Záhradníctvo

Agrokiller z buriny: recenzie

Weeds živí život pre všetkých záhradníkov a poľnohospodárskych robotníkov. Preto boli vyvinuté špeciálne prípravky na ničenie burinových rastlín, ktoré majú spoločný názov - herbicídy. Jednou z populárnych univerzálnych liekov je Agrokiller. Toto je najúčinnejšie liečivo, ktoré sa používa ako herbicíd s kontinuálnym účinkom.


Pole sa ošetria Agrokiller pred sejbou alebo pred objavením sa prvých výhonkov, tj bezprostredne po vysiatí kultivovaných rastlín. Agrokiller z buriny postihuje iba mladé výhonky a listy. Neprenikajú do pôdy. V článku sa bude diskutovať o tom, ako táto regulácia buriny funguje a ako ju správne používať.

Princíp činnosti

Účinná látka glyfosfát vstupuje do burinovej rastliny cez stonku a listy. Herbicíd Agrokiller sa rovnomerne rozkladá na burinu a ovplyvňuje vegetatívnu hmotu a koreňový systém.

Je to dôležité! Po uvoľnení do pôdy Agrokiller nepriaznivo neovplyvňuje kultivované semená, takže sa môže použiť po zasiatí.

Za predpokladu, že sa zachová pomer agrokiller, ako je to opísané v návode na použitie, nástroj nezhorší stav pôdy a environmentálne charakteristiky lokality. Z hľadiska ľudského zdravia je zloženie mierne nebezpečné. Nie je zahrnutá v počte akútne toxických liekov pre rastliny medov. Najlepším nástrojom na rozvoj panenskej pôdy alebo prípravu trávnika na siatie.

Agrokiller je vhodný na likvidáciu nasledujúcich druhov burín:

 • Žihľavy.
 • Postupnosť.
 • Nevädza.
 • Púpava.
 • Skorocel.
 • Elementárny jeruzalemský artičok.
 • Mlieč.
 • Bodliak.
 • Spať
 • Iskerník.
 • Cirok.
 • Pastierská kabelka.
 • Pelyň a iné.

Výhody použitia Agrokiller

Každý nástroj má svoje vlastné vlastnosti, ktoré ho odlišujú od iných podobných liekov. Takže veľa záhradníkov a farmárov radšej používa Agrokiller z niekoľkých dôvodov:

 1. Použitie drogy vám umožňuje odstrániť z záhrady / poľa ťažko odstrániteľné buriny. To je možné kvôli vysokej koncentrácii účinnej látky v kompozícii.
 2. Keď rastliny interagujú s liečivom, zelená hmota a korene zomrú.
 3. Široká škála teplôt, ktoré umožňujú ošetrenie pôdy.
 4. Kvôli absencii pôdnej aktivity nemá droga vplyv na výsev, čo umožňuje, aby pole bolo spracované bezprostredne pred sejbou.

Je to dôležité! Pomocou Agrokillera môže byť zničená aj taká zlomyseľná trvalka, ako je Sosnovsky.

Návod na použitie

Ideálny čas na použitie herbicídu je 2 týždne pred výsadbou a výsadbou. Toto časové obdobie stačí na smrť burinových rastlín. Po 14 dňoch po ošetrení poľa môžete začať siatie a výsadbu obrábacích rastlín.

Príprava roztoku

Ak chcete zničiť bežné buriny, 30-40 ml lieku Agrokiller by sa mal zriediť v 3 litroch vody. S touto dávkou nezničte ničivé buriny, takže je potrebné pre nich koncentrovanejšie riešenie - 40-50 ml na 3 litre vody. Toto množstvo kvapaliny sa môže spracovať 100 m.2 terénu.

Varovanie! Zriedená kvapalina sa nesmie skladovať. Preto riedte toľko drog, koľko potrebujete na použitie 1 krát.

Zloženie by malo byť sprejované na zelenú časť buriny. Všetky práce by mali byť vykonávané ráno / večer za pokojného počasia. Ak sa liek uschne rýchlo v lúčoch horiaceho slnka, účinok bude menej zreteľný. Doba absorpcie Agrokiller v rastlinách je 5 až 6 hodín. Ak počas tejto doby prší, časť roztoku sa vymyje a účinok produktu už nebude taký účinný, ako je uvedené v popise výrobku.

Agrokiller sa vyrába v nádobách s objemom 40, 90 a 500 ml. Táto kapacita je dostatočná pre amatérskych záhradníkov. Pre zničenie buriny vo veľkých farmách potrebujú väčšie kapacity nádrže, takže trh môže kúpiť 1 a 5 litrov roztoku.

Prehľady ľudí, ktorí používali Agrokiller naznačujú vysokú účinnosť lieku. Môže sa použiť na odstránenie burín, ktoré majú dobre vyvinutý koreňový systém, v dôsledku čoho je nemožné alebo takmer nemožné ich mechanicky odstrániť. Ak budete postupovať podľa pokynov na prípravu roztoku, môžete sa zbaviť všetkých druhov burín na 1 ošetrenie.

recenzia

Svetlana, 38, Tomsk Moja droga sa mi naozaj páčila. Použil som ju na pestovanie pozemku v blízkosti domu, ktorý som kúpil. Pôda sa nevypracovala a na záhrade bolo toľko burín, ktoré som nemohol zvládnuť manuálne. So výsledkom som bol spokojný! Andrei, 48 rokov, Tula V mojom vidieckom dome začala rásť. Nielen to, že nie je možné mechanicky odstrániť, je tiež jedovaté. Snažil som sa ho vyradiť, všetko som si spálil. Musel som absolvovať liečbu. Čítal som na internete o spoločnosti Agrokiller a rozhodol som sa vyskúšať. Po spracovaní je závod preč. A potom som sa čudoval: prečo som sa pokúsil o jej odstránenie lopatou, ak by to bolo možné pomocou herbicídu?

Pozrite si video: Apple iPhone X recenzia (Smieť 2020).

Загрузка...