte všetky tieto kroky, budete môcť poskytnúť zemiaky s vhodnými skladovacími podmienkami.

Tip! Ako vykurovací balkon alebo loggiu môžete používať systém podlahového vykurovania. Mal by byť navrhnutý tak, aby teplota na balkóne udržovala až na 6 ° C.

Ako urobiť trezor

Skladovanie, ktoré zaistí spoľahlivé skladovanie zemiakov na balkóne, je možné usporiadať samostatne. Zvážte niekoľko možností. Ak máte v plánech skladovať zemiaky v zime na balkóne v najbližších rokoch, potom na výrobu krabice môžete použiť drevené tyče a klapky. Vnútorná časť škatule je orezaná fóliou alebo iným reflexným materiálom. Ako tepelný izolátor kupujte penu. Použitie týchto materiálov zabezpečí spoľahlivé skladovanie zemiakov v krutom zimnom mrazu.

Je dôležité zabrániť priamemu kontaktu zemiakov s betónom, tehlami a inými podobnými povrchmi. Z tohto dôvodu môže začať prechádzať čierne a hnilobiť. Preto sa vo vyrobenom boxe musí usadiť dolná polica. Ukazuje sa, že by ste mali vytvoriť priestor medzi podlahou a spodnou policiou.

Krabica na skladovanie zemiakov na balkóne v zime môže byť vykonaná s vertikálnou záťažou. To je veľmi praktické najmä pre tých, ktorí majú malý balkón. Krabica môže byť napríklad úzka, ale vysoká. Vzhľadom na to bude vrchol usadený. Viečko by malo byť tiež tepelne izolované. Okrem toho môže byť pokrytá odolnou dekou.

Ak je balkón alebo lodžia priestranný, potom v zime môže byť skladová schránka na zemiaky na balkóne kombinovaná s posedením. Napríklad urobte obdĺžnikovú škatuľu, pripevnite jej na operadlo a z hornej strany jemnej penovej gumy na veko. Tak, okamžite sa objavíte na balkóne dve užitočné veci - krabica pre skladovanie zemiakov v zime a miesto na odpočinok.

Ďalšou možnosťou je vykurovanie fotoaparátu. Najmä takéto rozhodnutie poteší tých, ktorí nemajú izolovaný balkón, a žijete v regióne Ruska, kde sú silné a dlhotrvajúce mrazy. V takomto prípade je výroba tej istej skrinky myslená len pri zahrievaní. Aby ste to urobili, musíte vytvoriť 2 krabice rôznych veľkostí, jedna väčšia a druhá menšia. Toto je nevyhnutné na vytvorenie vonkajšej a vnútornej kamery. Medzi nimi bude tepelný izolátor, napríklad stavebná pena, pena a podobne. Piliny sa nalejú do panvice, čo nedovoľuje, aby sa zemiaky dostali do priameho kontaktu so základňou, lepenkou, penou alebo handrou. Kábel na pripojenie bežnej žiarovky sa musí vložiť do krabice. Jeden deň sa svetlo rozsvieti, aby sa zemiaky zohreli na 5 hodín.

Tip! Usporiadanie žiarovky by malo byť vykonané tak, aby ste ho mohli vypnúť v byte bez toho, aby ste šli na balkón.

S touto metódou elektriny nebudete utrácať veľa, ale vaše zemiaky budú suché a na teplom mieste v zime. Niektorí domáci remeselníci majú namiesto obyčajných žiaroviek adaptér na sušič vlasov. Prúd teplého vzduchu rýchlo vytlačí požadovanú teplotu.

Pre zimné skladovanie môžete použiť aj plastové alebo drevené debny. Položte krabice so zemiakmi na seba. Ich výhodou je, že nechajú vzduch prechádzať. Na ochranu proti mrazu zakryte hornú časť zeleninových škatúľ teplou prikrývkou.

Tip! Krabici môžete umiestniť na balkón na lepenku, drevo alebo iný materiál. Priamy kontakt s betónom a inými povrchmi nie je povolený.

Použitie drevených alebo plastových škatúľ je najjednoduchším riešením. Navyše je to najdrahšie. Tiež nemusíte tráviť čas na ich produkciu, pretože krabice je možné kúpiť hotové. Táto metóda je však najmenej účinná, ak je vo vašej oblasti vážne mráz. Len postel nemôže chrániť zemiaky pred mrazom. Z tohto dôvodu pred výberom metódy ukladania zvážte nasledujúce body:

  • Berte do úvahy nielen vaše finančné možnosti, ale aj klimatické podmienky.
  • Nezabudnite tiež zvážiť veľkosť balkóna alebo loggie. Umožní vám to vopred určiť, koľko zemiakov sa môže skladovať v zimnej sezóne.
  • Dostupné materiály a tepelnoizolačné materiály.
  • Je možné zabezpečiť kúrenie na vašom balkóne?
  • Ako dobre izolovaný balkón.

záver

Takže ak ste milenka zemiakov a táto zelenina je jedným z hlavných v zimnom období, potom je cesta von. Dokonca aj vtedy, ak žijete v byte, môžete využiť priestor na balkóne na zimné uskladnenie. Dúfame, že tento materiál vám pomohol porozumieť tomuto problému, rovnako ako ste dostali jedlo na zamyslenie nad tým, ako presne usporiadať miesto pre skladovanie zemiakov v zime na balkóne. Navyše vás pozývame na sledovanie videa.