Záhradníctvo

Zariadenie na odstraňovanie burín s koreňmi

Obyvatelia súkromných domov vedia z prvej ruky, koľko úsilia potrebuje na to, aby sa postarali o miesto. Na uľahčenie tejto úlohy je zvykom používať rôzne záhradné náradie. K dnešnému dňu existuje obrovský výber zariadení na odstraňovanie burín. Navyše, takéto nástroje môžu byť vytvorené nezávisle. Netrvajú veľa miesta a sú ľahko použiteľné. V tomto článku sa budeme zaoberať najobľúbenejšími odstraňovačmi burín.

motyka

Toto zariadenie sa tiež nazýva sapa. Je oveľa menšia ako lopata, ale oveľa viac. Jedná sa o jednu z najobľúbenejších a najbežnejších úprav záhradníkov. S ním môžete:

  • uvoľniť zem;
  • rastliny spudia;
  • odstrániť buriny z postelí;
  • zlomiť zemité hrudky.

S pomocou motyka zasadil rôzne sadenice a zasial semená. Tvar pracovnej plochy môže byť trojúhelníkový aj lichobežníkový a obdĺžnikový. Záhradkári tvrdia, že trapézové sekačky sú najvhodnejšie na použitie.

Je to dôležité! Rukoväť sekáča je vybraná pre výšku a obvod.

Nemal by byť príliš hustý a dlhý. Pracovná časť je nutne vyrobená z kvalitného kovu.

Kombinovaný sap alebo motýľ

Tento extraktor buriny sa skladá z 2 nástrojov naraz (sopľavka a hrebeň). Pracovná časť má obdĺžnikový tvar. Na jednej strane sú kombinované sopľavky s ostrým alebo tupým okrajom a na druhej strane asi 3 zuby. Oceľová časť nástroja je umiestnená na drevenej rukoväti požadovanej dĺžky. Takéto zariadenie umožňuje simultánne extrahovanie a zhromažďovanie rastlín.

Úzky pracovný povrch vám umožňuje jemne odstrániť burinu aj v úzkych radoch. S ním dokonca pripraviť pôdu pred výsadbou sadeníc. Tento odstraňovač buriny nielenže vytvára brázdy, ale tiež uvoľňuje a vyrovnáva pôdu. Taktiež sa motyka vyrovná s hlukovaním rôznych kultúr.

Rake ako odstraňovač buriny

Pomocou tohto nástroja môžete jemne vytiahnuť buriny s dlhými koreňmi. Tento extraktor buriny má oceľovú pracovnú časť s ostrými zubami. Sú hlboko vstrekované do zeme, zachytávajúce korene buriny. Potom sa hrebeň jednoducho ťahá spolu s rastlinami. Po zákroku by sa mali všetky buriny zbierať a vhadzovať do odpadu. Touto metódou je veľmi vhodné odstrániť púpava a vysiať bodliaky z trávnikov. Dokonca aj neskúsený záhradník dokáže tento prístroj zvládnuť.

Koreňový kultivátor

S takýmto nástrojom môžete bez námahy extrahovať dlhé korene, ktoré majú tvar tyče. To môže zahŕňať šťavel a plantain. Tiež sa stará o staré zosilnené kríky, ktoré po odobratí často znovu a znovu klíčí.

Takýto odstraňovač burín vyzerá ako veľká dvojzubá vidlica. Zuby nástroja sú široko rozmiestnené, ploché. Špeciálne navrhnutý tvar vám umožňuje rýchlo a presne vykonať prácu na extrakcii buriny. Pomocou kultivátora je možné spracovať aj plochy okolo ovocných stromov bez poškodenia koreňového systému. Je ľahké prepravovať a používať.

Krmivá na pestovanie buriny:

Odstraňovač koreňov v tvare písmena V

Takýto extraktor buriny má v tvare písmena V čepel, ktorý je pevne pripevnený k drevenej rukoväti. Nástroj sa vyrovná s veľmi rozvetvenými koreňmi. Nie každý prípravok dokáže vyriešiť takúto výzvu. Práca s ním sa môže zdať veľmi rigorózna, pretože musíte extrahovať každú rastlinu oddelene. Ale napriek tomu je práca s týmto odstraňovačom koreňov veľmi jednoduchá. Ak to chcete urobiť, jednoducho podkovyryat rastlinné nože nástroj na základňu, a potom odstrániť zo zeme.

Je to dôležité! Samozrejme, že nebude možné extrahovať celý koreň zo zeme, ale hlavná časť sa určite vytiahne.

vidlica

Vynikajúci záhradný nástroj pre prácu na miestach s malou veľkosťou. S jeho pomocou, môžete ľahko odstrániť hlboké rizómy. Zástrčka má zakrivený tvar, ktorý pri vyberaní zvyšuje prítlačnú silu. Táto forma je ideálne vhodná pre rozvinuté a rozvetvené korene. Zuby môžu odstrániť nielen buriny, ale tiež vykonávať paralelné uvoľňovanie pôdy.

Nástroj je veľmi jednoduchý na používanie a skladovanie. Neužíva veľa priestoru v skrini. Zástrčka vám môže slúžiť dlhé roky bez toho, aby ste stratili praktickosť. Môže ľahko odstrániť burinu z ťažko dostupných miest.

Ploskorez Fokina

Nasledujúci odstraňovač buriny je vhodnejší pre malé buriny. Ľahko sa dostane hlboko do zeme o niekoľko centimetrov a vytiahne všetku malú vegetáciu. Z tohto dôvodu nebudete musieť ručne vyťahovať rastliny. Plochý rez by mal byť napnutý pod zem ako kosu a potom jednoducho zbierať extrahované buriny. Takýto nástroj môže byť vyrobený s vlastnými rukami z nepotrebných materiálov po ruke.

Varovanie! Toto je najjednoduchší, ale veľmi účinný odstraňovač koreňov.

motyka

Takýto koreň odstraňuje vynikajúcu prácu aj po daždi a zalievaní záhradných postelí. S pomocou motyka je veľmi výhodné uvoľniť pôdu pri rezaní vegetácie. Aby sa pôda nelepila pri práci s mokrou pôdou, môžete vytvoriť ľahšiu verziu motyky. Ak to chcete urobiť, urobte v pracovnej časti nástroja obdĺžnikový otvor. Preto mokrá zem bude jednoducho prechádzať otvorom, nelepiac sa na pracovné plátno.

Ručný kultivátor z lopatky

Na výrobu ďalšieho odstraňovača koreňov musíte vytiahnuť starú zbytočnú lopatu. Pracovná tkanina sa musí zúžiť zhora nadol, odrezávať kov z oboch strán. Takéto ostré zariadenie nielenže dokonale odstraňuje rastliny, ale aj uvoľňuje pôdu. Koreňový extraktor môže byť pomerne hlboko ponorený do zeme, takže aj veľké korene sú odstránené takmer úplne.

záver

Zariadenie na odstránenie buriny pomôže v boji proti vegetácii a uľahčí vašu prácu v záhrade. Takéto zariadenie nekonzumuje elektrickú energiu a nevyžaduje z vás veľa úsilia. Nástroj na odstraňovanie buriny je možné vyrobiť samostatne alebo zakúpiť v špecializovanom obchode. Takáto akvizícia je užitočná nielen na záhrade, ale aj v kvetinových záhonoch a na trávnikoch.

recenzia

Mikhail Viktorovich, 52-ročný, Volgograd. Z toho môžem vidieť len vidličku a vrtuľníka. Ale staromódnym spôsobom som si zvykol vyčistiť ďalšiu vegetáciu. Zástrčku používam iba na záhrade. Na záhrade je zvyčajne nejaký čas na použitie takéhoto nástroja .. Maria Fedorovna, 47, Voronež, mám malý pozemok, nie sú záhrady. Ak chcete odstrániť burinu na trávnik, získal špeciálny odstraňovač koreňov. Veľmi pohodlné, pretože po procedúre rastliny zriedka rastú. Žiadna príručka, žiadna sonda tento výsledok nebude možná.